[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
komoornik
Posty: 1072
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

Będzie skąd brać dawcę, zostają auta z UK ;)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Heh, no tak
W każdym razie dziwny ten trend i to nie tylko w "tanich" markach, bo w BMW 3 obecnym też jest ściemnianie tylko od strony kierowcy. Szukanie oszczędności nie w tym miejscu.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

mipmi
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2023, o 22:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: mipmi »

komoornik pisze: 22 gru 2023, o 22:45 No i niestety przecieki o cenach i o tym że L&K ma mieć prawie wszystko nieprawdziwe 😉
W stosunku do wersji czeskiej L&K nie ma:
- Head up'a
- Komfortowego snu
- poduszek z tyłu

Także nie jest źle. Wyposażenie standardowe L&K jest prawie pełne.
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

A jak duże braki względem S3 L&K doposażonego pod korek?
komoornik
Posty: 1072
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

mipmi pisze: 26 gru 2023, o 09:17
komoornik pisze: 22 gru 2023, o 22:45 No i niestety przecieki o cenach i o tym że L&K ma mieć prawie wszystko nieprawdziwe 😉
W stosunku do wersji czeskiej L&K nie ma:
- Head up'a
- Komfortowego snu
- poduszek z tyłu

Także nie jest źle. Wyposażenie standardowe L&K jest prawie pełne.
Ja nie mówię że źle, ale trochę mniej kolorowo niż w przecieku ;)

Tak żeby doprecyzować, to dla niektórych może trochę lepiej bo cena wyszła jednak jakieś ~4k niżej.

Poza rzeczami które faktycznie miały być opcjonalne (i to bardzo logiczne, bo to faktycznie bardzo mocno specyficzne elementy wyposażenia) - czyli panorama, hak czy ogrzewanie postojowe oraz kilkoma drobnymi elementami wyposażenia głównie dla Combi, do L&K można dorzucić pakiety:

- Pakiet Assisted Drive Plus (Kamera Area View 360 oraz Intelligent Park Assist + Trained Park Assist), 3100 PLN
- Pakiet Infotainment Plus (Wyświetlacz Head Up), 2250 PLN
- Pakiet Family&Business (Roletki przy tylnych szybach pasażerów, Roletka na tylnej szybie (tylko dla wersji Liftback), Pojemnik na odpadki, Uchwyt na tablet, Boczne poduszki powietrzne z tyłu, Pakiet komfortowego snu + koc), 2400 PLN

Czyli wyjściowo ~4k taniej, ale te opcje łącznie to prawie 8k :? Wymienione wyżej opcje są w standardzie czeskiego L&K.

Swoją drogą Pakiet Family&Business w L&K to lekki rozbój w biały dzień, bo zgodnie z treścią cennika Boczne poduszki powietrzne z tyłu to standard.

artho pisze: 26 gru 2023, o 15:23 A jak duże braki względem S3 L&K doposażonego pod korek?
Braki wyposażenia względem S3? Ja nie stwierdzam żadnych ubytków, jest tylko lepiej ;)

Z plusów wręcz bym powiedział że w końcu nawet L&K z placu będą bardzo fajnie wyposażone, bo do S3 L&K nadal można było wyklikać masę rzeczy.
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

komoornik pisze: 26 gru 2023, o 17:29
artho pisze: 26 gru 2023, o 15:23 A jak duże braki względem S3 L&K doposażonego pod korek?
Braki wyposażenia względem S3? Ja nie stwierdzam żadnych ubytków, jest tylko lepiej ;)

Z plusów wręcz bym powiedział że w końcu nawet L&K z placu będą bardzo fajnie wyposażone, bo do S3 L&K nadal można było wyklikać masę rzeczy.
Faktycznie nie jest źle, ale w sumie poprzedni L&K też nie wymagał godziny klikania. Po prostu konfigurator nowego Superba jest jeszcze bardzo ubogi. Kamerę 360 obecnie można ją dodać tylko w pakiecie parkowania z przyczepą.. :P

