Wirtualny Kokpit

Chris 350hp
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2023, o 19:44
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 350
Imię: Chris

Wirtualny Kokpit

Post autor: Chris 350hp »

Witam wszystkich
Zakupilem nowy licznik virtualny do skoda Superb mk3 2017 o numerach 3VD.920.790 IMOBILIZER GEKOWFS2 12S , Moj licznik ma 3V0.920.710A IMOBILIZER GEKOWFS2 07S ,
Kolega probowal go zakodowac ale pojawil sie problem z kluczykami nie mozna bylo dopisac moich kluczy, podobno imobilajzer jest za nowy w liczniku, czy ktos ma jakies doswiadczenie i czy mogl by pomoc ? z gory dzieki .
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Wirtualny Kokpit

Post autor: Kulpas »

Rozwiązanie niestety jest tylko jedno - zakup drugiego licznika z tym samym oznaczeniem co kupiłeś lecz na końcu musi być litera A.
Miałem identyczny problem lecz ja mam starszego superba, bo z 2016r. Zakupiłem VC pod nowszy immobilizer z literą A na końcu, a miałem kupić bez litery A. Miałem takie szczęście, że licznik zamawiałem po numerze który podał mi Robert z RetrofitCar (wykonawca-montażysta) i gdy dowiedział się, że zamówiony licznik nie będzie pasować ze względu na immobilizer oraz brak wejścia na światłowód łączący licznik VC z jednostką główną w schowku w celu wyświetlania oryginalnej nawigacji z Columbus-a na VC to zobowiązał się do zamówienia właściwego licznika na swój koszt i wymiany liczników między sobą.
Dlatego albo znajdziesz używany licznik (właściwy) z mniejszym przebiegiem gdyż dopisać można większy przebieg, lecz nigdy odwrotnie (nie ma możliwości zakodowania mniejszego przebiegu w używanym liczniku z większym przebiegiem).
Jeśli się w czymś pomyliłem to pewnie doświadczeni koledzy i koleżanki mnie poprawią.

Wysłane z mojego 2304FPN6DC przy użyciu Tapatalka

Chris 350hp
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2023, o 19:44
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 350
Imię: Chris

Re: Wirtualny Kokpit

Post autor: Chris 350hp »

Witam a jednak sie udalo licznik dziala :), dzwonilem do Roberta co Ci montowal licznik i powiedzial ze jet to dobry numer czesci, problem byl w tym ze trzeba bylo dostac sie do imobilajzera i przylozyc kluczyk bardzo blisko, licznik zalozony i smiga koszt licznika 600e na aliexpres rewelacja :)
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Wirtualny Kokpit

Post autor: kacluk »

Coś musiałeś kodować czy jest to P&P?
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Wirtualny Kokpit

Post autor: Kulpas »

Każdy VC trzeba zakodować (przebieg przede wszystkim, oraz kluczyki fabryczne) no i pewnie aktywować funkcje, które działały na starym liczniku. Nigdy wymiana licznika nie będzie P&P w nowszych autach, co innego w przypadku starych aut w których nie ma tyle elektroniki co dzisiaj. Pozdrawiam
rally_krakow
Posty: 417
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wirtualny Kokpit

Post autor: rally_krakow »

Nawigacje masz juz nowsza bez przycisków?
ODPOWIEDZ