Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
gizmo
Posty: 9
Rejestracja: 15 sty 2014, o 22:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: gizmo »

Mig, to 7,7 ze strony to była informacja w ubiegłym roku na cenniku modelowym 2013 (upust SAP, teraz jest 15 z racji wyprzedaży rocznika), na 2014 jest równe 7 od SAP (konfigurator na stronie też tak liczy).
Ponadto w grudniu mój diler zapewniał że rocznik 2014 drożeje wyjściowo (cennikowo) o 1,2.
Konfigurator w grudniu tego nie pokazywał, ponoć nie był jeszcze zaktualizowany...
Ale jak widzę nowy konfigurator ma ceny wyjściowe bez zmian :?
Może ktoś potwierdzić jak jest rzeczywiście z tą podwyżką 1,2 tys na modele 2014 :?: :?:
Jeśli to była ściema to zawsze jakiś dodatkowy argument przetargowy...

W Inter Auto na "dzień dobry" na telefon zaoferowali mi rabat ok. 10% (liczony od konfiguratora, czyli analogicznie jak moje obecne 6,6%) i nie rozmawiałem z p. Danielem tylko z jednym z handlowców. Myślę że ze wsparciem forumowym spokojnie uzyskałbym przynajmniej 13% bez zbytniego szarpania się, czyli 2x taki rabat dealerski jak mam... Ale jak wcześniej mówiłem to było niestety po moim falstarcie - już po podpisaniu "cyrografu" w innym kurniku... :evil:

Dato, całkowicie się z Tobą zgadzam co do mieszania na siłę i forsowania zmian uzgodnionych warunków. Wiem jak jest w biznesie i też nie lubię robić z gęby .... ;)
Ale z drugiej strony - jak diler powiedział że daje mi już max to zakończyłem nagocjacje w dobrej wierze i z szacunku dla dilusia dołożyłem jeszcze parę pierdółek w cenie katalogowej, a później dowiaduję się że zostałem "zgolony" bez mydła :evil: krew mnie zalewa, bo jak bym tak postąpił ze swoim klientem to miałbym po reputacji...

Technolog1, trafiłeś z zakupem na piękny moment :) 15 tys od SAP plus około 11 tys od dilera, gratulacje!
Możesz pochwalić się jak tego dokonałeś że jak piszesz dostałeś TERAZ dodatkowe 6 tys za wyprzedaż rocznika :shock:
Twoja kurka miała być wyprodukowana w 2013 czy od początku zamawiałeś rocznik 2014 :?:
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: LMB »

gizmo pisze: Dato, całkowicie się z Tobą zgadzam co do mieszania na siłę i forsowania zmian uzgodnionych warunków. Wiem jak jest w biznesie i też nie lubię robić z gęby .... ;)
Ale z drugiej strony - jak diler powiedział że daje mi już max to zakończyłem nagocjacje w dobrej wierze i z szacunku dla dilusia dołożyłem jeszcze parę pierdółek w cenie katalogowej, a później dowiaduję się że zostałem "zgolony" bez mydła :evil: krew mnie zalewa, bo jak bym tak postąpił ze swoim klientem to miałbym po reputacji...
Sprzedawcy moge miec rozne "marginesy", i to jeszcze zaleznie od pory roku (jak sie komu sprzedaz uklada).

Ja mialem przekroj od 0% do 5% upustu - z tym, ze to ostatnie to juz od brokera (w UK nie byli skorzy do upustow, bo i tak auto mialo cene minus VAT :lol:)...
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
technolog1
Posty: 117
Rejestracja: 19 paź 2013, o 18:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: technolog1 »

gizmo pisze: Technolog1, trafiłeś z zakupem na piękny moment :) 15 tys od SAP plus około 11 tys od dilera, gratulacje!
Możesz pochwalić się jak tego dokonałeś że jak piszesz dostałeś TERAZ dodatkowe 6 tys za wyprzedaż rocznika :shock:
Twoja kurka miała być wyprodukowana w 2013 czy od początku zamawiałeś rocznik 2014 :?:
Właśnie zamawiałem 2013 rocznik od początku. Zależało mi na czasie. Więc te 6 koła, to przypadkowy bonus za obsuwę przy transporcie. :)

A co do cyrografu: spokojnie możesz zrezygnować z zamówienia. Ja dałem Danielowi zaliczki 1000 zł! Więc niczym nie ryzykujesz, tylko tym, że obecny diler przytrzyma twoją kasę na maksymalnie długi okres. Ale ja miałem tą samą historię przy zakupie Octavii w 2009 r. Zamówiłem O II FL w salonie w Olsztynie, z MEGA rabatami... Potem zdzwoniłem do Daniela i dostałem ekstra 5000 zł rabatu. Więc zrezygnowałem w Olsztynie i zamówiłem w Krakowie. Na pieniądze (chyba 4000 zł dałem) czekałem 3 tygodni. :)
gizmo
Posty: 9
Rejestracja: 15 sty 2014, o 22:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: gizmo »