Dodatkowo aktywny tempomat w nowym L&K jest opisany jedynie jako "Adaptive Cruise Control", co to oznacza? Wygląda na to, że nie jest to pełny pakiet TRAVEL ASSIST HIGH. Część z tego wynieśli na zewnątrz, ale brak wzmianki o prędkości ACC nie wróży dobrze - nie ma też informacji o tym, że ACC z L&K jest "predyktywny". Oczywiście nie jest źle, ale u mnie w S3 dodatków też nie było za miliony, ponad wersję + silnik wyszło coś 20k dopłaty.
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

komoornik pisze: 26 gru 2023, o 17:29 Czyli wyjściowo ~4k taniej, ale te opcje łącznie to prawie 8k :? Wymienione wyżej opcje są w standardzie czeskiego L&K.
Bazowy S3 L&K z 1.5 TSI kosztuje 184k PLN
Bazowy S4 L&K z 1.5 TSI kosztuje 226k PLN

Na plus w S4 jest to, że bazowo L&K ma już sporo dodatków, za które w S3 trzeba dopłacać. Z drugiej strony może to jest minus? W końcu nie każdy potrzebuje chce wszystkie bajery.

Niektórych bajerów w S4 ciągle brakuje ale podejrzewam, że pojawią się z czasem. Nie widzę np. sterowania fotelem pasażera z boku, nie widzę nigdzie gniazdka 230V, nie widzę też wzmianki o dodatkowym porcie USB-C w lusterku, fotele nie mają opcji regulacji długości siedziska, nie ma rolet drzwi tylnych, osłony silnika i skrzyni i kilku innych drobiazgów, które dla jednych są bardzo ważne dla innych zbędne.

Mnie gniazdka 230V bardzo brakuje (nie zostało doklikane...) wożę dedykowany inwerter...
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »


artho pisze:
komoornik pisze: 26 gru 2023, o 17:29 Czyli wyjściowo ~4k taniej, ale te opcje łącznie to prawie 8k :? Wymienione wyżej opcje są w standardzie czeskiego L&K.
Bazowy S3 L&K z 1.5 TSI kosztuje 184k PLN
Bazowy S4 L&K z 1.5 TSI kosztuje 226k PLN

Na plus w S4 jest to, że bazowo L&K ma już sporo dodatków, za które w S3 trzeba dopłacać. Z drugiej strony może to jest minus? W końcu nie każdy potrzebuje chce wszystkie bajery.

Niektórych bajerów w S4 ciągle brakuje ale podejrzewam, że pojawią się z czasem. Nie widzę np. sterowania fotelem pasażera z boku, nie widzę nigdzie gniazdka 230V, nie widzę też wzmianki o dodatkowym porcie USB-C w lusterku, fotele nie mają opcji regulacji długości siedziska, nie ma rolet drzwi tylnych, osłony silnika i skrzyni i kilku innych drobiazgów, które dla jednych są bardzo ważne dla innych zbędne.

Mnie gniazdka 230V bardzo brakuje (nie zostało doklikane...) wożę dedykowany inwerter...
Coś niezbyt uważnie prześledziłeś cennik Obrazek S4 1.5tsi L&K jest od 206k pln (plus lakier).

Regulacja długości siedziska (podparcie pod uda) jest standardowa już w Selection - nie da się mieć S4 BEZ tego. Nawet przy wentylacji foteli jest wysuwane podparcie pod uda - duży plus względem S3, gdzie jest albo jedno, albo drugie.

Roletki na drzwi tylnych, plus szyby tylnej są w pakiecie "Family & Business" za 2400 (razem z tylnymi poduszkami powietrznymi i pakietem komfortowego snu)

Gniazdo usb-c w obudowie lusterka wstecznego jest standardowe już w Selection.

Ogólnie nie ma tragedii, myślałem że wystrzelą z cenami w kosmos, a jednak nie zupełnie. Jedynie zostawienie tylko dwóch wersji wyposażenia ze sporym rozstrzałem cenowym pewnie spowoduje, że L&K będzie mniej na ulicach, bo to jest opcja dla kogoś kto i tak chciał dopchać praktycznie wszystko. Dla większości zostanie pewnie Selection + pakiety.



Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

komoornik
Posty: 1072
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

artho pisze: 26 gru 2023, o 18:14
komoornik pisze: 26 gru 2023, o 17:29 Czyli wyjściowo ~4k taniej, ale te opcje łącznie to prawie 8k :? Wymienione wyżej opcje są w standardzie czeskiego L&K.
Bazowy S3 L&K z 1.5 TSI kosztuje 184k PLN
Bazowy S4 L&K z 1.5 TSI kosztuje 226k PLN

Na plus w S4 jest to, że bazowo L&K ma już sporo dodatków, za które w S3 trzeba dopłacać. Z drugiej strony może to jest minus? W końcu nie każdy potrzebuje chce wszystkie bajery.

