Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Bosman78
Posty: 126
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Bosman78 »

No wlasnie i dochodzi do takiej hiperbolizacji bo przechodzimy na niestabilne żrodla energi....i sytiacji, gdzir mamy nadmiar energi w czasie i miejscu gdzie nie jest ona potrzebna a nawet szkodliwa oraz jej niedobór w okresie i miejscu gdzie jest potrzebna....ja mam instalacje PV i w dzien sloneczny napiecie w sieci dochodzu do 255V co pwoduje wylaczenie instalcji i brak produkcji pradu a potem wieczorem lub w zimie jak ruszaja pompy ciepla napiecie spada do 190V..

To by było tyle w temacie jakosci naszej sieci
artho
Posty: 1186
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

rowerek pisze: 8 maja 2024, o 13:00 Artho, przykro to pisać, ale nie bardzo masz pojęcie. Jest tak 'świetnie', że miesiąc temu była rekordowa w historii polskiego rynku pv przymusowa redukcja produkcji prądu z paneli. W godz. 12-16 była to redukcja o 4172MW.
Tzn. Ja swoją wiedzę o energetyce biorę od dobrego znajomego, który wie sporo z pierwszej ręki, pracując dla jednego z głównych dostawców w Polsce obecnie już na dość wysokim stanowisku. Musiałeś mnie źle zrozumieć - pisałem o tym, że infrastruktura zrobiła potężny krok naprzód przez ostatnie kilkanaście lat a nie o niedoborach w produkcji. Po prostu nie zgadzam się z argumentami, że „oni tam nic nie robią”. Z drugiej strony wiedza znajomego pewnie też bazuje na kilku wybranych rejonach Polski..
rowerek pisze: 8 maja 2024, o 13:00 Co więcej, te 4,2GW to jest 25% całkowitej mocy wszystkich instalacji pv w kraju. Jesteśmy w dupie, a nie 'jest dobrze, jest lepiej'. Nie jest i długo nie będzie. Będzie tylko gorzej, bo modernizacje idą wolniej niż przybywa instalacji, a o czym pisałem już, za kilka lat będzie MUS instalacji pv na KAŻDYM nowobudowanym budynku.
Szklanka do połowy pusta czy pełna? Gdybyśmy byli w miejscu gdzie byliśmy 10-15 lat temu o fotowoltaice można byłoby tylko pomarzyć ;)

Natomiast faktycznie źródła zwłaszcza w Polsce stanowią coraz większy problem, ale to nie tylko przez auta elektryczne tylko wymienione wyżej pompy ciepła, klimatyzatory rosnące w popularność itd.
Ostatnio zmieniony 8 maja 2024, o 15:05 przez artho, łącznie zmieniany 1 raz.
artho
Posty: 1186
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Po prostu polscy włodarze muszą się skupić na temacie nowych źródeł i tyle :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Do czasu, kiedy nie wymyślą nowej, wydajnej i taniej technologii magazynowania energii elektrycznej, ten cały elektropociąg nie ruszy z miejsca.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
artho
Posty: 1186
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

ciaptak pisze: 7 maja 2024, o 19:38 Kilka razy do roku dłuższa trasa tez jest do zdobienia. Jedyne co mnie na dziś wstrzymuje to lifting/nowa wersja Y która na dziś ma dla mnie zbyt twardy zawias (superb mnie rozleniwil). Za to nowa 3HL jak dla mnie idealne połączenie komfortu ze „sportem”. Najśmieszniejsze ze jak wyklikalem Superba czy też kodiaqa w mojej aktualnie wersji to licznik zatrzymuje się na 250-270k…szok. Tesla jest zwyczajnie tańsza w zakupie i użytkowaniu.
Tak czy tak - nie zniechęcajcie Panowie. Jak ciaptak ma ochotę spróbować elektryka niech to zrobi. Ja popieram, aczkolwiek ja staram się mieć przynajmniej dwa auta, więc dla mnie to żaden strach kupić elektryka.

