Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Od dealera. Zapytaj jaki ma status czy ma date produkcji planowana, czy zamrożona zazwyczaj 1 mies przed terminem, czy wyprodukowany bez FV tzn brak komponentów i stoi Gdzieś na lotnisku, parkingu.
Dopisz sie do pliku na dysku google.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Tylko i wyłącznie od dilera. Mają połączenie z producentem i status auta, jeżeli jest już wyprodukowany auto będzie miał VIN
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

emdope pisze: 15 gru 2021, o 11:19
Cienki221 pisze: 15 gru 2021, o 10:52 Chyba tak często ludzie wchodzą na tą kamerkę, że się zawiesiła :D takie przemyślenia mam, auto stoi już od czerwca, pomijam lakier i oddziaływanie warunków atmosferycznych (można zrobić detailing) ale co z oponami które są ugniatanie w jednej pozycji
Pełna zgoda z powyższym. Natomiast tutaj znajdą się ludzie którzy powiedzą, że to żaden problem... :lol:
Polaków to trzeba gnoić i nie patrzeć, taka prawda. Pluje się im w twarz a oni mówią, że to w sumie fajnie bo lubią się pobawić wodą...

Po pół roku stania auta w takich warunkach lakier to będzie najmniejszy problem...

Ja z tego powodu zrezygnowałem z zamawiania Superba.
Cofnijcie się kilka stron wstecz, podejmowałem już kiedyś ten temat to zostałem zjechany, niektórym nie przeszkadza że kupują "nowe" auto za 200 koła, które prawie rok bez ruchu mogło stać pod chmurą.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

Big pisze: 15 gru 2021, o 11:57 Nie wiem czy naprawdę tego nie wiecie ale lakier po wyjeździe z fabryki jest zabezpieczany specjalnymi woskami i auto tak dociera do dealera gdzie jest rozkonserwowywane. Także naprawdę stanie na takim lotnisku nawet 6 miesięcy akurat na lakier nie ma wpływu.
Co do opon to faktycznie może być to problem. Ale też musi to potrwać naprawdę długi okres czasu . Klasyki również stoją przez dobre 5 miesięcy nieruszane a tylko przepalanie i z oponami nic się nie dzieje.
Przede wszystkim te skody to nie klasyki i nikt się z nimi tak nie obchodzi jak z klasykami, niestety, a może stety nasze skody nie są zabezpieczane żadnymi woskami na czas transportu, takie rzeczy tylko w autach premium, jedynie co możesz zanaleźć na lakierze to resztki kleju po folii. Twoje historie o woskach z fabryki czytałem już kiedyś na OCP. Z mojego superba folia była zdejmowana przy mnie i tak ją zabrałem z salonu więc napewno nic tam nie było.
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

siemi1 pisze: 15 gru 2021, o 14:39
O! wygodniejsza kamerka niż tamta.

Wrzucam tez info z tabeli tylko dla Superba zobaczymy co sie zmieni w praktyce martwi mnie ogołocenie Scouta tj Ambition...

Ciekawe czy wprowadza dla nowych zamówionych tylko czy dla tych juz zamówionych w tym roku.

Kamera 360 , Cantona
Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka


Obrazek
Dzięki za info. Zobaczymy czy to się potwierdzi.
Ja u siebie mam Canton i front assist. Nie chciałbym z tego rezygnować ale jak przyjdzie co do czego to pomyśle
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Z Cantona moge zrezygnować, ale żeby ACC nie mieć i front assist? No bitch please...Fura za grubo ponad 150 kafli i bez podstawowego wyposażenia. Nie wyobrażam sobie.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Zgadza się, ja z ACC tez nie zrezygnuje. Jeśli będzie chodziło tylko o front assist, ale pełny adaptacyjny ACC zostanie to pomyśle.
emdope
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2021, o 11:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: emdope »

Big pisze: 15 gru 2021, o 18:48
emdope pisze: 15 gru 2021, o 13:56 Stanie pod blokiem kilka godzin a następnie odpalenie, przejechanie itp. itd. jest o wiele bardziej przyjazne autu, chociaż ciągle wpływa na żywotność. Mam porównanie ze swoimi autami i niestety ale auto z pod bloku to auto zdecydowanie bardziej narażone na warunki atmosferyczne, wilgoć itp. itd., a tutaj mowa o kilku miesiącach stania bez odpalania i przejechania nawet...

Auto zabezpieczane specjalnymi woskami? Takie same "specjalne" woski jak i w myjkach po 20 zł za mycie. Dilerzy i tak nakleją folie na maskę i dach.

