Interfejs diagnostyczny. Vcds czy OBDeleven

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
adi715
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2023, o 16:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Adrian

Interfejs diagnostyczny. Vcds czy OBDeleven

Post autor: adi715 »

Cześć.
Od niedawna jestem właścicielem Superba 3, chce sobie kupić jakiś interfejs diagnostyczny. Na stronie Adako ceny VCDS przerażają 🤣 A jak się ma sprawa do tych oferowanych na olx?

*** [USUNIĘTO] ***

Będzie to działać? Da się tym sprawdzić błędy i jakieś proste rzeczy zrobić? Co to wogole jest? Czy lepiej z allegro kupić OBD eleven? Tam też da się sprawdzić i skasować błędy? Jakieś proste adaptacje zrobić itp?

Interfejs diagnostyczny potrzebuje na użytek własny do swojego auta, do zwykłych prostych rzeczy takich codziennych, eksploatacyjnych itp.
Będę wdzięczny za doradzenie i wskazówki co kupić.
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 214
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Interfejs diagnostyczny. Vcds czy OBDeleven

Post autor: vDanTe »

Cześć,

Te kable na olx czy Allegro, tak zrobisz z nimi większość rzeczy jaka jest dostępna w oryginalnym VCDS.
Najczęściej dostaniesz jakaś wersje oprogramowania, która nie będzie aktualizowana (ma to miejsce jak kupisz original).
Czyli teoretycznie jeden zakup na przyszłość ..

OBD eleven, chyba od stycznia tego roku (niewiem dokładnie od kiedy) usunęli punkty za oglądanie reklam. Także jedyna opcja, to ich kupno, czyli przy zakupie OBD11, będziesz stałe dokupowal punkty.

W OBD w przeciwieństwie do VCDS, proste kodowanie czy adaptacje za za pośrednictwem aplikacji / gotowców, które kosztują punkty.
Np latwe wsiadanie to 5pkt, obniżanie lusterka prawego 10pkt itd.

Długie kodowania (grubsze tematy) tez są dostępne, ale jak dla mnie nie jest tak przejrzyste ;)

Jak o mnie chodzi, zainwestowałem w ori bez limitu VIN (ze strony adako), a uwierz duzo osób jest w stanie zapłacić kilkadziesiąt złotych za włączenie czy wyłączenie czegoś ;)
adi715
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2023, o 16:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Adrian

Re: Interfejs diagnostyczny. Vcds czy OBDeleven

Post autor: adi715 »

Czy ja dobrze rozumiem że za obd11 muszę zapłacić żeby go dostać a potem jeszcze muszę zapłacić za punkty dzięki którym będę wykonywał różne rzeczy?? 🤣🤣 O kurcze, nie wiedziałem o tym, bez sensu jak dla mnie 🤣🤣
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Interfejs diagnostyczny. Vcds czy OBDeleven

Post autor: Enriquez »

Zgodnie z punktem 7 regulaminu, niedozwolone jest umieszczanie treści nielegalnych - w tym linków do ofert sprzedaży pirackich interfejsów. Użytkownik otrzymał ostrzeżenie. Temat zostaje zamknięty.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Zablokowany