Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

To mój docelowy konfig. Dołożyłem domykanie drzwi ( super rzecz ) zamiast pakietu Black, bo jak słusznie napisał kolega Artho nie będę z 200 konnego klekota robi wizualnie Audi S6 ;)

AYHHFY81


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

artho pisze:Wszystko zależy do czego ktoś potrzebuje samochód i warto się nad tym dobrze zastanowić bo na tej podstawie można wybrać bardzo dobrze albo bardzo źle silnik. Polacy lubią popadać w skrajności, albo coś nad wyraz słabo albo bardzo mocnego. Często właściwy balans będzie gdzieś po środku, szkoda, że Superb 3 nie jest obecnie oferowany z silnikiem 2.0 TSI 190-220KM z napędem AWD.
Dokładnie, pełna zgoda. Mocno brakuje takiego setupu, podobnie w Arteonie.
Ja sam jestem przykładem, ze zwinna 280 konna Giulia na moje uwarunkowania ( duże miasto, dziecko ) jest dosłownie za szybka i potrzebuje więcej udogodnień oraz ficzerów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1170
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

zalezi, pamiętaj, że to tylko moja opinia i moje preferencje 😜 Dla mnie Superb to daily, które przede wszystkim ma być komfortowe w mieście i na trasie a nie sportowe. Dla kogoś innego może być na odwrót 😉

CO DO KONFIGU: jeszcze kilka małych zmian, które nie zrobią milionów ale byćmoże warto przemyśleć:

- jesteś pewny lakieru Chronos? Nie wolisz Daytona Gray? Cena ta sama
- za 1650zł możesz dodać czarną podsufitkę materiałową
- za 0zł możesz zamienić aluminium wewnątrz na matowe aluminium
- za 2100zł możesz dorzucić eko-skórzany pakiet u góry, dodatkowe skórzane obszycie góry deski rozdzielczej oraz podszybia na drzwiach albo góra i dół za 3960zł, wtedy dodatkowo podłokietniki i konsola
- za 2050zł można dorzucić elektryczną regulację kolumny kierowniczej - warto jeżeli często się zamieniasz np. z żoną
- za 1030zł możesz dodać przygotowanie pod hak

Przy 330k niektóre z tych drobiazgów już dużej różnicy nie zrobią a może warto. Poza tym nie widzę już wiele, acz może sprzedawca jeszcze coś podpowie mądrego albo podpowie jak spakietować niektóre z dodatków - może bardziej się opłaci (bo widzę, że nie dodałeś ani pakietu Comfort ani Technology).
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

artho pisze:zalezi, pamiętaj, że to tylko moja opinia i moje preferencje Obrazek Dla mnie Superb to daily, które przede wszystkim ma być komfortowe w mieście i na trasie a nie sportowe. Dla kogoś innego może być na odwrót Obrazek

CO DO KONFIGU: jeszcze kilka małych zmian, które nie zrobią milionów ale byćmoże warto przemyśleć:

- jesteś pewny lakieru Chronos? Nie wolisz Daytona Gray? Cena ta sama
- za 1650zł możesz dodać czarną podsufitkę materiałową
- za 0zł możesz zamienić aluminium wewnątrz na matowe aluminium
- za 2100zł możesz dorzucić eko-skórzany pakiet u góry, dodatkowe skórzane obszycie góry deski rozdzielczej oraz podszybia na drzwiach albo góra i dół za 3960zł, wtedy dodatkowo podłokietniki i konsola
- za 2050zł można dorzucić elektryczną regulację kolumny kierowniczej - warto jeżeli często się zamieniasz np. z żoną
- za 1030zł możesz dodać przygotowanie pod hak

Przy 330k niektóre z tych drobiazgów już dużej różnicy nie zrobią a może warto. Poza tym nie widzę już wiele, acz może sprzedawca jeszcze coś podpowie mądrego albo podpowie jak spakietować niektóre z dodatków - może bardziej się opłaci (bo widzę, że nie dodałeś ani pakietu Comfort ani Technology).
Dzięki za cenne sugestie.