Kończę "lament", natomiast nadal jestem zdziwiony, że ludzie nie widzą w tym problemu... :shock:
Nie wiem ale się wypowiem. Nie są to takie "woski" jak na myjni. Spróbuj rozkonserwować takie auto to sam się przekonasz. Dodatkowo masz jeszcze folie na dachu, masce i słupkach b, więc co ci się ma stać z tym lakierem? Co po przejechania pod domem paru metrów też piszesz nieprawdę. Takie coś jest zabójcze i dla układu hamulcowego i dla wydechowego. Po co piszesz głupoty? Jaki masz w tym cel?
Jakich "paru metrów"? Chodzi o normalne użycie typu auto stoi całą noc pod blokiem, rano do pracy, później kilka(naście) godzin na parkingu na zewnątrz i znowu przejażdżka. Ale ok, nie sprecyzowałem o jaką przejażdżkę chodzi.
Jeśli wg. Ciebie folia zabezpieczy lakier w pełni przed warunkami atmosferycznymi oraz te mityczne "woski" i inne "konserwacje" to nie mamy o czym rozmawiać :)
Już pomijam fakt, że wspomniałem wcześniej, że lakier to będzie najmniejszy problem po tym jak auto spędzi pół roku na lotnisku "pod chmurką"...

Szczerze mówiąc to albo ignorancja niektórych osób, albo może niewiedza? Brak doświadczenia? Wmawianie sobie, że wszystko będzie w porządku jak auto stało pół roku pod chmurką po to aby jednak nie przejmować się potencjalnym wpływem?
Sam nie wiem co to powoduje, wiem jednak to, że garażowałem (w tym sensie że stało i nie jeździło) niektóre auta swoje pod blokiem przez krótszy czas niż te pół roku i sama tylko wilgoć (nie mówię o tym co było niewidoczne) spowodowała jakieś drobne usterki w wiązce elektrycznej, gumy stabilizatorów i parę innych rzeczy - sporo części do wymiany. Auta nie były stare, max do 7-8 lat, na bieżąco serwisowane więc nie było sytuacji, że dana część byłaby do wymiany nawet bez stania pod blokiem kilku miesięcy.

Podsumuje tylko tak - nie twierdzę, że to co zjedzie z Czech z lotniska będzie OD RAZU zepsute, jednak wiele elementów przez warunki atmosferyczne w naturalny sposób się postarzeje.
O ile? Nie wiem, nie potrafię tego policzyć, ale jakby się ktoś uparł to wszystko można...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Kolego napiszę tylko tyle, od 15 lat zajmuje się detailingiem, m więc o zabezpieczeniach lakieru trochę jednek wiem. A jeśli Ty twierdzisz że ani folia ani specjalne woski nie zabezpieczają lakieru to faktycznie dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa. Pomyśl tylko po co właściciele nowych aut po ich odbiorze zabezpieczają lakier... Folią właśnie i to za ciężkie pieniądze.
P. S. Poza samochodem do codziennej jazdy mam również youngtimera - Renault 19 Chamade - który 6 miesięcy spędza w garażu gdzie tylko jest przepalany. Opony cały czas są ok i nic się z nimi nie dzieje.
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

Auto zamówione w czerwcu 2021. Już jedzie od importera do dealera. Odbiór na początku następnego tygodnia.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

crazywarrior69 pisze: 16 gru 2021, o 09:36 Auto zamówione w czerwcu 2021. Już jedzie od importera do dealera. Odbiór na początku następnego tygodnia.
To masz szczęście. Moje zamówione 22 czerwca i nadal nie mam terminu produkcji.
P. S. Jaką wersję wyposażenia zamawiałeś?
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Hm a ja mam początek mają i dalej beż terminu
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

Big pisze: 16 gru 2021, o 09:30 Kolego napiszę tylko tyle, od 15 lat zajmuje się detailingiem, m więc o zabezpieczeniach lakieru trochę jednek wiem. A jeśli Ty twierdzisz że ani folia ani specjalne woski nie zabezpieczają lakieru to faktycznie dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa. Pomyśl tylko po co właściciele nowych aut po ich odbiorze zabezpieczają lakier... Folią właśnie i to za ciężkie pieniądze.
P. S. Poza samochodem do codziennej jazdy mam również youngtimera - Renault 19 Chamade - który 6 miesięcy spędza w garażu gdzie tylko jest przepalany. Opony cały czas są ok i nic się z nimi nie dzieje.
Jak ja swoją favoritkę woskami smalcowałem to o detailingu zapewne pojęcia nie miałeś, więc mi tu datami nie syp, a skoro jesteś takim detailingowcem to powinieneś się domyśleć po co chciałem być przy ściąganiu folii u dealera.

Jeśli chodzi o auta z lotniska, to sam stwierdziłeś że Twój youngtimer większość czasu spędza w GARAŻU.......

Koniec tematu z mojej strony.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

O i właśnie nie pojmuję jak możesz nie mieć pojęcia o podstawowych zabezpieczeniach lakieru.
P.s. Sam wosk to nie detailing 😎
Koniec tematu z mojej strony.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

:D Uuuu widzę ze rozmowa sięga poziomu akademickiego :D
Wracamy do tematu forum
ODPOWIEDZ