Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

stanlej pisze: 13 gru 2021, o 15:54
Kasper pisze: 13 gru 2021, o 15:51
stanlej pisze: 13 gru 2021, o 15:39 orientujecie się czy to dotyczy nowych zamówień, czy może też dotknąć juz złożone?
Zamawiałem ponad 2 miesiące temu
Ale że co....?
Przepraszam, nie zadziałała mi odpowiedź, chodzi mi o wykluczenia wyposażenia.
Z tego co mi wiadomo dotyczy to aut które nie zostały jeszcze wyprodukowane.
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

Big pisze: 13 gru 2021, o 18:22
stanlej pisze: 13 gru 2021, o 15:54
Kasper pisze: 13 gru 2021, o 15:51

Ale że co....?
Przepraszam, nie zadziałała mi odpowiedź, chodzi mi o wykluczenia wyposażenia.
Z tego co mi wiadomo dotyczy to aut które nie zostały jeszcze wyprodukowane.
Dostałem informację od dilera, że jeszcze nie dostali szczegółowych wytycznych pod Superba.
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Fajne warunki na tym lotnisku :lol:

Obrazek
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Cienki221 »

Chyba tak często ludzie wchodzą na tą kamerkę, że się zawiesiła :D takie przemyślenia mam, auto stoi już od czerwca, pomijam lakier i oddziaływanie warunków atmosferycznych (można zrobić detailing) ale co z oponami które są ugniatanie w jednej pozycji
emdope
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2021, o 11:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: emdope »

Cienki221 pisze: 15 gru 2021, o 10:52 Chyba tak często ludzie wchodzą na tą kamerkę, że się zawiesiła :D takie przemyślenia mam, auto stoi już od czerwca, pomijam lakier i oddziaływanie warunków atmosferycznych (można zrobić detailing) ale co z oponami które są ugniatanie w jednej pozycji
Pełna zgoda z powyższym. Natomiast tutaj znajdą się ludzie którzy powiedzą, że to żaden problem... :lol:
Polaków to trzeba gnoić i nie patrzeć, taka prawda. Pluje się im w twarz a oni mówią, że to w sumie fajnie bo lubią się pobawić wodą...

Po pół roku stania auta w takich warunkach lakier to będzie najmniejszy problem...

Ja z tego powodu zrezygnowałem z zamawiania Superba.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Sądzę że stanie w takich warunkach pod blokiem czy domem będzie tak samo oddziaływać na lakier... opony tu się zgadzam
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Jak ktoś kupuje prywatnie to współczuje, na leasing to się nie przejmuje bo opony leasingodawca bedzie wymieniał jak się zareklamuje.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Nie wiem czy naprawdę tego nie wiecie ale lakier po wyjeździe z fabryki jest zabezpieczany specjalnymi woskami i auto tak dociera do dealera gdzie jest rozkonserwowywane. Także naprawdę stanie na takim lotnisku nawet 6 miesięcy akurat na lakier nie ma wpływu.
Co do opon to faktycznie może być to problem. Ale też musi to potrwać naprawdę długi okres czasu . Klasyki również stoją przez dobre 5 miesięcy nieruszane a tylko przepalanie i z oponami nic się nie dzieje.
komoornik
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

I znowu się zaczynają lamenty. Nie macie chyba świadomości ile czasu potrafiły stać auta na stocku u dealera w świecie przedcovidowym...
emdope
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2021, o 11:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: emdope »

Stanie pod blokiem kilka godzin a następnie odpalenie, przejechanie itp. itd. jest o wiele bardziej przyjazne autu, chociaż ciągle wpływa na żywotność. Mam porównanie ze swoimi autami i niestety ale auto z pod bloku to auto zdecydowanie bardziej narażone na warunki atmosferyczne, wilgoć itp. itd., a tutaj mowa o kilku miesiącach stania bez odpalania i przejechania nawet...

Auto zabezpieczane specjalnymi woskami? Takie same "specjalne" woski jak i w myjkach po 20 zł za mycie. Dilerzy i tak nakleją folie na maskę i dach.

Kończę "lament", natomiast nadal jestem zdziwiony, że ludzie nie widzą w tym problemu... :shock:
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

O! wygodniejsza kamerka niż tamta.

Wrzucam tez info z tabeli tylko dla Superba zobaczymy co sie zmieni w praktyce martwi mnie ogołocenie Scouta tj Ambition...

Ciekawe czy wprowadza dla nowych zamówionych tylko czy dla tych juz zamówionych w tym roku.

Kamera 360 , Cantona
Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka


Obrazek
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

emdope pisze: 15 gru 2021, o 11:19
Cienki221 pisze: 15 gru 2021, o 10:52 Chyba tak często ludzie wchodzą na tą kamerkę, że się zawiesiła :D takie przemyślenia mam, auto stoi już od czerwca, pomijam lakier i oddziaływanie warunków atmosferycznych (można zrobić detailing) ale co z oponami które są ugniatanie w jednej pozycji
....
Po pół roku stania auta w takich warunkach lakier to będzie najmniejszy problem...

Ja z tego powodu zrezygnowałem z zamawiania Superba.
Na szczęście, z tego co widzę, obecnie nowo wyprodukowane auta już tam na tak długo nie trafiają. Niestety jeszcze nie ogarnęli backlogu z pierwszej połowy roku.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

emdope pisze: 15 gru 2021, o 13:56 Stanie pod blokiem kilka godzin a następnie odpalenie, przejechanie itp. itd. jest o wiele bardziej przyjazne autu, chociaż ciągle wpływa na żywotność. Mam porównanie ze swoimi autami i niestety ale auto z pod bloku to auto zdecydowanie bardziej narażone na warunki atmosferyczne, wilgoć itp. itd., a tutaj mowa o kilku miesiącach stania bez odpalania i przejechania nawet...

Auto zabezpieczane specjalnymi woskami? Takie same "specjalne" woski jak i w myjkach po 20 zł za mycie. Dilerzy i tak nakleją folie na maskę i dach.

Kończę "lament", natomiast nadal jestem zdziwiony, że ludzie nie widzą w tym problemu... :shock:
Nie wiem ale się wypowiem. Nie są to takie "woski" jak na myjni. Spróbuj rozkonserwować takie auto to sam się przekonasz. Dodatkowo masz jeszcze folie na dachu, masce i słupkach b, więc co ci się ma stać z tym lakierem? Co po przejechania pod domem paru metrów też piszesz nieprawdę. Takie coś jest zabójcze i dla układu hamulcowego i dla wydechowego. Po co piszesz głupoty? Jaki masz w tym cel?
marcin0501
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2021, o 20:05
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: marcin0501 »

Ja mam takie pytanie do zorientowanych. Mam zamówionego Superba i widze ze tu osoby piszą informacje o statusie zamówionego samochodu.
Czy to można samemu sprawdzać gdzieś na stronie czy te informacje macie od dilera?
ODPOWIEDZ