Kupuj ciaptak i daj znać jak się sprawuje!
pawels
Posty: 20
Rejestracja: 19 mar 2016, o 23:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pawels »

No i stało się: po 11 latach Superbów ich miejsce w garażu zajął Arteon SB R-Line 2.0 TSI. :D
Polecam każdemu, kto przyzwyczaił się do przestronności Superba (kabina jest chyba identycznych rozmiarów, a bagażnik 590 l, czyli o 70 l mniej niż w SIII też daje radę), a szuka nowych wrażeń. Na pewno dla użytkowników SIII Arteon nie będzie rewolucją, raczej ewolucją. Travel Assist daje radę, przyciski na kierownicy, przed którymi wszyscy ostrzegali też nie są złe, chociaż rolki w SIII są wygodniejsze. Nie mogę się jeszcze połapać w sysemie menu w Infotaiment (ale też nie miałem czasu nad nim przysiąść, a instrukcja jest opasła).
Na razie przez tydzień przejechałem trochę ponad 900 km i z każdym kilometrem mam coraz lepsze wrażenia.

W związku z tym SIII 1.8 TSI będzie na sprzedaż - wkrótce więcej informacji w wątku Sprzedam.
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Cienki221 »

pawels pisze: 8 maja 2024, o 22:04 No i stało się: po 11 latach Superbów ich miejsce w garażu zajął Arteon SB R-Line 2.0 TSI. :D
Polecam każdemu, kto przyzwyczaił się do przestronności Superba (kabina jest chyba identycznych rozmiarów, a bagażnik 590 l, czyli o 70 l mniej niż w SIII też daje radę), a szuka nowych wrażeń. Na pewno dla użytkowników SIII Arteon nie będzie rewolucją, raczej ewolucją. Travel Assist daje radę, przyciski na kierownicy, przed którymi wszyscy ostrzegali też nie są złe, chociaż rolki w SIII są wygodniejsze. Nie mogę się jeszcze połapać w sysemie menu w Infotaiment (ale też nie miałem czasu nad nim przysiąść, a instrukcja jest opasła).
Na razie przez tydzień przejechałem trochę ponad 900 km i z każdym kilometrem mam coraz lepsze wrażenia.

W związku z tym SIII 1.8 TSI będzie na sprzedaż - wkrótce więcej informacji w wątku Sprzedam.
Też miałem takie przemyślenia, obecnie mam s3fl 280tsi, s4 nowa jakoś nie powala (ale czekam na wersje sportline 265tsi) i z ciekawości na zastępstwo, zrobiłem podobny konfig do obecnego s3fl, arteona R SB i moim oczom ukazała się cyfra 380tys zł, a już miałem możliwość latania arteonem 2018r, ale w dieslu i slabów wyposażony (ojciec miał kilka lat) i fajne auto, ładne, ale tyle pieniędzy za model który już jest 7 lat
Bigbluee
Posty: 6
Rejestracja: 3 maja 2024, o 12:48
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Bigbluee »

Cienki221 pisze: 9 maja 2024, o 07:19
pawels pisze: 8 maja 2024, o 22:04 No i stało się: po 11 latach Superbów ich miejsce w garażu zajął Arteon SB R-Line 2.0 TSI. :D
Polecam każdemu, kto przyzwyczaił się do przestronności Superba (kabina jest chyba identycznych rozmiarów, a bagażnik 590 l, czyli o 70 l mniej niż w SIII też daje radę), a szuka nowych wrażeń. Na pewno dla użytkowników SIII Arteon nie będzie rewolucją, raczej ewolucją. Travel Assist daje radę, przyciski na kierownicy, przed którymi wszyscy ostrzegali też nie są złe, chociaż rolki w SIII są wygodniejsze. Nie mogę się jeszcze połapać w sysemie menu w Infotaiment (ale też nie miałem czasu nad nim przysiąść, a instrukcja jest opasła).
Na razie przez tydzień przejechałem trochę ponad 900 km i z każdym kilometrem mam coraz lepsze wrażenia.

