Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
bezduszny

Re: Jaki olej?

Post autor: bezduszny »

Olej zalewany w procesie produkcji jest robiony wg. specyfikacji producenta... i nie ma odpowiednika w produktach konfekcjonowanych detalicznie.
Więc z takimi bajkami... ;)

Kto takie oleje robi ?
Ta firma która da najlepszą ofertę ilościową.
Aby można było się ubiegać o takie dostawy trzeba spełnić sporo warunków... między innymi trzeba być stabilnym ekonomicznie (w szerokim znaczeniu).
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Jaki olej?

Post autor: leszekmw »

bezduszny pisze:hmm...
ciekawa sprawa
wiadomo którędy biorą ten olej ?
nie wiem, nie znam się , ..nosem wciągają :?: :D
bezduszny

Re: Jaki olej?

Post autor: bezduszny »

no to marny mechanik...
skoro widzi problem, zna przyczynę: olej Motul
i nie wie jak naprawić.. bo nie wie co jest zepsuje ;)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Jaki olej?

Post autor: leszekmw »

bezduszny pisze:no to marny mechanik...
skoro widzi problem, zna przyczynę: olej Motul
i nie wie jak naprawić.. bo nie wie co jest zepsuje ;)
no on miał dopero teraz taki jeden przypadek u siebie... .
no a co się psuje ciekawe..., znasz odpowiedź :?: czy tylko tak sobie...
bezduszny

Re: Jaki olej?

Post autor: bezduszny »

nie jestem mechanikiem który postawił taką tezę.. więc nie do mnie to pytanie
jeżeli silnik "bierze olej" to może to robić przez kilka miejsc w silniku.......... tak ?

jeżeli sprawdzimy część (te proste w diagnozie/sprawdzeniu) i wyeliminujemy te miejsca.... to można mniej więcej określić w czym jest problem, prawda ?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: sko89 »

Bezduszny - bez przesady. Nie zawsze jest tak jak napisałeś. Najczęściej do odpowiednich silników zalewany jest w fabryce Castrol o specyfikacji 50400. Mogą oczywiście być wyjątki. Ale to są wyjątki. To co napisałeś właśnie to potwierdza tylko nie mogłeś opanować się ze złośliwością, więc cos musiałeś napisać. Nie ma olejów, które są produkowane tylko na linie montażową i znacząco różnią się od tych dostępnych potem w serwisach czy sklepach. To nie było by opłacalne.
Różnica może być jedynie jak pomiędzy CASTROL EDGE PROFESSIONAL LONGLIFE III 5W-30 a CASTROL EDGE 5W30. Jak jesteś taki bojowy to wykaż różnice pomiędzy tymi olejami. Za wyjątkiem ceny i miejsca dystrybucji oczywiście.
bezduszny

Re: Jaki olej?

Post autor: bezduszny »

Nie masz racji.
Castrol'a możesz spotkać w ASO... tylko dla tego, że stacja ma umowę. Dostaje sprzęt za wylanie określonej ilości oleju.. drogiego oleju.

Fabryki samochodów nie zalewają do silnika określonego produktu jakiegoś koncernu. Fabryki mają swoje specyfikacje.. i nie ważne gdzie dany silnik będzie produkowany to zawsze będzie miał ten sam olej, choć robiony na innych liniach blendowania. Jest konkretny "przepis na olej" dla danego silnika.. a ktoś (jakaś blendownia) ma go wykonać... i tyle.
Opisywałem to już kilka razy na forum... poszukasz to znajdziesz.
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Jaki olej?

Post autor: Vedius »

Na olejach się nie znam i skorzystam z pewnością z informacji tego wątku ale...
porównując produkcję, blendowanie oleju czy jak to fachowo zwał do produkcji piwa, to nie każde piwo z różnych browarów smakuje tak samo :mrgreen: ;)
bezduszny

Re: Jaki olej?

Post autor: bezduszny »

Z olejami jest dużo prościej.
Do bazy olejowej masz dodać określoną ilość określonych dodatków......zamieszać i już. Tak to wygląda w skrócie.

Jaki jest sens wozić coś z daleka, skoro można zrobić to samo na miejscu ?
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaki olej?

Post autor: Zaj007 »

A wie ktoś co kryje się w pudełku z napisem Selenia WR 5W-30?
Obrazek
skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: Jaki olej?

Post autor: skodaman »

Mam pytanie do osob ktore widze ze dobrze sie czuja w temacie olejow silnikowych, a mianowicie:
Do tej pory zalewalem swoja SII 1.9TDI Millers Oils XF Longlife 5w-30, a z racji tego ze skonczyl mi sie juz zapas tego oleju zastanawiam sie czy dalej ponowic zamowienie i zostac przy tym oleju czy moze przejsc na Fuchs TITAN GT1 PRO C-3 XTL 5W-30 lub moze Fuchs TITAN GT1 LONGLIFE III 5W-30 :?:
Dodam ze rocznie robie 50kkm i zmieniam olej co 10-12kkm, a co do obecnego Millers Oils XF Longlife 5w-30 to nie mam zadnych zastrzezen, martwi mnie jedynie tylko ze jest to olej Longlife a ja go zmieniam duzo wczesniej i nie wiem czy w takim razie powinien go lac jak i kazdy inny Longlife :?: :idea:
bezduszny

Re: Jaki olej?

Post autor: bezduszny »

każdy jaki z tych zalejesz...
będzie dobrze się spisywał. nie ma stresu
spokojnie możesz zmieniać co 15k
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

A poza tym wszystkie oleje 504.00/507.00 są TAKIE SAME, nie zależnie od producenta. Jest to mineralna baza HC, oraz bardzo nie wielki dodatek środków ochronno-czyszczących, norma ekologiczna. Jak często zmieniany, a silnik nie katowany to może być. Jeśli nie sprawia różnicy, kupuj Fuchsa, bo przynajmniej coś w nim jest produkowane w Polsce, chrońmy resztki naszego przemysłu.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: Jaki olej?

Post autor: skodaman »

A czy nie ma wiekszego znaczenia ze jedne sa oznaczone jako Longlife a ten drugi nie?
Czyli jak nie ma znaczenia i wszystkie sa ok to moze zasugerowac sie cena?
Fuchs TITAN GT1 PRO C-3 XTL 5W-30 4 X 5 Litrow = £137.84
Millers Oils XF Longlife 5w-30 - 4 x 5 Litrow = £156.28
Fuchs TITAN GT1 LONGLIFE III 5W-30 4 x 5 Litrow = £191.96
Fuchs jeszcze nigdy nie lalem wiec nie wiem, ale cenka kusi. Bedzie na pewno tak Dobry jak Millers?
A oprocz wyzej wynienionych olei jaki tak naprawde byscie polecili?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

skodaman pisze:A oprocz wyzej wynienionych olei jaki tak naprawde byscie polecili?
Fuchs Supersyn 0W-30 ten z pompowalnością do -53C, nie LL, jeśli nie masz/odłączony DPF.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