Już się odnoszę ;)

-Daytony nie wezmę, bo wymaga ona obowiązkowego dobrania pakietu S-line lub Exterieur. Chronosa widziałem wczoraj na żywo i w słońcu jest obłędny, serio. Zaraz podeśle link do YT.

-nie robi mi zupełnie podsufitka, nigdy tam nie zaglądam ;)

-żona nie będzie tym autem nigdy jeździć, serio. Nie ma prawka, a jak zda to za bardzo wystraszona będzie takiej kolubryny ( 493 cm ).

-elementy z matowego Alu i tak wymagają dobrania-dopłaty 10k ( pakiet sportowy S-line )

-myślałem nad wnętrzem w skórze, ale spora dopłata się robi, a ja wbrew pozorom nie ma fiksa na punkcie super wykonania wnętrza. Nie kusze mieć skory, choć pewnie po odbiorze bym szybko zmienił zdanie Obrazek

-przygotowania pod hak wstępnie nie chce, choć przy odsprzedaży może być to fajny wyróżnić na tle innych aut, to fakt.

Pakiety posiadają zbędne dla mnie i drogie rzeczy ( head up, dostęp komfortowy czy 4 strefy klimy ) ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pixi
Posty: 33
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 11:18
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pixi »

W którym salonie bierzesz tego audika? Daj znać jaki rabat ostatecznie przytulisz, możesz użyć argumentu, że jak będzie oczko lub dwa wyższy, to podeślesz im klienta na podobne warunki ;-)
Iscax
Posty: 16
Rejestracja: 2 lut 2022, o 11:03
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Iscax »

A co myślicie o Lexus ES jako zamienniku?
artho
Posty: 1170
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Iscax pisze: 8 maja 2023, o 09:59 A co myślicie o Lexus ES jako zamienniku?
Ja jestem zdecydowanie na TAK, ale przy niemałej ilości założeń:
- akceptujesz jedną wersję napędową sprzedawaną w Polsce, tzn. 2.5l 218 KM (spalinowy 178KM + elektryczny 120KM), moment jedynie 202Nm
- nie potrzebujesz napędu 4x4
- prędkość maksymalna około 180-190km/h
- nie potrzebujesz dużego bagażnika (jedynie 454l, umiarkowanie ustawny bo to pełnoprawny sedan-limuzyna)
- nie potrzebujesz sportowego charakteru: ani w prowadzeniu ani w wyglądzie
- nie potrzebujesz masy nowoczesnych bajerów, wystarczą Ci te, które są nieco w tyle za niemiecką konkurencją
- nie będzie Ci brakowało niektórych bajerów z samochodów niemieckich

I pewnie jeszcze trochę bym tu wymienił minusów, tylko dla mnie większość z tego to nie są minusy, bo plusów oczywiście też jest cała masa :)
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Kochani, po gruuubej rozkminie i otrzymaniu
niezbyt korzystnego leasingu od Audi odpuszczam. Idę w sprawdzonego, gorszego jakościowo Superba Sportline 2.0 TSI 4x4 Dragon Skin doposazonego po kokardę w cenie 220 tys ( mam zamówienie ze stycznia u dealera z rabatem 6.7% ). Przepraszam Was za telenowelę i zabranie czasu, ale jakoś sumarycznie nie umiem się przekonać do tego Audi. Mam smutne dla mnie spostrzeżenie - takie A6 się bierze z silnikami 3.0 mocno doposażone, tak uważam po przemyśleniu, pokonfigurowaniu i jedzie próbnej ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 748
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Szkoda, że nie udało Ci się dograć tego A6. Z ciekawości zapytam, rozmiar Superba/A6 jest Ci niezbędnie potrzebny? Może takie A4 byłoby spoko, skoro i tak bierzesz schodzący model (superb), to ta sama sytuacja w przypadku A4 nie powinna być wadą? Dodatkowo też są teraz trochę większe rabaty na A4, jest fajna opcja niedostępna w S3/A6, czyli 2.0 benzyna 204KM quattro (sam wspominałeś, że wolisz ficzery niż moc).
Superb fajne auto, ale teraz przyznaję rację wszystkim mądrzejszym - to auto w seryjnej formie się niezbyt prowadzi, tylko trzeba mieć szersze porównanie. Takie A4 miażdży, gniecie, zamiata Superba pod każdym względem. Resorowanie i sprężystość zawieszenia, układ kierowniczy, pewność jazdy i trzymanie się drogi, układ hamulcowy (w Audi powyżej 200KM masz już zaciski 'monobloki'), wszystko wszystko jest wyraźnie lepsze. Teraz to czuję dobitnie, bo mam możliwość bezpośredniej przesiadki. Superb L&K z DCC, A4 też z adaptacyjnym zawieszeniem, ale tym mniej obniżonym (w A4 można mieć adaptacyjny zawias w dwóch wariantach -10/-23mm ).

