Kalibracja kamer czy to się robi ???

nessip
Posty: 47
Rejestracja: 8 wrz 2023, o 11:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Kalibracja kamer czy to się robi ???

Post autor: nessip »

Cześć Kochani,
Jeśli w złym miejscu to sypię od razu popioła na głowę ale mam pytanie jak w temacie czy to się w ogóle robi a jak tak to gdzie z tym uderzać..ASO/gwarancja czy jakiś super spec gdzieś w Polsce. Właściwie nie wiem już jak to interpretować ale moim zdaniem soft przekłamuje (bo biorąc pod uwagę miejsca montażu kamer to musi w jakiś sposób obliczać/modyfikować to co później prezentuje) bo live to to na bank nie jest.
Zresztą zerknijcie na zdjęcia przód/tył w miejscu parkingowym no i to co widzi 360 :D Dla mnie trochę zakrawa to na żart.

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi :)
Załączniki
IMG_3644 (1).JPG
IMG_3642 (1).JPG
IMG_3647 (1).JPG
Obrazek
Pozdr,
n.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Kalibracja kamer czy to się robi ???

Post autor: Enriquez »

Istnieje sprzęt do kalibracji tego. Ale kto to zrobi - pojęcia nie mam. Pytaj w ASO albo tam, gdzie naprawiają powypadkowe auta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2354
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Kalibracja kamer czy to się robi ???

Post autor: siemi1 »

Az musze sprawdzic u ciebie:)

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
nessip
Posty: 47
Rejestracja: 8 wrz 2023, o 11:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Kalibracja kamer czy to się robi ???

Post autor: nessip »

Enriquez pisze: 27 mar 2024, o 18:18 Istnieje sprzęt do kalibracji tego. Ale kto to zrobi - pojęcia nie mam. Pytaj w ASO albo tam, gdzie naprawiają powypadkowe auta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeszcze żeby to było powypadkowe...:) A to nówka sztuka. Serio, rozjeb..ło mnie to jak są niedokładne. Nie tam żebym miał jakieś specjalne doświadczenie z kamerami ale w moich innych autach to co widzę na ekranie jednak raczej odpowiada rzeczywistości...
Obrazek
Pozdr,
n.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Kalibracja kamer czy to się robi ???

Post autor: Enriquez »

Zobacz jak to się robi tutaj na przykład




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
nessip
Posty: 47
Rejestracja: 8 wrz 2023, o 11:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Kalibracja kamer czy to się robi ???

Post autor: nessip »

Enriquez pisze: 27 mar 2024, o 19:04 Zobacz jak to się robi tutaj na przykład




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No generalnie fajny proces. Danke...ale czy to rozwiązuje problem o którym napisałem. Takie różnice lajf vs ekran to masakra. Zobaczę jutro co ASO powie :)
Obrazek
Pozdr,
n.
nessip
Posty: 47
Rejestracja: 8 wrz 2023, o 11:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Kalibracja kamer czy to się robi ???

Post autor: nessip »

siemi1 pisze: 27 mar 2024, o 18:27 Az musze sprawdzic u ciebie:)

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka
I jak u Ciebie ? Udało się sprawdzić ?
Wesołych Świąt :)
Obrazek
Pozdr,
n.
nessip
Posty: 47
Rejestracja: 8 wrz 2023, o 11:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Kalibracja kamer czy to się robi ???

Post autor: nessip »

Tak jakby kogoś interesowało poniżej odpowiedź z ASO:
"Mamy oczywiście możliwość kalibracji kamer 360’ („Area View”) w takim samochodzie jak Pański i w sytuacji, która tego wymaga oczywiście ją wykonujemy (wymiana jednej lub więcej kamer, sterownika Area View). Robi się to za pomocą specjalnego szablonu w postaci dwóch dywanów.

Zdjęcia poglądowe przesłane przez Pana nie wskazuje jednak na nieprawidłową kalibrację, jest po prostu… stanem techniki w przypadku Skody Superb. Fakt, obraz w widoku „z lotu ptaka” może wydawać się nie do końca precyzyjny (marginesy są ustawione bardzo bezpiecznie, piktogram samochodu na wyświetlaczu „nachodzi” na pole, które jeszcze jest poza samochodem – auto jest „większe” niż w rzeczywistości), jednak dodatkowe widoki przodu oraz tyłu samochodu są już bardziej precyzyjne. W każdym Superbie III z systemem Area View obraz ten wygląda tak, jak pokazał to Pan na dołączonych zdjęciach."
Obrazek
Pozdr,
n.
HanSolo
Posty: 35
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: Inny
Aktualnie: 280
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań

Re: Kalibracja kamer czy to się robi ???

Post autor: HanSolo »

A czy da się jakoś kalibrować czujniki cofania z tyłu i z przodu? U mnie np. w garażu mam obecnie tak, że muszę dojechać tyłem 10 cm od szafki metalowej i po jednym boku jakieś 10 cm od zabudowy. Za pierwszym razem jak wjeżdżałem i zaczęło pikać ciągłym - zatrzymałem się i wysiadłem, bo myślałem, że zaraz przywalę, ale okazało się, że jestem jakieś 30 - 40 cm od przeszkody z tyłu i jakieś 20 - 30 cm od przeszkody z boku... Jak dla mnie te czujniki są bezużyteczne.
nessip
Posty: 47
Rejestracja: 8 wrz 2023, o 11:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Kalibracja kamer czy to się robi ???

Post autor: nessip »

HanSolo pisze: 10 kwie 2024, o 23:19 A czy da się jakoś kalibrować czujniki cofania z tyłu i z przodu? U mnie np. w garażu mam obecnie tak, że muszę dojechać tyłem 10 cm od szafki metalowej i po jednym boku jakieś 10 cm od zabudowy. Za pierwszym razem jak wjeżdżałem i zaczęło pikać ciągłym - zatrzymałem się i wysiadłem, bo myślałem, że zaraz przywalę, ale okazało się, że jestem jakieś 30 - 40 cm od przeszkody z tyłu i jakieś 20 - 30 cm od przeszkody z boku... Jak dla mnie te czujniki są bezużyteczne.
Good question - podbijam. Dla mnie to jakaś porażka niestety te systemy. Niby działają ale z precyzją są mocno na bakier.
Obrazek
Pozdr,
n.
ODPOWIEDZ