szarpanie podczas jazdy

janod
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2011, o 16:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Janusz
Lokalizacja: Jaworzno

szarpanie podczas jazdy

Post autor: janod »

POSIADAM SKODĘ SUPERB 2.0 tdi 140 KM 2008 rok i mam od nowości problem z szarpaniem podczas jazdy przy prędkości obrotowej silnika 1300-1700 obr./min. W serwisie wymienili już pompę wysokiego ciśnienia ponieważ był w filtrze paliwa olej i opiłki metalu, nic nie pomogło, po wielu wizytach podpięli komputer w serwisie i pojechaliśmy w trasę, bo niestety to się dzieje od czasu do czasu i nie da się tego wywołać na zawołanie. Podczas tej jazdy stwierdzili że jeden wtrysk podczas obciążenia pracuje w górnej granicy tolerancji a nawet powyżej. Wymienili jeden wtrysk na gwarancji ale okazało się, że jeszcze jeden podobnie pracuje tyle że na gwarancji już go nie wymienią bo to ewidentnie wina złej jakości paliwa. Zasugerowano mi że mogłem omyłkowo zatankować Pb zamiast ON BZDURA niemożliwe. Może miał ktoś podobny problem i jakoś go rozwiązali lub jak ja mam go rozwiązać czy powinni mi ten wtrysk wymienić na gwarancji. :?:
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: szarpanie podczas jazdy

Post autor: Misiektt »

Jak jak ?
Robisz dym i tyle a skoro Panowie są takimi ekspertami że na oko widzą złą jakość paliwa to niech Ci to udowodnią !
bednarlukbb
Posty: 32
Rejestracja: 16 sie 2010, o 15:05
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: śląsk

Re: szarpanie podczas jazdy

Post autor: bednarlukbb »

Również mam ten silnik przeb 27 tyś., nierówna praca silnika wystąpiła w tym czasie ok. 6 razy,
serwis stwierdził że to wypalanie filtra dpf.
macolej1
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2014, o 04:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 140
Imię: maciek

Re: szarpanie podczas jazdy

Post autor: macolej1 »

mam ten sam problem janod napisz jak sie to u ciebie skonczylo
ODPOWIEDZ