[S4] Termin oczekiwania

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
komoornik
Posty: 1049
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: komoornik »

Klamki zewnętrzne nie mają podświetlenia w S3, w S4 za to tak.

A co do Matrixów - Skoda chwaliła się intensywnością lepszą o 40%.

Dodatkowo jest więcej segmentów, lampy są również skrętne.
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: artho »

Chyba faktycznie w S3 klamki się nie świecą. U mnie w nocy tyle się świeci, że myślałem, że klamki tez a to latarka pod lusterkiem chyba...
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 122
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: S4
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: lordxan »

komoornik pisze:A co do tego rozpoznawania kluczyka z odległości - faktycznie w Superbie nie ma opcji otwierania/zamykania auta w ten sposób?

Bo taka informacja pojawiła się w jednym teście, a na pewno widziałem to w Passacie.
Można ustawić w menu otwieranie i zamykanie auta z odległości - osobna nastawa dla świateł osobno dla zamków (odrębna opcja dla otwierania i zamykania)
Obrazek
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
komoornik
Posty: 1049
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: komoornik »

Dzięki, wydawało mi się to faktycznie nielogiczne że Passat by to miał a Superb nie.
Awatar użytkownika
AndrzejD
Posty: 130
Rejestracja: 24 lis 2015, o 09:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: AndrzejD »

S4 wczoraj zamowiony. Odbiór w lipcu.
pozdrawiam,
Andrzej
_________________________
Skoda Superb I 1.9 TDI - była
Skoda Superb III 1.8 TSI - jest
Maksis
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2024, o 16:04
Samochód: Inny
Rocznik: 2024
Silnik: Inny

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: Maksis »

S4 liftback L&K zamówiona w marcu z produkcją na 23 tydzień, dziś info z salonu o przesunięciu produkcji na 25 tydzień 🥺
criav
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2022, o 19:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: criav »

Czy robił ktoś może kalkulację, na ile opłaca się brać pakiet Skoda Premium Care?

Oraz czy można gdzieś sprawdzić jakie są zalecenia Skody dot. wymiany płynów dla S4?

Autem robię ok. 15-20 tysięcy kilometrów rocznie. Zastanawiałem się nad kupnem Premium Care 4 lata / 80 tys km, ale koszt jest stosunkowo duży (4940 zł). Biorąc pod uwagę, że na pewno będę wymieniał oleje częściej, niż w zaleceniach producenta, to za większość wymian i tak będę musiał zapłacić z własnej kieszeni. Planuję 1. wymianę oleju po dotarciu (ok. 2 tys km), później co roku. Wymiana oleju w DSG i Haldexie po 45 tysiącach.

Także większość wymian będzie z mojego portfela, ale może warto dla samego przedłużenia gwarancji.
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: Sdss »

Olej w silniki co dwa lata lub 30 tys, więc raz ty raz skoda zapłaci. Skrzynie i haldex się nie zmieszczą. Poza płynami wymieniona ci świece i filtry przez te 80 tys. Miałem identyczny pakiet w S3 ale za 1zl.
Maliniak
Posty: 621
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: Maliniak »

Haldex robią przy pierwszym przeglądzie - wymiana oleju. Ale generalnie te pakiety nie mogą się opłacać i następnym razem pewnie ich nie wezmę. Największy koszt to wymiana oleju w DSG, a to, jak kolega wyżej napisał, się nie łapie. Olej leję swój, więc też bez sensu. Jedynie nie płacę za wymianę co rok.
Bigbluee
Posty: 4
Rejestracja: 3 maja 2024, o 12:48
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: Bigbluee »

Maliniak pisze: 5 maja 2024, o 11:54 Największy koszt to wymiana oleju w DSG, a to, jak kolega wyżej napisał, się nie łapie.
Olej w dsg wymienia się statycznie więc koszt ten sam co w manualu. Serwisy co nie mają pojęcia o budowie skrzyń, wymieniają dynamicznie nie wiedzieć po co(tzn wiadomo, bo skasują dużo dużo więcej) skoro z dsg spada na statycznej praktycznie cały olej.
Awatar użytkownika
AndrzejD
Posty: 130
Rejestracja: 24 lis 2015, o 09:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: AndrzejD »

