Skaczące Wycieraczki szyby przedniej. POMOCY

maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Skaczące Wycieraczki szyby przedniej. POMOCY

Post autor: maniek245 »

Witajcie od wymiany seryjnych piór wycieraczek, które były w kurze od nowości (3lata:) ) padły. Problem mam już o czerwca do tego czasu wymieniłem już 3 komplety . Sprawa wygląda tak że po miesiącu góra dwóch lewa wycieraczka (długa) zaczyna skakać po szybie , prawa działa bez zastrzeżeń . Szyba dokładnie wyczyszczona, zrobiona glinką, wypolerowana :) wycieraczki były już valeo, bosch, i teraz siedzą orginały . Masakra! macie jakieś pomysły co może być nie tak? dodam że spryskanie szyby pomaga na chwilę.
rado151
Posty: 16
Rejestracja: 14 lis 2022, o 16:43
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Kolno

Re: Skaczące Wycieraczki szyby przedniej. POMOCY

Post autor: rado151 »

Sprężyna dociskajaca może być słaba. Podmienić ramię wycieraczki i sprawdzić
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Skaczące Wycieraczki szyby przedniej. POMOCY

Post autor: maniek245 »

Dzięki za info, pójdę tym tropem :)
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 202
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Skaczące Wycieraczki szyby przedniej. POMOCY

Post autor: polowiec »

maniek245 pisze: 24 wrz 2023, o 12:59 Witajcie od wymiany seryjnych piór wycieraczek, które były w kurze od nowości (3lata:) ) padły. Problem mam już o czerwca do tego czasu wymieniłem już 3 komplety . Sprawa wygląda tak że po miesiącu góra dwóch lewa wycieraczka (długa) zaczyna skakać po szybie , prawa działa bez zastrzeżeń . Szyba dokładnie wyczyszczona, zrobiona glinką, wypolerowana :) wycieraczki były już valeo, bosch, i teraz siedzą orginały . Masakra! macie jakieś pomysły co może być nie tak? dodam że spryskanie szyby pomaga na chwilę.
Ja zakupiłem cos takiego "Soft99 Ultra Glaco" i po tym wycieraczka mi skakała.
Przestałem używać i "0" skakania.
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Skaczące Wycieraczki szyby przedniej. POMOCY

Post autor: maniek245 »

polowiec pisze: 25 wrz 2023, o 18:54
maniek245 pisze: 24 wrz 2023, o 12:59 Witajcie od wymiany seryjnych piór wycieraczek, które były w kurze od nowości (3lata:) ) padły. Problem mam już o czerwca do tego czasu wymieniłem już 3 komplety . Sprawa wygląda tak że po miesiącu góra dwóch lewa wycieraczka (długa) zaczyna skakać po szybie , prawa działa bez zastrzeżeń . Szyba dokładnie wyczyszczona, zrobiona glinką, wypolerowana :) wycieraczki były już valeo, bosch, i teraz siedzą orginały . Masakra! macie jakieś pomysły co może być nie tak? dodam że spryskanie szyby pomaga na chwilę.
Ja zakupiłem cos takiego "Soft99 Ultra Glaco" i po tym wycieraczka mi skakała.
Przestałem używać i "0" skakania.
Ja pierdziu !! też tego używam :) Używam w kilku autach od 3 lat i nigdy bym nie pomyślał że to może być od tego. w x trailu powłoka ma już 14miesięcy i nic nie skrzypi, nie skacze a wycieraczki nie wiem sam ile już mają :) jak sobie poradziłeś z powłoką? usuwałeś ją jakoś? czy czekałeś aż sama zejdzie.

Spróbuje usunąć ją jakoś. A w miedzy czasie ramiona zamówiłem w razie W, tylko trzeba tydzień czekać :( dodatkowo sprawdziłem jak przylega samo ramie bez pióra do szyby. I okazuje się że nie przylega po całej swojej płaszczyźnie. Patrząc od przodu to lewa strona mocowania klipsa przylega do szyby ( mocowanie ma takie dwie bruzdy na długości mocowania z lewej i prawej strony i o nich mowa ), a prawa ma widoczną szparę. Trochę powyginałem ramie, tak aby zniwelować tą szparę . dodatkowo powyginałem pióro w przeciwnym kierunku do wygięcia pióra . Jak na razie jest cicho, na jak długo nie wiem ...
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Skaczące Wycieraczki szyby przedniej. POMOCY

Post autor: Sdss »

Szyba jak zbyt jałowa to skacze .
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Skaczące Wycieraczki szyby przedniej. POMOCY

Post autor: maniek245 »

Sdss pisze: 26 wrz 2023, o 07:54 Szyba jak zbyt jałowa to skacze .
Rozwiń myśl.
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Skaczące Wycieraczki szyby przedniej. POM

Post autor: Sdss »

Za czystą i odtłuszczoną szybą 🤪🤪
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Skaczące Wycieraczki szyby przedniej. POMOCY

Post autor: maniek245 »

Wczoraj ściągałem powłokę z szyby. Do tego celu użyłem

ADBL Glass Polish- baza tlenek ceru
ADBL Glass Cube – filcowy pad do polerowania szkła

Muszę wam powiedzieć, że efekt mnie zaskoczył:) Co prawda trzeba było 2 razy polerować szybę, aby powłokę całkowicie usunąć :)Pamiętać by padem polerować krzyżowo!! Nie wykonywać ruchów kolistych . Z czystym sumieniem polecam :)
slonik_lomza
Posty: 23
Rejestracja: 8 mar 2023, o 13:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 223/457
Lokalizacja: Poznań

Re: Skaczące Wycieraczki szyby przedniej. POMOCY

Post autor: slonik_lomza »

A jak miałeś przygotowaną szybę zanim położyłeś ultra glaco? Użycie jakiegoś produktu typu glass polish i dokładne oczyszczenie szyby jest warunkiem skutecznego działania niewidzialnej wycieraczki. Postępuję w ten sposób i nigdy nie miałem problemów ze skaczącymi wycieraczkami. Warunkiem jest też pozbywanie się na bieżąco osadów wapiennych (kamienia) które wytrącają się na szybie.
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Skaczące Wycieraczki szyby przedniej. POMOCY

Post autor: maniek245 »

slonik_lomza pisze: 27 wrz 2023, o 09:34 A jak miałeś przygotowaną szybę zanim położyłeś ultra glaco? Użycie jakiegoś produktu typu glass polish i dokładne oczyszczenie szyby jest warunkiem skutecznego działania niewidzialnej wycieraczki. Postępuję w ten sposób i nigdy nie miałem problemów ze skaczącymi wycieraczkami. Warunkiem jest też pozbywanie się na bieżąco osadów wapiennych (kamienia) które wytrącają się na szybie.
Moja procedura:

Dokładnie myje szybę. woda wstępnie na zbrudzenia później psikacz do szyb po tym ląduje ipa rozrobiona 1:1 z wodą destylowaną lub jakiś gotowy produkt, następnie polerka autoglym polish coś tam ponownie ipa i na koniec ultra glaco. Robiłem tak zawsze i nigdy problemu nie było. Zwłaszcza że robię to raz na rok , a wycieraczki nie były zmieniane przez 3 lata :) 😀 problem pojawij się po wymianie wycieraczek 😀 ale być może przez te lata nałożyła się gdzieś jakaś grubsza warstwa .
ODPOWIEDZ