KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: krzygaj »

Koledzy czy ktoś może podać wymiary szczotek jakie są w silniczku siłownika?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1809
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: marioti »

od razu powiem, że nie rozbierałem tego. Mam zdjęcia z innego forum, jak ktoś pokazuje jak to wygląda, no ale wymiarów nie ma. Szacunkowo to wygląda jakby na wysokość miały standardowe 6,4mm, przy szerokości około 2,5-3mm, długości nie umiem ustalić. Ale tak czy inaczej wątpię abyś dokupił identyczne. Kiedyś rozbierałem podobny siłownik tylko w Touaregu, siłownik od elektrycznego haka. Tam po prostu wziąłem podobne szczotki i doszlifowałem wymiar. Grafit jest bardzo łatwy w obróbce, wręcz trzeba to robić delikatnie na papierze ściernym, żeby nie ukruszyć. Tak więc jak nie znajdzie się ktoś kto zna konkretne wymiary to polecam zakup jakichkolwiek szczotek z tym drucikiem (plecionką) do połączenia (ma być u góry, nie z tyłu szczotki - a przynajmniej tak widzę na zdjęciu) i po prostu doszlifujesz sobie wymiar
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: krzygaj »

Dzięki - ja tak pytam profilaktycznie, bo wczoraj rozebrałem jeden z zakupionych siłowników, dorobiłem sprężynki, ale obawiam się, że za mocno mogą dociskać szczotki i szybko się skończyć - tak chciałem już coś kupić na zaś, ale zrobię jak mówisz kupię względnie pasujące i doszlifuję. Po wstępnym złożeniu i podłączeniu na "krótko" silnik chodzi.
Jeden z zakupionych siłowników jest sprawny(nie wiem na jak długo), natomiast drugi wczoraj skleiłem i dziś jeszcze muszę dokleić zewnętrzną obudowę do niego i zapodać tubę termokurczliwą - niestety nie chciała zewnętrzna tuba zejść podgrzewając ją(nawet na 2 opalarki) więc musiałem ją rozciąć na pewnym odcinku.
Możliwe, że przed weekendem wylądują w aucie :D i zobaczymy czy operacja się udała.

Jeżeli tak, to cała operacja zamknie się w kwocie 300zł :lol:

EDYTA: Udało się klapa działa 8-)
Dominik_84
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2022, o 18:49
Samochód: Superb II combi 4x4
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: Dominik_84 »

Witam czy ktoś naprawiał przełamany wężyk spryskiwaczy w przelotce klapy-kombi? Zestaw naprawczy z allegro czy macie jakieś lepsze rozwiązania?
SmK
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2022, o 13:08
Samochód: Superb II combi 4x4
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Piotrek

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: SmK »

Dzień dobry,

Zmagałem się z brakiem reakcji klapy bagażnika (kombi) - wymieniłem elektryczne podnośniki, ale efekt był taki sam jak przed wymianą.
Po czasie okazało się, że problemem nie były podnośniki, tylko moduł.

W związku z tym zostałem ze starymi dobrymi podnośnikami elektrycznymi - jeśli ktoś szuka, to sprzedam komplet za 1200PLN rocznik 2014 - polift.
Proszę o kontakt na e-mail - piotr_slomka@o2.pl lub telefonicznie - 691-920-666

Pozdrawiam serdecznie
arek superb2
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2022, o 22:03
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: arek

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: arek superb2 »

A czy ktoś z was ma może zamontowane siłowniki firmy FORYC, bo nie wiem czy kupować na allegro te defner, czy brać z hurtowni przez mechanika, trochę są droższe, ale mechanik poleca i sam nie wiem.
Dzięki za informację
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: fabek »

arek superb2 pisze: 13 gru 2022, o 22:11 A czy ktoś z was ma może zamontowane siłowniki firmy FORYC, bo nie wiem czy kupować na allegro te defner, czy brać z hurtowni przez mechanika, trochę są droższe, ale mechanik poleca i sam nie wiem.
Dzięki za informację
pewnie ten sam chinol co defner, bierz od mechanika, gwarancje bedziesz mial na robote i części.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
ms01
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2023, o 06:52
Samochód: Superb II
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: ms01 »

