Brzęczący lewy boczek/głośnik S3

edimorton
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2023, o 16:18
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM 400Nm
Lokalizacja: Warszawa

Brzęczący lewy boczek/głośnik S3

Post autor: edimorton »

Mam u siebie w S3 po lifcie standardowe audio, pomijając fakt że gra to raczej średnio to od połowy ustawienia głośności wzwyż lewy boczek brzęczy/pierdzi przy każdym basie tak że nie da się tego słuchać i to nawet jak nie gra głośno. Myślałem że to może ta parasolka w drzwiach ale nie, schowek pusty więc też nie to.
To moja pierwsza skoda, miałem pewne obawy ale takiego czegoś nie spodziewałem się w dwuletnim samochodzie z przebiegiem 50kkm. Mam 9 letniego Forda Focusa.z przebiegiem ponad 200kkm, 17 letnie Volvo XC90, 23 letnie BMW E46 z przebiegiem pod 400kkm i w żadnym z tych samochodów nie brzęczą mi boczki przy odkręconej muzyce na opór a co dopiero na połowę skali. Miałem służbową Insignię, przy przebiegu 250km nic nie brzęczało, kilka służbowych Fordów, audi, dwa nissany, mercedesa, Mitsubishi, Toyotę, dwie beemki no było trochę tych samochodów, większość miała pod koniec mojego użytkowania ponad 200kkm, i nigdy czegoś takiego nie było, więc wydaje mi się że i w Skodzie to nie jest normalne.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał taki przypadek? Brzęczy tylko lewy boczek, tak jakby się coś tam już obluzowało ale kurczę czy to możliwe przy takim niskim przebiegu? Zresztą próbowałem go dociskać to tak jakby minimalnie mniej ale jednak buczy. Przy czym to raczej nie głośnik, to jest takie charakterystyczne brzęczenie jakby powiedzmy w schowku drzwi leżały luzem śrubki i przy odkręconej na opór muzyce wpadały w rezonans. Tyle że to się dzieje już przy połowie skali a w schowku nic nie ma.

Samochód jest jeszcze na gwarancji, czy ASO to uzna I naprawi? Niestety nie zauważyłem tego jak kupowałem samochód bo słuchałem silnika i zawieszenia (swoją drogą to też "ładne" dźwięki wydaje).
jaco
Posty: 14
Rejestracja: 9 maja 2021, o 22:38
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI (200KM)
Imię: Jacek

Re: Brzęczący lewy boczek/głośnik S3

Post autor: jaco »

Cześć!
Mam podobną przypadłość od nowości, ale w drzwiach prawych.
Wygląda, że problemem jest owalne plastikowe wypełnienie wewnątrz drzwi, zlokalizowane po przeciwnej stronie do zawiasów na wysokości pod podłokietnikiem.
Co prawda nie mam własnego zdjęcia, ale widać to na stronce: https://www.2din.cz/skoda-montaze/skoda ... dhlucneni/
To część z czarnego plastiku - na zdjęciu częściowo wyjęta/odchylona.
Serwis - niestety nie pomógł - wymienili po prostu głośnik niskotonowy, ale to nie jest przyczyną.
Na razie jedyny pomysł to wygłuszenie drzwi lub co najmniej tej plastikowej części.
Na próbę włożyłem tam kawałki gąbki (pomiędzy boczek i plastik) żeby zobaczyć, czy to to rezonuje - wygląda, że u mnie to właśnie ta część jest problemem.
Daj znać, jeśli wpadniesz na jakiś pomysł, co można z tym zrobić.
Załączniki
drzwi.png
ODPOWIEDZ