[S2] Interfejs do superb

skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: [S2] Interfejs do superb

Post autor: skodaman »

grzesiu26 pisze:Obecna wersja vcdsa już się nie sypie. Błędy wieku młodzieńczego zostały usunięte.

A co do tego czy udało sie coś zakodować czy nie to bardziej zależy od wersji sterownika niż od wersji programu.
Tu sie nie zgodze mam orginal i nie ma zadnych problemow ze sterownikami, zdecydowanie problem lezy po stronie zmodyfikowanego softu dla klona. ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Interfejs do superb

Post autor: rezon »

chyba zależy co chcesz zrobić i czy dany egzemplarz autka ma takie możliwości. Na pewno HHC nie uruchomisz w każdym - nawet ori kompem.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: [S2] Interfejs do superb

Post autor: skodaman »

Dokladnie, to zalezy czy auto/sterownik nam takie mozliwosci, ale tak jak mowie robie auta grupy VAG ad dawna i czesto auto/sterownik pozwala a chinczyk nie potrafi tego zrobic.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: [S2] Interfejs do superb

Post autor: grzesiu26 »

skodaman pisze:
Tu sie nie zgodze mam orginal i nie ma zadnych problemow ze sterownikami, zdecydowanie problem lezy po stronie zmodyfikowanego softu dla klona. ;)
Ja z Tobą się też nie zgodzę. Przykład pierwszy z brzegu. Kodowanie zamykania elektrycznej klapy w Combi.
U mnie rok prod 2011 - zakodowane bez problemu.
Kolega z forum - auto z 2010 - i dupa. Nie przyjmuje kodowania. Wina kabla ? Wątpię... Po prostu inny numer sterownika.
To samo z różnymi wersjami sterowników ABS ( w celu wyłączenia ESP). Próbowałem u siebie i na klonie i na oryginale i dupa. To samo z tempomatem na Maxi-docie. Itd itp
Kabel nie ma nic do tego - tylko wersja sterownika.
Jakiego byś kabla nie miał - jeśli masz odpowiedni sterownik to to co chcesz zakodujesz - jak masz nieodpowiedni sterownik to Ci oryginał vcdsa nie pomoże.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] Interfejs do superb

Post autor: Enriquez »

grzesiu dokładnie - ja myślę, że Ty piszesz o sterownikach zamontowanych w aucie a kolega skodaman o sterownikach do Atmegi i się nie dogadaliście...

Żeby urozmaicić temat - ja mam dwa kabelki - oryginał ross-techa microCAN i chińczyka HEX-CAN (bo czasem muszę coś pogrzebać w starszych autach i do tego go używam). Nie mam najmniejszego problemu, żeby używać chińczyka na tym samym komputerze z podłączonym netem - ba nawet przy odpalonym oryginalnym VCDS. Mój soft w chińczyku to 11.2 i mojego kabla uwalić się nie da... Próbowałem nawet odpalić dwa kablem na raz, ale one używają tego samego sterownika USB, więc działał pierwszy uruchomiony.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jaceq
Posty: 113
Rejestracja: 4 lip 2013, o 09:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Winterthur, Szwajcaria

Re: [S2] Interfejs do superb

Post autor: jaceq »

Widze chinskie hex-can sa juz za 20usd... Co da sie tym dokladnie zrobic? Czy np. zakoduje sobie radio (w innym watku juz napisalem ze chcialebym zamienic swinga na columbusa).
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: [S2] Interfejs do superb

Post autor: grzesiu26 »

Enriquez - masz rację - kolega o jednym - ja o drugim :-) Najważniejsze że wszystko jasne i wszyscy wiedzą o co chodzi :D

jaceq - kup sobie klon vcds-a za 120 PLN i zakodujesz wszystko na co pozwalają Twoje sterowniki w aucie. A Columbus'a na pewno dasz radę.
ODPOWIEDZ