Skoda Superb i niekończąca się opowieść

onair
Posty: 11
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 22:05
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skoda Superb i niekończąca się opowieść

Post autor: onair »

Właśnie szkopuł w tym, że tylko na oponach zimowych i kołach 18 cali nie były wyczuwalne wibracje. Z kolei moje koła przełożone do innego auta też nie powodowały anomalii.

Auto poszło w drobny mak i jednocześnie wyszło pismo od prawnika:
http://leszek.onair.pl/530/skoda-superb ... je-opinie/
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skoda Superb i niekończąca się opowieść

Post autor: rezon »

Ładne pismo :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda Superb i niekończąca się opowieść

Post autor: Enriquez »

Widzę, że już rozebranie auta na części to taki akt rozpaczy serwisu. Szczerze mówiąc, bardziej od tego czy Ci wymienią na nowy (co się czasem zdarza) czy nie, interesuje mnie, czy znajdą przyczynę powstawania wibracji i jaka jest metodologia takiego sprawdzenia. Trzeba by każdą część sprawdzać po kolei na wyważarce. Nie pojmuję tego kroku, ale być może coś tam mają podejrzanego.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
onair
Posty: 11
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 22:05
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skoda Superb i niekończąca się opowieść

Post autor: onair »

Rozwalając cały przód auta pozbawiają się możliwości zdiagnozowania co to konkretnie bije niestety. To akt desperacji.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda Superb i niekończąca się opowieść

Post autor: Enriquez »

Mam nadzieję, że wiedzą co robią. Próbuję się trochę postawić na ich miejscu, pomijając już Twoje wk...nie na tą całą sytuację. I tak - importer przysyła im auto. Zakładam, że przechodzi przegląd zerowy (w którym nie ma prób jazdy z większymi prędkościami) i nikt w nim nic nie nagrzebał. W krótkim czasie ujawnia się wada samochodu. W koncernie istnieją zapewne procedury (w tym przypadku niezbyt skuteczne) jak postępować i takie ASO tak naprawdę nie ma dużego pola manewru, ponieważ wszystkie naprawy gwarancyjne muszę mieć NAJPIERW zatwierdzone przez gwaranta. Skoro posunęli się do rozgrzebania auta to widocznie jest w tym jakiś cel. Ten, kto podejmuje taką decyzję bierze za nią IMHO za nią odpowiedzialność. Niestety w korporacjach rządzą procedury i co najgorsze brakuje zdrowo myślących fachowców a coraz więcej zatrudnia się szpecjalistów od zarządzania i klikaczy komputerowych, takich co jak im komputer nie podpowie to rozkładają ręce.

Życzę powodzenia w załatwieniu w końcu tej sprawy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
onair
Posty: 11
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 22:05
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skoda Superb i niekończąca się opowieść

Post autor: onair »

http://leszek.onair.pl/530/skoda-superb ... je-opinie/
Wymieniono kilka części, nie wiem jakich. Czyżby to był koniec telenoweli?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda Superb i niekończąca się opowieść

Post autor: Enriquez »

hmm, no to masz zgryz teraz
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Skoda Superb i niekończąca się opowieść

Post autor: leszekmw »

onair pisze:Właśnie szkopuł w tym, że tylko na oponach zimowych i kołach 18 cali nie były wyczuwalne wibracje. Z kolei moje koła przełożone do innego auta też nie powodowały anomalii.
ja wiem że to nie takie proste doradzać i również nie chcę nikogo pouczać bo znawca mechaniki ze mnie żaden, ale według mnie przy takich czarach powinniście założyć następny komplet kół 18 . ewentualnie potem jakieś inne 17 jeszcze raz. i jeżeli ewidentnie na kołach 18 calowych by było ok to znaczy że , najprawdopodobniej , jest coś związanego z wagą koła i ma to jakiś wpływ na wibracje/bicie , ewentualnie jakieś siły odśrodkowe.


cześć bezduszny :)
ODPOWIEDZ