Zmiana lamp na literke B, i czy ma sens zakladanie Leda?

rally_krakow
Posty: 417
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Zmiana lamp na literke B, i czy ma sens zakladanie Leda?

Post autor: rally_krakow »

Witam was. Wiem, ze temat już był, ale chcialem do niego podejść troszkę inaczej. Wszyscy zachwalacie zmianę zużytych xenonów na LEDA i pewnie macie racje. Ja założyłem nowe żarniki o barwie 6000K ale z chęcią je wymienię na 5000K. Przy mokrym asfalcie lub jak pada deszcz, lepiej widać drogę przy barwie 5000K, to moje odczucie.

Zakupiłem uszkodzona lampę i będę przekładać soczewkę wraz z okablowaniem. Lampa jest z 2016 roku i pokażę wam na zdjęciach jak wygląda odbłyśnik po tylu latach i jak brudna jest soczewka. Przy okazji w Krakowie mam Autogamma i dowiem sie czy nie posiadają samych soczewek na sprzedaż, samych szkieł https://autogammasklep.pl/soczewki-proj ... -evox-r-20 . Może nasza soczewka jest ok nie prążkowana? Na razie 3 zdjęcia będę rozbierać i zamieszczać zdjęcia aby inni wiedzieli czy lepiej tylko żarówkę wymienić, a może już trzeba myśleć o odbłyśniku, a może coś jeszcze innego wsadzić do środka?
Załączniki
IMG_20240221_072458.jpg
IMG_20240221_072451.jpg
rally_krakow
Posty: 417
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Zmiana lamp na literke B, i czy ma sens zakladanie Leda?

Post autor: rally_krakow »

Udalo sie rozebrac lampe. Na zdjeciu widac jaki przyzad sobie zrobilem z wkladu na goraco 14 i dotego papier na koncu aby wlozyc do srodka i umyc soczewke od srodka. Sama soczewka nie jest prazkowana jest szklem gladkim. Co do odblysnika to wyglada bardzo dobrze jest cale przykuzone alebo lekki nalot od xenona ale wypalenia nie ma.

Po co ktos wymyslil taka duza lampe skoro przy soczewce jest jakies glupie pudeleczko ktore wypelnia luke i nic wiecej nie robi mozna tam bylo wlozyc druga soczewke na swiatla drogowe.

Trzeba uwazac przy rozklejaniu aby nie pekl plastik od migaczy i swiatel dziennych. Reszta spoko
Załączniki
IMG_20240222_075646.jpg
IMG_20240222_075657.jpg
IMG_20240222_075652.jpg
rally_krakow
Posty: 417
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Zmiana lamp na literke B, i czy ma sens zakladanie Leda?

Post autor: rally_krakow »

ni moge dodac wiecej zdjec
komoornik
Posty: 1027
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana lamp na literke B, i czy ma sens zakladanie Leda?

Post autor: komoornik »

Masz lampy z AFS?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiana lamp na literke B, i czy ma sens zakladanie Leda?

Post autor: rowerek »

AFS ma każdy bixenon w S3. Dodatkowo może mieć SLA (smart light assist), czyli wycinanie wiązki w stylu matrix.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

rally_krakow
Posty: 417
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Zmiana lamp na literke B, i czy ma sens zakladanie Leda?

Post autor: rally_krakow »

Nie mam ale chce mieć dlatego chce przelozyc soczewkę z ruchomym walkiem zamiast blaszki przysłony
rally_krakow
Posty: 417
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Zmiana lamp na literke B, i czy ma sens zakladanie Leda?

Post autor: rally_krakow »

Dla potomnych. Podjechałem do Autogamma pokazalem im nasza soczewkę. Powiedzieli ze oprócz tego ze jest lekko zakurzona to nie ma sie do czego doczepić. Soczewka jest bardzo dobra i nie ma co jej zmieniac na cos innego bo to nic nie da. A rozklejenie lampy kosztuje 600 zl to lepiej szukać używek. Najważniejsze przy kupowaniu lampy aby nie pękły plastiki od świateł dziennych i migaczy.
ODPOWIEDZ