Cześć, jestem nowy na forum. Mój Superb dopiero jedzie ze Szwecji i z tego co wiem klapa nie działa, dlatego prawdopodobnie niedługo będe pisał w sprawie pomocy z diagnozą. Ale póki nie ma Schciałem podzielić sie filmem znalezionym na YT, krok po kroku pokazane jak to rozebrać itp. może komuś sie przyda.
arturretke
Posty: 11
Rejestracja: 22 cze 2017, o 17:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: arturretke »

Witam, ja mam również podobny problem.
Posiadam Skodę Superb II kombi. Jakiś czas temu klapa bagażnika przestała się otwierać zarówno przyciskiem na kluczyku/obok dźwigni biegów czy tego na klapie.

Stało się to po prostu z dnia dzień, bez konkretnej widocznej przyczyny. Początkowo zaczęła się otwierać i po ok. 20 cm stawała w miejscu. Potem należało dokończyć otwieranie manualnie. Teraz po naciśnięciu guzika słychać tylko otwarcie zamka i dalej trzeba już otwierac ręcznie. Guzik zamykania również oczywiście nie działa.

Auto było u mechanika, bo mi osobiście brak wiedzy i przede wszystkim miejsca, by wykonać jakiś demontaż. Mechanik twierdzi, że podłączał auto pod komputer i widzi on otwarcie klapy wyrażone w %, siłowniki sprawdzone i sprawne. Czujniki wykrywają otwarcie i zamknięcie klapy.
Mechanik próbował zakodować mu ustawienia na nowo, ale "system" nie chciał przepuścić go dalej i wyrzucał błąd "Brak nastawów podstawowych". Jego zdaniem jest to problem z którymś z mikrostyków tylko nie wie, który, a do auta brak schematu elektrycznego.

Czy ktoś z Was posiada może taki schemat?

Dzięki z góry
piotrek17120
Posty: 6
Rejestracja: 15 lut 2022, o 13:29
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: piotrek17120 »

Mamy kogoś kto regeneruje siłowniki elektrycznej klapy bagaznika
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 422
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: krzynol »

łukasz budziński w grupie na fb
abdzio
Posty: 14
Rejestracja: 25 lis 2022, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Elbląg ( warm.-mazurskie)

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: abdzio »

Witam panowie.
Mam malutki problem z klapą bagażnika, a mianowicie otwiera mi się podczas wrzucania wstecznego. Już mnie szlak trafia :D
Może ktoś już miał takie cudo i będzie w stanie pomóc bo byłem już u trzech mechaników ( przynajmniej z nazwy) u mnie i nie wiedzą co to może być.
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 212
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: vDanTe »

A bawił się ktoś z wymianą standardowej klapy na elektryczną?

Nie jest to gadżet konieczny i pilny, także można by grzebać za częściami ... ale i roboty i części dużo, jednak jakiś tutorial by się przydał.
Wg filmiku Krzynola o podwójnej podłodze, skompletowanie i założenie to czysta przyjemność ;]

Jeśli ktoś gdzieś jakoś coś kiedyśkolwiek widział, byłbym zobowiązany

Komplet ciężko dorwać .. a numery części znaleźć .. jeszcze trudniej :-D
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 422
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: krzynol »

abdzio pisze: 19 cze 2023, o 10:00 Witam panowie.
Mam malutki problem z klapą bagażnika, a mianowicie otwiera mi się podczas wrzucania wstecznego. Już mnie szlak trafia :D
Może ktoś już miał takie cudo i będzie w stanie pomóc bo byłem już u trzech mechaników ( przynajmniej z nazwy) u mnie i nie wiedzą co to może być.
skrzyni automatyczna?
abdzio
Posty: 14
Rejestracja: 25 lis 2022, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Elbląg ( warm.-mazurskie)

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: abdzio »

Przepraszam , że nie odpisywałem , ale choroba mnie polożyla. Tak mam automat DSG
ODPOWIEDZ