[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
criav
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: criav »

A czym jest Air care i jakie są plusy jego włączania bądź wyłączania?
Sdss
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Post autor: Sdss »

Powietrze zasysane z zewnątrz jest dodatkowo filtrowane.
Awatar użytkownika
lordxan
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: S4
Kontakt:

Post autor: lordxan »

criav pisze:A czym jest Air care i jakie są plusy jego włączania bądź wyłączania?
Aircare filtruje powietrze wewnątrz auta, tryb auto, usuwa m.in. kurz, alergeny + steruje wilgotnością powietrza. Zwykle nie używam ale jak wiozę pasażera alergika to włączam i mniej kicha ;) Szczegółowo działanie jest opisane np na tej stronie - dużo tutaj reklamy i marketingu ale jakiś efekt system daje , może niech alergicy się wypowiedzą

https://www.wyborkierowcow.pl/skoda-dba ... k-to-robi/
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
criav

Post autor: criav »

Dzięki, a w takim razie czemu to jest funkcja, którą można wyłączyć? Wydawałoby się, że skoro jest jakiś dodatkowy filtr to zawsze powinno być powietrze filtrowane, chyba że włączenie tej funkcji ogranicza coś innego, że nie zawsze ma sens mieć ją włączoną? Albo czegoś nie rozumiem :)
Marianek
Imię: Mariusz

Post autor: Marianek »

lordxan pisze: 6 lip 2024, o 13:08
Ciekawostka dla alergików- w końcu można na stałe włączyć Air care który nie wyłącza się po uruchomieniu silnika.
Odnośnie świateł to zawsze jeżdżę na auto ale chyba w trybie ręcznym sa swiatla mijania na stałe. Za to w końcu można całkiem wyłączyć wszystkie światła stojąc gdzieś z włączonym silnikiem.

w S3 -również można włączyć na stałe AIR care--- wystarczy zrobić odpowiednie kodowanie w sterowniku klimy.
i także można wyłączyć wszystkie światła stojąc z włączonym silnikiem-- kodowaniem dla hamulca ręcznego
thomas01000

Post autor: thomas01000 »

W Superbie 4 montowana jest skrzynia DQ381 na mokrych sprzęgłach..?
...w planach S4
Awatar użytkownika
rowerek
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Post autor: rowerek »

Zależy od silnika. W 2.0tdi i 2.0tsi tak. W 1.5 150KM mHEV jest dupne dq200.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

thomas01000

rowerek pisze: 12 lip 2024, o 19:42 Zależy od silnika. W 2.0tdi i 2.0tsi tak. W 1.5 150KM mHEV jest dupne dq200.

Zaraz, chwila.. Czy 1.5 150KM mHEV to to samo co w VW np. w nowym Tiguanie 1.5eTSI ? Bo tam jest skrzynia DQ381 aczkolwiek, w salonie handlowiec nie był do końca pewny jaka tam skrzynia jest..
Sorki admin za offtop ale jestem po prostu ciekawy..
...w planach S4
Awatar użytkownika
rowerek

To jest pokręcone, ale tak dziwnie właśnie jest, że silnik ten sam, ale skrzynie różne w tych autach.
Zresztą tak samo było już wcześniej, nawet w Skodzie. Superb 3 1.5 tsi miał dq200, ale już Kodiaq 1.5tsi miał dq381. Być może ze względu na masę/gabaryty.

Tu dla potwierdzenia, wrzucam fragment biuletynu technicznego S4 1.5 tsi mhev. Mam nadzieję, że rozdzielczość będzie ok i się powiększy obrazek. Obrazek

Awatar użytkownika
rowerek

Tu mamy potwierdzenie nawet dwukrotne. Symbol skrzyni rozwiewa wątpliwości w 100%, ale czasami w niektórych dokumentach symbolu nie ma, ale jest podany rodzaj sprzęgła, czyli wiersz wyżej. Dla osób be znajomości niemieckiego, "Trockenlamellenkupplungen" oznacza suche sprzęgła wielotarczowe (trocken to suchy). Jasno to wskazuje na rodzaj skrzyni.

thomas01000

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi..
...w planach S4
Bear
Samochód: Superb IV Kombi
Silnik: 2.0 TSI (265 KM) DSG 4x4

Post autor: Bear »

Pierwszy krótki feedback po odbiorze (kombi, wyprodukowany 26 tydzień):

- dzień po odebraniu - nie działa kamera przód i w lewym lusterku, w związku z tym błędy na desce i brak: travel assist, emergency assist i lane assist. Krótki restart nie pomógł. Po dłuższej jeździe i postoju wróciło wszystko do życia.
Przyczyna? Na 99% niedoładowany akumulator. Po odbiorze montowałem wideorejestrator, ciągnąłem przewody, wosk. Długo był otwarty i świecił. Na koniec jeszcze konfig auta i tuż przed zakończeniem wyrzucił komunikat, że aku słaby (12V). Zamknąłem, zostawiłem, a rano to co napisałem wyżej. Także, jak ktoś ma takie atrakcje, to albo podładować ładowarką albo w trasie. Następnie parę minut zamknąć auto i odczekać. Powinno samo przejść.

- DCC - działa ciszej niż w demo z początku produkcji, więc faktycznie coś poprawili. Wg mnie jest jak w Passacie B8 bez DCC - tzn. ja jestem przyzwyczajony że słychać tył, ale jak ktoś nie jeździł to faktycznie może myśleć, że gumy w zawieszeniu powybijane. Myślę, że to taka cecha części aut VAG i nie ma co liczyć, że zawieszenie będzie ciche jak we francuzach czy Toyocie.

Na grupie FB S4 jak wrzuciłem ten post to moderatorzy go usunęli. Tam chyba wolno wrzucać tylko pochwały S4 i reklamy usług. :lol:
Sdss

Post autor: Sdss »

Ciekawe czy wyklejenie nadkoli pomoże.
Bear
Samochód: Superb IV Kombi
Silnik: 2.0 TSI (265 KM) DSG 4x4

Post autor: Bear »

Sdss pisze: wczoraj, o 09:52 Ciekawe czy wyklejenie nadkoli pomoże.
Może pomoże, duży kufer pewnie też działa trochę jak pudło rezonansowe i potęguje to dudnienie.

Ogólnie na małych wybojach aż tak nie słychać tego jak w tych z początku produkcji gdzie prawie każdą nierówność było słychać. Teraz najbardziej słychać jak jest seria takiego dziurawego asfaltu/garbów od hamowania, gdzie to zawieszenie ciągle zmienia swoją pozycję w dużym zakresie. W mojej ocenie da się przeżyć. Jak gra normalnie muzyka, coś tam lekko słychać, ale nie zwraca to bardzo na siebie uwagi.

Z innych ciekawostek:
- 2.0 TSI ma wlew płynu do spryskiwaczy w lewym górnym rogu - w podszybiu - i co ciekawe nie jest Simply Clever (nie ma lejka) tylko taki sam jak w S3 i Passacie B8 :(
- nie wiem jak pozostałe silniki, ale w tym nie ma również bagnetu oleju - zamiast tego jest zaślepka, a olej ma tylko poziom do sprawdzenia w infotainment - to mnie zdziwiło

Pozdrowienia
komoornik
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Post autor: komoornik »

Poziom oleju w infotainment, czyli jednak premium ;)
ODPOWIEDZ