Niektórych bajerów w S4 ciągle brakuje ale podejrzewam, że pojawią się z czasem. Nie widzę np. sterowania fotelem pasażera z boku, nie widzę nigdzie gniazdka 230V, nie widzę też wzmianki o dodatkowym porcie USB-C w lusterku, fotele nie mają opcji regulacji długości siedziska, nie ma rolet drzwi tylnych, osłony silnika i skrzyni i kilku innych drobiazgów, które dla jednych są bardzo ważne dla innych zbędne.

Mnie gniazdka 230V bardzo brakuje (nie zostało doklikane...) wożę dedykowany inwerter...
Moje odniesienia cenowe były tylko odnośnie przecieków cen S4 vs oficjalny cennik, nie robiłem porównań do S3.

A co do wyposażenia - nie przewiduję tu żadnej rewolucji, wszystko zostało właściwie przedstawione. Można gdybać czy pojawi się np. Sportline, ewentualnie może jeszcze w trakcie produkcji będą jakieś drobne dodatkowe zmiany wyposażenia.

Musisz faktycznie zapoznać się dokładniej z samym cennikiem a nie tylko konfiguratorem ;)

Kamera 360 występuje tylko w pakiecie - ale z asystentem parkowania (czy też asystentami, bo niby są dwa oddzielne), nie asystentem parkowania z przyczepą.

Co do ACC - wygląda na to że po prostu jest całkowita unifikacja, jak jest ACC to od razu "full wersja". Wątpię aby stracił jakieś funkcjonalności w porównaniu do S3.

Sterowanie fotelem z boku w S3 wykluczało się z pamięcią fotela, a pamięć w S4 w L&K to standard - więc tej opcji nie będzie. W ogóle co do foteli to widać też unifikacje - wygląda na to że fotele kierowcy i pasażera będą miały dokładnie te same funkcje (pamięć, zaawansowany masaż).

Jak już było wspomniane - port USB-C w lusterku, regulacja długości siedziska czy rolety występują.

Co do osłony silnika/skrzyni - wygląda na to że będzie tylko Pakiet na bezdroża - osłona razem z dodatkowym prześwitem, a to na pewno wyklucza się z DCC.

P.S. Fakt - wygląda na to że nie będzie przetwornicy 230V, patrząc na tunel środkowy nie widzę nawet na nią miejsca - chyba że kiedyś mogłaby trafić do bagażnika jak w innych modelach VAG. Prawdopodobnie wyszli z założenia że 4 x 45W może ją zastąpić, a na pewno w tunelu musieli znaleźć miejsce aby taki zasilacz wrzucić.

P.S.2 Warto wspomnieć jeszcze to o czym było w oficjalnych prezentacjach - "Navigation, ACC, additional colours and functions for the ambient lighting and High Beam Control can be conveniently added online as Functions on Demand". Kolejny przykład unifikacji i oczywiście podobnie jak znienawidzona opcja abonamentu na podgrzewanie foteli w BMW - nawet w biedniejszych wersjach całkiem sporo elementów będzie dostępnych w podobnej formie.
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Dzięki panowie za skorygowanie, to prawda, że nie prześledziłem bardzo szczegółowo cennika/konfiguratora 👍
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: siemi1 »

A ktoś słyszał czy bedzie lub nie wersja Scout?

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
komoornik
Posty: 1072
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

Oficjalna informacja na ten moment to tylko 3 wersje: Essence, Selection i L&K.
Arek87
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2023, o 10:50
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Arek87 »

Ja dziś byłem w salonie i Pani powiedziała że najmocniejsza benzyna będzie produkowana od 19 tygodnia ale ogólnie nawet nie wiedziała że jest już konfigurator no i ogólnie ludzie już na około połowę superbów które będą mogli zamówić na salon (chyba 25) się zapisali w ciemno więc zniżki to chyba tylko na litość będzie można wybłagać coś czuję
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Oni tam nic nie wiedzą w tej skodzie 😁
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: siemi1 »

Dokładnie, co potwierdzał moj sprzedawca flotowy, że wiem dużo wiecej niz on o tych samochodach, którego uczyłem rzeczy zamawiając swoja skode :) wiec albo trafisz na feeka który sie tym jara dam z siebie albo trzeba zamienić oczekiwania:))

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