Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Ale to też był kompletnie inny Superb niż edycje 2022-2023.

(bo miał intercoma XD)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piramida »

Enriquez pisze: 31 sty 2023, o 18:27 2015 grudzień :)
Tyle kosztował jak zamawiałem swojego strucla.
U mnie w grudniu 2015 kosztował po rabacie 168k. Zobaczymy ile wyjdzie po ośmiu latach S4 w tej samej konfiguracji, pewnie z 240k albo i lepiej :roll:
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: mario789 »

Jak go Piramida dobrze skonfigurujesz jak swojego obecnego to bazowo myśle ze dorzuć jeszcze z dwie dyszki
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Minimum, zresztą u niego jest więcej niż konfigurator przewiduje ;)
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Ktoś jeździł/ma BMW 5 G30 po liftingu? Aktualnie nawet 21% rabatu można dostać do produkcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Ja, bierz i się nie zastanawiaj.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

zalezi pisze:Ktoś jeździł/ma BMW 5 G30 po liftingu? Aktualnie nawet 21% rabatu można dostać do produkcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jest tu dwóch takich :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

orlik pisze:Ja, bierz i się nie zastanawiaj.
Mocno mnie kusi. Jutro jazda próbna. Myślę nad 520d bez xDrive.
Taki konfig :)

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configur ... anded=true


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Panowie, napiszecie mi proszę w skrócie coś Was przekonuje i Wasze odczucia? ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piramida »

Zrobiłem sobie konfigurację w bmw i wyszło mi 380k przed rabatem, więc jak rabaty sięgają 20% to po rabacie wychodzi mi 300k, czyli trochę więcej niż w skodzie :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Zadzwoń to Ci wszystko opowiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Maliniak
Posty: 553
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

zalezi pisze: 11 kwie 2023, o 18:22 Panowie, napiszecie mi proszę w skrócie coś Was przekonuje i Wasze odczucia? ;)
Mnie osobiście odrzuca M-wannabe z taką wersją silnikową ;) U mnie podobnie jak u Piramidy 300k+ żeby miało ręce nogi, ale co kto lubi ;)
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

Ja też jeździłem sporo liftingowym G30 540 xDrive. Jak dla mnie in plus
+wygłuszenie, naprawdę jest cicho, nawet jak lecisz grubo powyżej 2 paczek to w środku jest cicho (w skodzie mam wyciszone tylko nadkola + podwójne szyby z przodu)
+silnik wiadomo 6 cylindrowa rzędówka, wkręca się pięknie na obroty, ale z drugiej strony jakiegoś wielkiego wow na mnie nie zrobiła, spodziewałem się mocnego wgniatania w fotel i łamania kręgosłupa.
+skrzynia ZF tutaj bajka bez dwóch zdań i w trybie manualnym zmiana biegów góra/dół tak jak ma być czyli redukcja do przodu, bieg w górę do tyłu
+HUD fajna sprawa, wyświetla nawigację, znaki drogowe
+światła, auto ma adaptacyjne ledy, działają fajnie ale czy dużo lepiej od Matrixów w Skodzie to bym się zastanawiał
+zawieszenie, adaptacyjne M. Nie ma o co porównywać do Skodowego DCC, ale już jeśli miałbym porównywać do KW DCC to hmm, w BMW pracuje ciszej, z tego co pamietam ma więcej ustawień niż KW DCC w tym tryb automatyczny. Tryb sport czy tam sport+ to już jest naprawdę beton do zapitalania. Jakkolwiek koza jest straszna.
+heble - w Mpakiecie dają z przodu 4 tłoka na tarczy chyba 375 albo 400 i robią robotę
+oświetlenie ambientowe naprawdę na bogato w tym jakieś tam tryby, że kolory się zmieniają i mają cię zrelaksować w trakcie jazdy czy też pobudzić żebyś nie zasnął
+klima dwustrefowa = dwa niezależnie sterowane nadmuchy dla każdej strefy. W kurze jak wiemy, jest jeden nadmuch nawet jak mamy 3 strefową klimę.
+fajna apka online, z możliwością podglądu z kamer w samochodzie
+spasowanie elementów, skrzypienie etc. Tutaj nie ma się do czego czepiać.

Z minusów:
-systemy asystujące. Auto wyposażone jest w tą wersję systemy asystujące profesional. Jeśli korzystałeś w Skodzie z TravelAsista to nie spodziewaj się podobnych efektów w 5-tce. Tempomat adaptacyjny działa, wszystko ok, ale nie ma szans, żeby prowadziło Cię środkiem pasa a na zakrętach, samo skręcało, a Ty w tym czasie otwierasz dwoma rękami puszkę redbula, czy hamburgera z maca. Działa on na zasadzie "ping ponga". Czyli zbliża się o linii ograniczającej i Cię odbija od niej, z prawa do lewa - masakra.
-dużo mniej miejsca w porównaniu z Superbem, zwłaszcza z tyłu i bagażnik sporo mniejszy
-nawet jak masz elektryczne fotele z pamięcią, to nie ma regulacji podparcia lędźwiowego, występuje to tam jako opcja
-podgrzewanie kierownicy jest jednostopniowe. Zapomnij o grzaniu w stylu Skody i trzech stopniach, gdzie ustawiasz sobie na pierwszą kreskę i cały czas jest delikatnie ciepło w dłonie. Tam kiera się nagrzewa dosyć mocno i generalnie trzeba włączać/wyłączać. Do tego w S3 grzeje cały wieniec kierownicy w BMW elementy grzejne są tylko w miejscach gdzie trzyma się ręce.
-lusterka fotochromatyczne tylko środkowe i kierowcy. Od strony pasażera zwykłe
-brak grzania przedniej szyby, coś co dla mnie jest obecnie więcej jak obowiązkowe :p
-brak bagnetu do sprawdzania poziomu oleju :lol:
-standardowe audio gra bardzo przeciętnie

Te felgi co wybrałeś zobacz sobie na żywo - mi osobiście się totalnie nie podobają. A w wersji 540i są zdecydowanie za wąskie do tylnego kapcia bodajże 275mm.

BTW na A6 teraz też dają spore upusty 17% jak pytałem, a wczoraj na fb wyświetlała mi się reklama, że nawet i 20%.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Muszą jakoś przyciągnąć klienta przy tych %... 😆
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

piramida pisze: 11 kwie 2023, o 19:44 Zrobiłem sobie konfigurację w bmw i wyszło mi 380k przed rabatem, więc jak rabaty sięgają 20% to po rabacie wychodzi mi 300k, czyli trochę więcej niż w skodzie :lol:
Na 540i no nie? Bo mi chyba podobnie ostatnio wyszło.
Poczekaj poczekaj, wejdzie S4 to wyklikasz na grubo ponad 250tys. skodę :lol:, a jak doliczysz kwestie jej poprawienia to wyjdzie podobnie :lol:
ODPOWIEDZ