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:Szkoda, że nie udało Ci się dograć tego A6. Z ciekawości zapytam, rozmiar Superba/A6 jest Ci niezbędnie potrzebny? Może takie A4 byłoby spoko, skoro i tak bierzesz schodzący model (superb), to ta sama sytuacja w przypadku A4 nie powinna być wadą? Dodatkowo też są teraz trochę większe rabaty na A4, jest fajna opcja niedostępna w S3/A6, czyli 2.0 benzyna 204KM quattro (sam wspominałeś, że wolisz ficzery niż moc).
Superb fajne auto, ale teraz przyznaję rację wszystkim mądrzejszym - to auto w seryjnej formie się niezbyt prowadzi, tylko trzeba mieć szersze porównanie. Takie A4 miażdży, gniecie, zamiata Superba pod każdym względem. Resorowanie i sprężystość zawieszenia, układ kierowniczy, pewność jazdy i trzymanie się drogi, układ hamulcowy (w Audi powyżej 200KM masz już zaciski 'monobloki'), wszystko wszystko jest wyraźnie lepsze. Teraz to czuję dobitnie, bo mam możliwość bezpośredniej przesiadki. Superb L&K z DCC, A4 też z adaptacyjnym zawieszeniem, ale tym mniej obniżonym (w A4 można mieć adaptacyjny zawias w dwóch wariantach -10/-23mm ).

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Moim problemem jest to, ze mam najlepiej prowadzące się auto segmentu - Giulię Veloce. Alfę z napędem na tył z dołączanym przodem, z mocą 280 koni w lekkiej budzie, z genialnym zawieszeniem, układem kierowniczym, szybką skrzynią ZF, skutecznymi hamulcami 4-tłoczkowymi. I zaczyna mi mocno brakować przestrzeni wożąc synka, brakuje mi tez mocno sporo udogodnień, bo wziąłem sztukę z placu w lutym 2022 ( jak nie było innych aut ). Brakuje mi dużych drzwi z tylu, elektrycznej klapy bagażnika, asystentów czy większego promieniu skrętu jak manewruje po wąskich uliczkach. A4 nie za niewiele zmieni mam wrażenie ;)

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 9 maja 2023, o 09:44 przez zalezi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maliniak
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

Szkoda, ale z drugiej strony tak widocznie miało być. Wygrał zdrowy rozsądek. Jestem od dawna zdania, że premium tylko z premium silnikiem ;)