Sdss pisze: 5 maja 2024, o 07:41 Olej w silniki co dwa lata lub 30 tys, więc raz ty raz skoda zapłaci. Skrzynie i haldex się nie zmieszczą. Poza płynami wymieniona ci świece i filtry przez te 80 tys. Miałem identyczny pakiet w S3 ale za 1zl.
Co daje pakiet przeglądów serwisowych?
Pakiet obejmuje wszystkie obowiązkowe przeglądy okresowe wraz z materiałami eksploatacyjnymi i kompleksową diagnostyką komputerową w Autoryzowanych Stacjach Obsługi. Między innymi:

wymianę oleju silnikowego z filtrem i filtra kabinowego
wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów DSG
wymianę oleju sprzęgła Haldex
wymianę płynu hamulcowego
wymiana świec zapłonowych (silniki benzynowe)
uzupełnienie AdBlue (silniki Diesla).
pozdrawiam,
Andrzej
_________________________
Skoda Superb I 1.9 TDI - była
Skoda Superb III 1.8 TSI - jest
zaczo
Posty: 105
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: zaczo »

A wracając do tematu z "nagłówka". Czy komuś zmienił się podany przez dilera termin produkcji? Kolega Maksis wspomniał, że termin wydłużył mu się o 2 tygodnie z 23 na 25 tydzień. Czy może być to spodowane tym, że to liftback? A jaki zamawiałeś silnik (chyba, że było to już napisane ale gdzieś mi umknęło).
Maksis
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2024, o 16:04
Samochód: Inny
Rocznik: 2024
Silnik: Inny

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: Maksis »

Zamawiana S4 liftback L&K z silnikiem 1.5 mhev 150koni,zamawiany był w marcu i wtedy tylko taki był benzynowy i 2.0 diesel. Nie potrzebuje mocniejszego, zależało mi na dobrym wyposażeniu a przede wszystkim na webasto, którego w 2.0 benzyna nie można dołożyć (ale nie o tym tu rozmowa) wracając do tematu, też mnie zastanawia czemu jest przesunięcie terminu?
Ponoć dużo się sprzedaje, ale raczej powinno iść po fifo!
Więc tym bardziej nie rozumiem czemu tak 🙄
zaczo
Posty: 105
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: zaczo »

Maksis pisze: 5 maja 2024, o 18:18 Zamawiana S4 liftback L&K z silnikiem 1.5 mhev 150koni,zamawiany był w marcu i wtedy tylko taki był benzynowy i 2.0 diesel. Nie potrzebuje mocniejszego, zależało mi na dobrym wyposażeniu a przede wszystkim na webasto, którego w 2.0 benzyna nie można dołożyć (ale nie o tym tu rozmowa) wracając do tematu, też mnie zastanawia czemu jest przesunięcie terminu?
Ponoć dużo się sprzedaje, ale raczej powinno iść po fifo!
Więc tym bardziej nie rozumiem czemu tak 🙄
Faktycznie nawet na chwilę obecną nie można zamówić webasto do 2.0 TSI 265KM. Ale znowu mi na tym nie zależało, tylko na mocy, więc jest ok. Na szczęście każdy znajduje coś dla siebie. Jednak co do terminu to faktycznie ciekawe. Byłem przekonany, że liftbacka nie można było jeszcze zamawiać a Ty już zamówiłeś go w marcu (może warsje to, ze to liftbackjest przyczyna zmianu terminu)? Widzę, że co salon to inna wiedzą na ten temat. Ja tak jak pisałem zamawiałem w drugiej połowie kwietnia i termin wstępnie miałem na końcówkę lipca. Ostatnio dzwonił do mnie mój sprzedawca i ogłosił, że auto będzie już pod koniec maja. Ale, że zmieniłem kolor to przesunęło się na początek kwietnia. Terminy jak widzę zmieniają się jak w kalejdoskopie. Oby tylko się jeszcze ten termin nie zmienił na odleglejszy, bo w połowie czerwca mam już plany związane z tym autem (będzie jako "powóz" ślubny) :)
Maksis
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2024, o 16:04
Samochód: Inny
Rocznik: 2024
Silnik: Inny

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: Maksis »

To życzę Ci żebyś odebrał na czerwiec swoją skodę, mi zostaje czekać i tyle, bo z moich planów urlopowych z nowym autem nici 🥺no ale co zrobić - życie 🙄
ODPOWIEDZ