W związku z tym SIII 1.8 TSI będzie na sprzedaż - wkrótce więcej informacji w wątku Sprzedam.
i z ciekawości na zastępstwo, zrobiłem podobny konfig do obecnego s3fl, arteona R SB i moim oczom ukazała się cyfra 380tys zł,
Właśnie miałem o to pytać. Ale mnie wyręczyłes. Zachwytów nad S4 nie ma z tego co widzę. Wiecej głosów rozczarowania. Natomiast co w zamian w tej cenie? Ja rozpoznaje temat na przyszły rok. Nie miałem superba jeszcze. W ogóle nie miałem nowego auta i to będzie pierwsze. S4 wygral u mnie w szybkiej dyskusji za i przeciw samochodów z silnikami pod 300 koni i 4x4.Druga jest Cupra sportstourer ale nie pasuje mi to kombi mimo że jest nieduze bo tego nie potrzebuje ale nie ma na rynku drugiego dużego auta z 4x4 i mocą pod 300 koni w cenie max 250k zł.
Arteon jak sam Piszesz to 50% więcej za ten sam konfig. Gdyby cupra zrobiła liftback wielkości superba..... ale zrobiła malego hatchbacka bez 4x4....
Z przyjemnością poczytam co zamiast superba bo jestem otwarty na opcje ale alternatyw nie widać.
Kylo125
Posty: 220
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

yogibabu
Posty: 376
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yogibabu »

Arteon? Przecież to przymaskowany paszczak i te szumiące szyby bez ramkowe.

Już nie kurak....
Bosman78
Posty: 126
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Bosman78 »

Niesrety, ale tak jest, w klasie wielkosci superba w przedziale 150-200 tys. Jest tylko Superb...Aczkolwiek jakbym mial brac S4 w rozsadnym silniki TSI 2.0 to chyba wziallbym octavie i zaoszczedzona kase zainwestował :-) jak porownywalem gabarty to Superb rozni sie od Octavi iloscia miejsca na tylnej kanapie ( jest dłuzszy) bo bagaznik juz tylko niewiele większy...
artho
Posty: 1186
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Dzisiaj "zwykłą" A4-kę konfigurowałem. Pod korek, z wszystkimi bajerami i najmocniejszym silnikiem bez "S" w Quattro z pakietami sportowymi ciężko jest przekroczyć granicę 280k PLN brutto. Na hak jak braknie miejsca można kupić kufer, czy bagażnik rowerowy.
komoornik
Posty: 1070
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

Bosman78 pisze: 10 maja 2024, o 10:42 Niesrety, ale tak jest, w klasie wielkosci superba w przedziale 150-200 tys. Jest tylko Superb...Aczkolwiek jakbym mial brac S4 w rozsadnym silniki TSI 2.0 to chyba wziallbym octavie i zaoszczedzona kase zainwestował :-) jak porownywalem gabarty to Superb rozni sie od Octavi iloscia miejsca na tylnej kanapie ( jest dłuzszy) bo bagaznik juz tylko niewiele większy...
To chyba Octavią nie jeździłeś i w niej nie siedziałeś ;)

W słabszych wersjach silnikowych tam jest belka skrętna. Nawet w najbardziej dopasionej wersji jakość wnętrza jest o 2 klasy gorsza niż w S3.

A jak zaczniesz Octavię wyposażać pod korek to różnica w cenie do S3 robiła się bardzo nieduża.
artho
Posty: 1186
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Oj Octavia 4 to... trudny temat jest. Pomijając nawet grube 3 lata problemów wieku dziecięcego to niestety Skoda chyba nie miała pomysłu na to auto poza podniesieniem cen. Dziwne materiały, design mało praktyczny. Sporo niezbyt udanego plastiku, w zasadzie tylko wersja RS jakośtam się przyjemnie wyróżnia, ale z drugiej strony w RS jest paskudny sztuczny dźwięk silnika...
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 752
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

artho pisze:Dzisiaj "zwykłą" A4-kę konfigurowałem. Pod korek, z wszystkimi bajerami i najmocniejszym silnikiem bez "S" w Quattro z pakietami sportowymi ciężko jest przekroczyć granicę 280k PLN brutto. Na hak jak braknie miejsca można kupić kufer, czy bagażnik rowerowy.
Mówisz o cenach transakcyjnych? Bo klikanie w konfiguratorze, to ponad 310 wychodzi za 45tfsi quattro ze wszystkim pod korek.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