Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: chudy »

http://www.autoinfo.pl/1-skoda-superb-b ... cyjniejsza" onclick="window.open(this.href);return false;

Najciekawsza zmiana to chyba te wentylowane fotele ;)
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: Stembor »

te monitory na fotelach to już chyba teraz są za dopłatą?
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: edeks »

Ja dostałem dodatek do instrukcji i tam jest już uwzględnione przygotowanie do montażu DVD w fotelach. Z tyłu foteli są mocowania do monitorów i wejścia audio i zasilania, a monitory i odtwarzacz dokupujesz osobno.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: Tomek »

http://www.skoda-auto.com/COM/about/inf ... -2012.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

zapraszam do lektury, na razie w wersji angielskiej.

Najważniejsze cytuję:
The owners of Superbs will appreciate the launch of a front seat ventilation system, an innovation that will be particularly pleasant in summer. The exterior accessories portfolio will be extended with 17“ (Laurel) and 18“ (Luxon) lightweight alloy wheels.
A niektórzy mówili, że vw będzie zubożał skodę :lol:
S3 L&K
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: bogge »

No to trzeba będzie zrobić upgrade fotelików :)

Ciekawe ile $ zażyczy sobie serwisownia, lub inny dealer..
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: rowerek »

Wszystko super, tylko, żeby być atrakcyjniejszą to oprócz dodawać kolejne pozycje na liście wyposażenia to powinni też wrócić do stosowania lepszych materiałów. Dzisiaj byłem w ASO i sobie dokładnie 'zbadałem' Superba Platinum MY2011. Z tego co zauważyłem to rączki w drzwiach są teraz z twardego plastiku (nie wiem kiedy to wprowadzili, ja mam jeszcze takie jakby 'gumowane' czy coś, w każdym razie, o wiele przyjemniejsze w dotyku). Drzwi zamykały się z takim nieprzyjemnym trzaskiem, strasznie twardo (egz. wystawowy trafił na salon jakiś tydzień temu!). Przyciski w tym nowym bolero też chodzą 'luźniej' niż w wersji 'volkswagenowskiej'. Niby to pierdoły ale przecież na początku produkcji Superba chwalono między innymi za dobrą jakość wykonania, która wykracza ponad standardy Skody. Takimi szczegółami psują ogólne bardzo dobre wrażenie.
Tomek pisze:A niektórzy mówili, że vw będzie zubożał skodę :lol:
Niestety wydaje mi się, że to jednak prawda. Robi to jednak tak, żeby nie było widać na pierwszy rzut oka.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: chudy »

Ale trzeba przyznać że w MY2011 trochę też poprawili (np. boczki drzwi i inne sprawy też)
Z drugiej strony zabrali parasolkę :D
Miałem trochę do czynienia z MY2011 i chyba jeszcze MY2009 albo 2010 w każdym razie różnicy w zamykaniu drzwi nie było... ;)
A rączki z tymi co miałem do czynienia były przyjemne w dotyku, ale w którymś Superbie był kawałek czegoś naklejony (wyglądało to dziwnie, nie wiem co to).

A tak ogólnie to myślę, że Skoda rzeczywiście przyoszczędzała, ale źle na tym wyszła (dużo skarg, trzeba też było podobno sporo na gwarancji wymieniać) i na nowo zaczęła powracać do dobrych komponentów. Tylko nie wiem kiedy dokładnie zaczęła oszczędzać, a kiedy zaczęła powracać do sprawdzonych rzeczy... Jeszcze może to zaobserwuję ;)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: rowerek »

A na czym polega to poprawienie boczków drzwi? Szczerze mówiąc to nie zauważyłem nic :?
Jeszcze mi się jedna rzecz przypomniała. Nie wiem z czego to wynikało ale skóra na kierownicy przypominała mi w dotyku raczej skaj albo eko skórę. Ja w swoim mam skórę, na której widać pory? i jest delikatna fakturka. W tym nowym Superbie (MY2011) pory (jeżeli były) były baaaardzo drubniusieńkie i była (w moim odczuciu) zupełnie gładka i śliska. Jak lateks.
U mnie w powiększeniu wygląda tak:
Obrazek

chudy może ten kawałek 'czegoś' na rączkach to ochrona na czas transportu? Taka jak ta:
Obrazek
ako44
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2010, o 18:17
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: ako44 »

U mnie parasolka była. Auto odebrane w tym miesiącu.
Superb II Combi 1,8 TSI 4x4
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: chudy »

@rowerek
Nie to nie taka rączka była. Bez przesady ;)
Skóra na kierownicy w Superbie to luksus w porównaniu do tej z Mercedesa klasy C (nie wiem jak po FL) :D
Ale nie wiem, którą kierownicę dotykałem. Tą co Ty masz, czy tą nowszą...

EDIT:

Parasolki powróciły. To tylko taki chwilowy wybryk Skody podczas jej największych oszczędności przypadających chyba na II. połowę 2009. Od II. połowy 2010 zaczęli wprowadzać parasolki z powrotem chyba (albo od początku 2011, już nie wiem :P )

A parasolki usunęli na chwilę chyba w MY2011, ale prawie każdy wyegzekwował ją od dilera :D
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: edeks »

Mój Superb zjechał z taśmy pod koniec stycznia tego roku.

Skóra na kierownicy - gładka faktura, brak jakichkolwiek por(ów) i mam wrażenie, że bardziej matowa od tej na zdjęciu (niestety nie widziałem tej wcześniejszej na żywo)

Parasolka - BRAK. Z moich informacji nie było ich w 2010 (a przynajmniej w RM 2011, czyli gdzieś od czerwca). Mój jest z 2011 i parasolki również nie było. Nie narzekam, bo nie potrzebuję. Wcześniej niż parasolka z wyposażenia zniknął komplet żarówek (w CZ obowiązkowe wyposażenie, u nas nie).

Boczki drzwi - nie mam porównania do wcześniejszych roczników, ale zbyt lekko osadzona lampka sygnalizująca otwarte drzwi może potwierdzać gorszą jakość materiałów / montażu.

tyle z moch obserwacji w tym temacie.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: frytol »

Boczki drzwi i lampka pomiędzy MY2010 i 2011 się nie zmieniły. Zgodnie z ETKA.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: chudy »

To w którym roku poprawiono boczki w drzwiach, żeby głośniki od Sound System nie trzeszczaly?
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: AdamK »

Moją odebrałem 17 marca 2010 z parasolką w drzwiach. Bez egzekucji u sprzedawcy.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Škoda Superb będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Post autor: jjumbo »

adamk odebrałeś z parasolką bo twój rok modelowy 2009 miał ją w wyposażeniu seryjnym.
parasolkę ściągneli z listy wyposażenia w roku modelowym 2010
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
ODPOWIEDZ