LMB, wziąłem oferty z kilku "okolicznych" salonów (wszystkie były zbliżone wyjściowo) ale negocjowałem w jednym miejscu. Mam jakąś blokadę wewnętrzną przed prowadzeniem wojny podjazdowej na kilku frontach...
Podstawowym moim błędem było to, że wcześniej nie znalazłem czasu na zlokalizowanie tego forum i pozbawiłem się szansy skorzystania z cennych doświadczeń tutejszej szanownej braci superbowej ;)
Brokerzy w PL też są tańsi ale trzeba wziąć finansowanie za ich pośrednictwem, a tu można mniej lub bardziej świadomie wejść na pole minowe... trochę zapoznałem się z tematem i z racji specyfiki przepisów i funkcjonowania naszego pięknego państwa bedącego eldorado dla "kreatywnych inaczej" wolałem nie podejmować ryzyka...
gizmo
Posty: 9
Rejestracja: 15 sty 2014, o 22:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: gizmo »

Technolog1, to faktycznie pofarciło Ci się :)

Dzięki za pomysł z przeniesieniem zamówienia, ale niestety już za późno na takie akcje... :cry:
gizmo pisze: ... nie mam w umowie ani słowa o jakimkolwiek terminie zwrotu zaliczki... Zmiana dealera (nowe zamówienie) i wypowiedzenie aktualnej umowy z ryzykiem odzyskania zaliczki po kilku miesiącach nie wchodzi w grę bo bez tej zaliczki nie uzbieram kasy na wkład własny do kredytu na kurkę... Zawsze można spróbować postraszyć, ale żeby przelać czarę goryczy to kurka musi mieć N1 i porywanie się na rozwiązania skutkujące opóźnieniem w realizacji zamówienia to teraz jak zabawa zawleczką przy granacie... i oni o tym wiedzą... :?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: mig »

Zamówiłem 2 stycznia i dopłaciłem 1350 zł(tego żałuje). Sądziłem, że to chwyt marketingowy aby nabić sobie sprzedaż w grudniu. Za model 2013 20 tyś to na dzień dobry dawali bez targowania. Ja na 2014 dostałem 14 tyś. rabatu z racji, że to był kolejny samochód zamawiany w tym salonie.
tfu żadne tam kombi :D
gizmo
Posty: 9
Rejestracja: 15 sty 2014, o 22:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: gizmo »

Czyli potwierdza się podwyżka na rocznik 2014.
Mig, patrząc na Twój wcześniejszy post dzisiaj to rabat 14 tysi liczysz od cennika (czyli 7 tysi od SAP plus 7 tysi od dilera) tak :?:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: mig »

tak
tfu żadne tam kombi :D
Awatar użytkownika
jacekgti
Posty: 486
Rejestracja: 5 sie 2013, o 23:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 230KM
Imię: Jacek

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: jacekgti »

Ja na wszystkich rabatach w sumie, łącznie z rocznikowym u grałem 39000pln. Chyba nie tak najgorzej...
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Uzyskane rabaty

Post autor: RemekS »

Ale ty wliczasz w to Vat :D a nie każdy ma firmę;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Mikie
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Mikie »

U mnie udało sie wyrwać 29800 rabatu przy 165.000 wyjściowej ceny. Po uwzględnieniu vatu, auto wyjdzie mi ok 110 kPLN

Tez miałem info o podwyżce 1,2 kPLN za nowy rocznik. Mam to tez oficjalnie w ofercie.

M.
Było: Citroen Xsara, Renault Laguna I oraz II, Ford S-Max
Jest: Renault Laguna III ("lalka") Privilege 2.0 dci i
Skoda Superb II FL ("kura" albo "Dudek"), 2.0 tdi, dsg, 4x4. Platinum z dodatkami
gizmo
Posty: 9
Rejestracja: 15 sty 2014, o 22:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: gizmo »

Pociągnęliście konkretne rabaty :roll:
Znam salon gdzie do podobnej specyfikacji jak Twoja kura Mikie (Platyna z dodatkami 175 kPLN na wyjściu) menago dał łącznie 20 kPLN rabatu...
Awatar użytkownika
jacekgti
Posty: 486
Rejestracja: 5 sie 2013, o 23:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 230KM
Imię: Jacek

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: jacekgti »

Nie uwzględnialem Vatu, zaś z nim wychodzi jakieś 59800pln rabatu :) kto zyskał więcej?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sko89 »

A jaka była wyjściowa cena katalogowa?
Mikie
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Mikie »

gizmo pisze:Pociągnęliście konkretne rabaty :roll:
Znam salon gdzie do podobnej specyfikacji jak Twoja kura Mikie (Platyna z dodatkami 175 kPLN na wyjściu) menago dał łącznie 20 kPLN rabatu...
175 kPLN, to chyba miała wszystko, co tylko możliwe w konfiguratorze. U mnie w firmie Skoda bardzo chce wejść do floty. Stąd baardzo aktywnie proponują rabaty. Wychodzi mniej więcie 17-18%. Dużo ciekawsze rabaty mam na volvo i bmw, ale to nie ten budżet :)

Obecnie czekamy na trzy superby i ze dwie oktawki.

M.
Było: Citroen Xsara, Renault Laguna I oraz II, Ford S-Max
Jest: Renault Laguna III ("lalka") Privilege 2.0 dci i
Skoda Superb II FL ("kura" albo "Dudek"), 2.0 tdi, dsg, 4x4. Platinum z dodatkami
ODPOWIEDZ