Dnua 272 km po stage 2

jackstrong
Posty: 68
Rejestracja: 27 lip 2020, o 20:25
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: Seria
Imię: Szymon
Lokalizacja: Woj Lubuskie

Dnua 272 km po stage 2

Post autor: jackstrong »

Witam. Ostatnio zrobiłem w swoim aucie stage 2. W aucie został założony dp.od mar-tec i ic do88. Wyszło 396km. Czy po takim zabiegu powinno się wymieniać świece na inne? Obecnie mam zalany olej 5w30 czy lepiej zalać 5w40.
Maliniak
Posty: 1156
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Dał łapek: 137 razy
Dostał łapek: 60 razy

Re: Dnua 272 km po stage 2

Post autor: Maliniak »

Nie trzeba, oryginalne dają radę. Olej zostaw, nie widzę sensu zmieniać. Ważna regularna wymiana co 10k/rok.
jackstrong
Posty: 68
Rejestracja: 27 lip 2020, o 20:25
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: Seria
Imię: Szymon
Lokalizacja: Woj Lubuskie

Re: Dnua 272 km po stage 2

Post autor: jackstrong »

Dzięki za odpowiedź. Bo po oglądaniu jednego yutubera z Warszawy myślałem że to konieczne.
Maliniak
Posty: 1156
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Dał łapek: 137 razy
Dostał łapek: 60 razy

Re: Dnua 272 km po stage 2

Post autor: Maliniak »

Napisz którego ;) Znowu Coobcio w akcji czy ktoś inny?
jackstrong
Posty: 68
Rejestracja: 27 lip 2020, o 20:25
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: Seria
Imię: Szymon
Lokalizacja: Woj Lubuskie

Re: Dnua 272 km po stage 2

Post autor: jackstrong »

A jak, oczywiście że chodzi o cobico. Oglądając jego materiały boję się wciskać gaz w swoim samochodzie, bo strach że motor się rozleci!☺️
jackstrong
Posty: 68
Rejestracja: 27 lip 2020, o 20:25
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: Seria
Imię: Szymon
Lokalizacja: Woj Lubuskie

Re: Dnua 272 km po stage 2

Post autor: jackstrong »

A miał ktoś może taki przypadek? Po podłączeniu obd11 pokazało mi w silniku kod błędu P013700 rząd 1 sonda 2 jest to błąd sporadyczny( pasywny) nie zapala kontrolki silnika.
kris3city
Posty: 315
Rejestracja: 1 gru 2024, o 17:06
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI SCR 200KM
Lokalizacja: 3City
Dał łapek: 16 razy
Dostał łapek: 11 razy

Re: Dnua 272 km po stage 2

Post autor: kris3city »

Wiesz ile błędów potrafi zarejestrować system? Grunt, żeby nie były powtarzalne bądź skorelowane ze sobą. To co napisałeś nic nie wnosi... (fault frequency podaj - częściej=gorzej). jak 1 czy 2 to zapomnij, skasuj i ciesz się jazdą...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 3148
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ
Dał łapek: 8 razy
Dostał łapek: 9 razy

Re: Dnua 272 km po stage 2

Post autor: orlik »

jackstrong pisze: 20 maja 2026, o 18:20 A miał ktoś może taki przypadek? Po podłączeniu obd11 pokazało mi w silniku kod błędu P013700 rząd 1 sonda 2 jest to błąd sporadyczny( pasywny) nie zapala kontrolki silnika.
Tak mam, wyskakuje regularnie, już zrobiłem z tym jakieś 100 tys. km, i nic z tym nie robię :lol:
Świece można zostawić seryjne, ale tu też ważna regularna wymiana ;) ja tam wymieniam co 30-40tys., i mam założone zimne chyba takie jak w rs6.
jackstrong
Posty: 68
Rejestracja: 27 lip 2020, o 20:25
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: Seria
Imię: Szymon
Lokalizacja: Woj Lubuskie

Re: Dnua 272 km po stage 2

Post autor: jackstrong »

Ja program robiłem w cs łódź. Ogólnie ten błąd się pokazuje jako błąd pasywny,auto zupełnie chodzi normalnie. nie zapala się check itp.Ogólnie jestem bardzo zadowolony z pracy skrzyni i silnika.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 3148
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ
Dał łapek: 8 razy
Dostał łapek: 9 razy

Re: Dnua 272 km po stage 2

Post autor: orlik »

Wiem, mam tak samo. Też mi to wyskakuje pasywnie, i widzę to tylko jak skanuje obd eleven.
ODPOWIEDZ