[S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

kris3city
Posty: 316
Rejestracja: 1 gru 2024, o 17:06
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI SCR 200KM
Lokalizacja: 3City
Dał łapek: 16 razy
Dostał łapek: 11 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: kris3city »

to jest u mnie na www.superetka/elsa (więc odpowiedź brzmi: TAK/NIE/NIE WIEM czy to elsa czy etka). To w miarę ogarniam, ale jak się dowiedzieć:
Jaki rodzaj sygnału wyłazi z radia na pinie T12g/5? CAN? +12V? Co kliknąć, aby uzyskać rozpiskę? Tak samo wtyczka T6ea. Jaki ma OEM? Jest nieklikalna na tym schemacie...
Tak wiem, że poznajesz schemat, to indukcja ;)
y.jpg
yogibabu
Posty: 1726
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dał łapek: 62 razy
Dostał łapek: 109 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yogibabu »

Problem z darmowymi jest taki, że nie wszystko tam jest.
Opisy znajdziesz tu gdzie zakreśliłem elsa
Snipaste_2026-05-31_00-29-14.jpg
nr wtyczki w etka
Snipaste_2026-05-31_00-56-46.jpg
Była Skoda TSI jest VW TDI.... Nigdy więcej skody....
kris3city
Posty: 316
Rejestracja: 1 gru 2024, o 17:06
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI SCR 200KM
Lokalizacja: 3City
Dał łapek: 16 razy
Dostał łapek: 11 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: kris3city »

To ja chyba używam jakieś lipnej wersji, nic poza tym jak zrobić demont/zamont i jakieś pierdoły to nie znalazłem:
Zrzut ekranu 2026-05-31 100650.jpg

Ale wtyczkę znalazłem, dzięki za naukę!!! :geek: Próbowałem po samej wtyczce, a nie przez moduł, ja nie podumał...
yogibabu
Posty: 1726
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dał łapek: 62 razy
Dostał łapek: 109 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yogibabu »

kris3city pisze: 31 maja 2026, o 09:14 To ja chyba używam jakieś lipnej wersji, nic poza tym jak zrobić demont/zamont i jakieś pierdoły to nie znalazłem:
Tak jak wspomniałem wcześniej- w darmowej wersji elsy nie wszystko jest ;) , a tym bardziej do nowszych aut.
Była Skoda TSI jest VW TDI.... Nigdy więcej skody....
turzol
Posty: 114
Rejestracja: 6 lis 2024, o 06:51
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Dostał łapek: 8 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: turzol »

yogibabu pisze: 31 maja 2026, o 09:40
kris3city pisze: 31 maja 2026, o 09:14 To ja chyba używam jakieś lipnej wersji, nic poza tym jak zrobić demont/zamont i jakieś pierdoły to nie znalazłem:
Tak jak wspomniałem wcześniej- w darmowej wersji elsy nie wszystko jest ;) , a tym bardziej do nowszych aut.
Dokładnie, pełne schematy są w ELSA PRO.
HanSolo
Posty: 1499
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: DNFE
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań
Dał łapek: 144 razy
Dostał łapek: 163 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: HanSolo »

Czekajcie - jakiej darmowej wersji elsy? xD To mogę sobie pobrać i zainstalować czy chodzi o takiego z vitaminką?
yogibabu
Posty: 1726
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dał łapek: 62 razy
Dostał łapek: 109 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yogibabu »

HanSolo pisze: 1 cze 2026, o 10:30 Czekajcie - jakiej darmowej wersji elsy? xD To mogę sobie pobrać i zainstalować czy chodzi o takiego z vitaminką?
Nie trzeba instalować. To wersja na przeglądarkę ;)
https://superetka.com/index.php
Była Skoda TSI jest VW TDI.... Nigdy więcej skody....
OrzechWSA
Posty: 47
Rejestracja: 10 lis 2025, o 23:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Dał łapek: 9 razy
Dostał łapek: 4 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: OrzechWSA »

Witam panowie ostatnio zacząłem czytać coś więcej o Olejach koniec końców zdecydowałem się zalać Valvoline 0w30 z normą 504. Podobno polepsza on kulturę pracy TSI ale nie o tym temat czy możecie przeanalizować i powiedzieć mi czy tak powinien pracować silnik na zimno film nagrany jakieś 3 minuty po odpaleniu samochodu. Pozdrawiam.
Link do filmu:
https://imgur.com/gallery/praca-2-0tsi- ... no-CwXIdEu
Silnik DNUA
272 Konie mechaniczne.
Skoda Superb 3FL L&K 2020 272KM :D
StRaDiVaRiUs
Posty: 2091
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Dał łapek: 96 razy
Dostał łapek: 121 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: StRaDiVaRiUs »

Jak jesteś tak wyczulony to dolej Cerateca.
A jesli chcesz sprawedzić czy wszystko jest ok, to tylko diagnostyka VCDS'em z pomiarem parametrów.
Inaczej to szukanie problemu na siłę.
OrzechWSA
Posty: 47
Rejestracja: 10 lis 2025, o 23:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Dał łapek: 9 razy
Dostał łapek: 4 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: OrzechWSA »

StRaDiVaRiUs pisze: 8 cze 2026, o 08:28 Jak jesteś tak wyczulony to dolej Cerateca.
A jesli chcesz sprawedzić czy wszystko jest ok, to tylko diagnostyka VCDS'em z pomiarem parametrów.
Inaczej to szukanie problemu na siłę.
Miałem robione logi przy sofcie skrzyni biegów jakieś 5 Kkm temu wszystko było perfekcyjnie auto było wtedy jeszcze na Oleju OE longlife zmieniłem na valvoline i jakoś nigdy się nie przysłuchiwałem ale widocznie kolejny raz moje przewrażliwienie dało o sobie znać bo wszystko jest ok :)
Skoda Superb 3FL L&K 2020 272KM :D
ODPOWIEDZ