Menu serwisowe

Borre
Posty: 16
Rejestracja: 26 lut 2025, o 08:01
Samochód: Superb IV
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotr
Dostał łapek: 7 razy

Menu serwisowe

Post autor: Borre »

Witam. Ostatnio wymienialem olej w moim superbie i postanowilem podzielić się informacją, jak mozna samodzielnie skasować inspekcje olejową, czy odhaczyć przeglad auta. Superb z 2024 i tych informacji w sieci jak na lekarstwo, a VAG robi wszystko, zeby zycie utrudnić. A wiec po koleji.
Ustawiamy na zegarach widok łącznego przebiegu po lewej stronie przy pomocy prawej rolki kierownicy. Następnie przyciskamy na 3-4 sekundy przycisk z prawej strony z symbolem trojkąta i 2 kwadracikow, puszczamy i przyciskamy jeszce raz na ok 4-5 sekund. Puszczamy i mamy menu serwisowe. :D
Oczywiście w aplikacji też się aktualizuje.
Załączniki
17610677925715760143098793777181.jpg
17610677494461116915187361449042.jpg
17610676952238851905579170395521.jpg
17610676536114739509033499976427.jpg
nieprzem
Posty: 125
Rejestracja: 5 sie 2025, o 20:42
Samochód: Superb IV
Silnik: 2.0TSI (204KM)
Dał łapek: 28 razy
Dostał łapek: 22 razy

Re: Menu serwisowe

Post autor: nieprzem »

Jak się w aplikacji resetuje to serwis też później zawoła? :D
Borre
Posty: 16
Rejestracja: 26 lut 2025, o 08:01
Samochód: Superb IV
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotr
Dostał łapek: 7 razy

Re: Menu serwisowe

Post autor: Borre »

Nie bardzo rozumiem. Chodzi o to, że prawidlowo sie synchronizuje, czyli czas do serwisu na wyswietlaczu i w aplikacji masz taki sam. Imnymi slowy, jak sobie np zmienisz olej po 10 000, to ci w polowie interwalu komputer nie bedzie pisał, ze masz niezmieniony.
nieprzem
Posty: 125
Rejestracja: 5 sie 2025, o 20:42
Samochód: Superb IV
Silnik: 2.0TSI (204KM)
Dał łapek: 28 razy
Dostał łapek: 22 razy

Re: Menu serwisowe

Post autor: nieprzem »

Największy interwał jaki Skoda może zaproponować to co 30k.
Jak wymienisz olej po 10k, to komputer dalej pokazuje 20k.
To co daje Ci ten reset?
Sdss
Posty: 1249
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał
Dostał łapek: 45 razy

Re: Menu serwisowe

Post autor: Sdss »

nieprzem pisze: 22 paź 2025, o 21:53 Największy interwał jaki Skoda może zaproponować to co 30k.
Jak wymienisz olej po 10k, to komputer dalej pokazuje 20k.
To co daje Ci ten reset?
Ma znowu 30 , i jak ma pakiet serwisowy to mu ASo oleju nie wymieni.
Borre
Posty: 16
Rejestracja: 26 lut 2025, o 08:01
Samochód: Superb IV
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotr
Dostał łapek: 7 razy

Re: Menu serwisowe

Post autor: Borre »

Można wszystko robić w ASO, ale są ludzie, ktorzy wymiane oleju sami ogarniają. Sa tez tacy, ktorzy nie beda co 20000 jezdzić na serwis na przeglad, a których irytuje wyświetlajacy sie komunikat. Tym sie to przyda. Nikogo nie zachecam do tego, żeby w okresie gwarancji samodzielnie zmienial olej, bo warunkiem gwarancji jest zlecenie tej uslugi warsztatowi.
HanSolo
Posty: 1494
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: DNFE
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań
Dał łapek: 142 razy
Dostał łapek: 161 razy

Re: Menu serwisowe

Post autor: HanSolo »

Borre pisze: 24 paź 2025, o 12:46 Można wszystko robić w ASO, ale są ludzie, ktorzy wymiane oleju sami ogarniają. Sa tez tacy, ktorzy nie beda co 20000 jezdzić na serwis na przeglad, a których irytuje wyświetlajacy sie komunikat. Tym sie to przyda. Nikogo nie zachecam do tego, żeby w okresie gwarancji samodzielnie zmienial olej, bo warunkiem gwarancji jest zlecenie tej uslugi warsztatowi.
W S3 można VCDS-em zmienić sobie interwały na nie zmienne i ustawić ilość km między wymianami oraz ilość dni, ja sobie ustawiłem np. wymiany oleju co 10 000 km lub rok i przegląd auta co 20 000 km lub 2 lata i mi ładnie odlicza a nie muszę mieć tego zapisanego gdzieś np. na kartce przy silniku. Do tego mnie denerwują różne komunikaty i nie zniósł bym pikania przy każdym odpaleniu, żeby zrobić przegląd ;). Już fakt, że mi pika że mało płynu do spryskiwaczy powoduje, że dolewam przy pierwszej możliwości.
nieprzem
Posty: 125
Rejestracja: 5 sie 2025, o 20:42
Samochód: Superb IV
Silnik: 2.0TSI (204KM)
Dał łapek: 28 razy
Dostał łapek: 22 razy

Re: Menu serwisowe

Post autor: nieprzem »

Sdss pisze: 23 paź 2025, o 07:56
nieprzem pisze: 22 paź 2025, o 21:53 Największy interwał jaki Skoda może zaproponować to co 30k.
Jak wymienisz olej po 10k, to komputer dalej pokazuje 20k.
To co daje Ci ten reset?
Ma znowu 30 , i jak ma pakiet serwisowy to mu ASo oleju nie wymieni.
Jesteś pewien że to tak działa?
A może komputer swoje a ASO swoje? Pewnie widzą przebieg samochodu
artho
Posty: 3387
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Dał łapek: 136 razy
Dostał łapek: 42 razy

Re: Menu serwisowe

Post autor: artho »

HanSolo pisze: 24 paź 2025, o 20:59 W S3 można VCDS-em zmienić sobie interwały na nie zmienne i ustawić ilość km między wymianami oraz ilość dni, ja sobie ustawiłem np. wymiany oleju co 10 000 km lub rok i przegląd auta co 20 000 km lub 2 lata i mi ładnie odlicza a nie muszę mieć tego zapisanego gdzieś np. na kartce przy silniku.
Pamiętam, że gdy u mnie odrobinę skracał interwał to faktycznie po tym jak było robione sporo szybkich tras, więc jakaś logika za tym jest... :D
HanSolo pisze: 24 paź 2025, o 20:59 Do tego mnie denerwują różne komunikaty i nie zniósł bym pikania przy każdym odpaleniu, żeby zrobić przegląd ;). Już fakt, że mi pika że mało płynu do spryskiwaczy powoduje, że dolewam przy pierwszej możliwości.
Strasznie to pipczenie w S3FL irytuje prawda? Nie mogłem wytrzymać z niektórymi ostrzeżeniami czy komunikatami.
2017 Skoda ... -> 2020 Skoda ... -> 2025 Już mi nie Szkoda... bo życie bez Skody jest lepsze : )
PS: Uprzejmie proszę o niepodszywanie się pode mnie!
Awatar użytkownika
anonim1978
Posty: 15
Rejestracja: 31 paź 2015, o 19:13
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Menu serwisowe

Post autor: anonim1978 »

Pozwoliłem sobie puścić twoją wiedzę dalej. Mam nadzieję że się nie gniewasz 😀
ODPOWIEDZ