Swoją drogą czemu niekorzystny? Mimo rabatu wysoki % przesądził?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 748
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

zalezi pisze:
rowerek pisze:Szkoda, że nie udało Ci się dograć tego A6. Z ciekawości zapytam, rozmiar Superba/A6 jest Ci niezbędnie potrzebny? Może takie A4 byłoby spoko, skoro i tak bierzesz schodzący model (superb), to ta sama sytuacja w przypadku A4 nie powinna być wadą? Dodatkowo też są teraz trochę większe rabaty na A4, jest fajna opcja niedostępna w S3/A6, czyli 2.0 benzyna 204KM quattro (sam wspominałeś, że wolisz ficzery niż moc).
Superb fajne auto, ale teraz przyznaję rację wszystkim mądrzejszym - to auto w seryjnej formie się niezbyt prowadzi, tylko trzeba mieć szersze porównanie. Takie A4 miażdży, gniecie, zamiata Superba pod każdym względem. Resorowanie i sprężystość zawieszenia, układ kierowniczy, pewność jazdy i trzymanie się drogi, układ hamulcowy (w Audi powyżej 200KM masz już zaciski 'monobloki'), wszystko wszystko jest wyraźnie lepsze. Teraz to czuję dobitnie, bo mam możliwość bezpośredniej przesiadki. Superb L&K z DCC, A4 też z adaptacyjnym zawieszeniem, ale tym mniej obniżonym (w A4 można mieć adaptacyjny zawias w dwóch wariantach -10/-23mm ).

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Moim problemem jest to, ze mam najlepiej prowadzące się auto segmentu - Giulię Veloce. Alfę z napędem na tył z dołączanym przodem, z mocą 280 koni w lekkiej budzie, z genialnym zawieszeniem, układem kierowniczym, szybką skrzynią ZF, skutecznymi hamulcami 4-tłoczkowymi. I zaczyna mi mocno brakować przestrzeni wożąc synka, brakuje mi tez mocno sporo udogodnień, bo wziąłem sztukę z placu w lutym 2022 ( jak nie było innych aut ). Brakuje mi dużych drzwi z tylu, elektrycznej klapy bagażnika, asystentów. A4 niewiele zmieni ;)

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A, to zmienia sytuację diametralnie Obrazek myślałem że szukasz auta all in one, ale skoro już jest giulia i potrzebny 'tylko' transportowiec, to rozumiem Obrazek

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Maliniak pisze:Szkoda, ale z drugiej strony tak widocznie miało być. Wygrał zdrowy rozsądek. Jestem od dawna zdania, że premium tylko z premium silnikiem ;)

Swoją drogą czemu niekorzystny? Mimo rabatu wysoki % przesądził?
Ten sam Leasing ( identyczne warunki ) dostałem 119%, gdzie w Vagu na Tiguana mam 109%, chętnym mogę podesłać PDFy.
Podobnie robi BMW na schodzącą 5-kę. Rabat nawet 21%, ale Leasing wyraźnie inny, niż na słabiutko zrabatowane X1 czy X4.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

zalezi pisze: 9 maja 2023, o 08:51 Mam smutne dla mnie spostrzeżenie - takie A6 się bierze z silnikami 3.0
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No tylko, że od jakiegoś miesiąca zwykły A6 Avant czy Sedan nie jest dostępny z żadnym silnikiem 3.0. Z dużymi silnikami zostało tylko allroad, S6 i RS6. Najmocniejsza wersja obecnie to 45TFSI 260KM, pytanie czy to stan przejściowy/błąd konfiguratorze na stronie, czy też Audi stwierdziło, że 3.0 już nie do zwykłego kombi.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 748
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Allroada też już raczej nie kupisz z 3.0. Znajomy ostatnio rzutem na taśmę odebrał takie auto i mu powiedzieli w salonie, że miał farta, że zdążył się wyprodukować, bo właśnie wycięli 3 litrowe diesle.
Wydaje się, że to powszechny temat, bo w Niemczech sytuacja taka sama - allroad tylko i wyłącznie z 2.0tdi. Z A6/7 podobnie wypadło 3.0 tdi. Być może cichaczem żegnamy ten silnik, ewentualnie szykuje się lift A6/7 i wróci jako mild-hybrid? Trzeba czekać na rozwój wydarzeń.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