Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Big, masz rację że cena powinna być utrzymana i tego właśnie teraz się dowiemy. W moim przypadku, mam w końcu potwierdzenie, że cena będzie utrzymana mimo braku produkcji.
Jestem ciekaw jakie info niedługo otrzymają inni. Dla mnie, informacja która otrzymałem jest oficjalnym info od dilera, na to że Skoda Polska coś mi "powie" to nie liczę.
Twój diler ciągle milczy w tej sprawie?

ilmasz, dla mnie to auto ma jeździć, być pojemne, bezpieczne i komfortowe, reszta to dodatki i w moim konkretnym przypadku, obejde się bez Cantonu. Lepiej bez niego niż robić nowe zamówienie po nowych cenach lub dopłacać do L&K.
Niestety nie znalazłem alternatywy równej do Superba w tej cenie, jeśli chodzi o ilość miejsca z tyłu i w bagażniku. Wygląd mi również pasuje.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Veyron, co do ceny to mój sprzedawca twierdzi że jest zablokowana i nie ma opcji jej zmiany. Tak samo jak to że wersji L&K nie dotyczą zmiany wyposażenia. Ok. Tylko to, że tak twierdzi, to fajnie, ale nie mam niczego na piśmie. Uważam, że w takim wypadku powinno zostać do klienta skierowane oficjalne pismo od dealera lub impotrera, w którym powinna być opisana sytuacja, status zamówienia i te zapewnienia które otrzymuję ustnie.
Ciekawe czy dealer wyda mi auto gdy mu tylko powiem, że przelew poszedł, bez przedłożenia dowodu jego wykonania i przed zaksięgowaniem kwoty na koncie dealera? No bo jeśli ja mam polegać na ustnych zapewnieniach, to w drugą stronę też to powinno działać.
A co do terminu produkcji to nie wiem kompletnie nic po PÓŁ ROKU czekania! Ja nie oczekuję już konktretnej daty, ale przynajmniej podania, że auto odbiorę do końca 1 kwartału 2022 r. Cokolwiek!
mdm
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2021, o 19:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mdm »

Dzień dobry.
Przy okazji dopisze się do excela.
Dostałem trzeci raz planowaną datę produkcji, tym razem na marzec. Zamówienie w sierpniu. Cena bez zmian, wyposażenie bez zmian (style).
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Kasper pisze: 28 gru 2021, o 17:13 I najnowsze info od dealera. Auta które są juz wyprodukowane i coś im tam brakuje to zjadą w przyszłym roku jako auto produkcji 2022. Cena jak na razie bez zmian i wyposażenie tez. Ja czekam juz 9miesiecy... na początku był lipiec/sierpień potem październik, listopad. Ale Panie do końca roku będzie na pewno. A teraz jest ze w styczniu..... czekam.... I tyle
Że jak? Auta które stoją gdzieś na placu rok czasu czy tam lotnisku otrzymają date produkcji 2022?
Mio
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2021, o 11:40
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Czeka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mio »

Ja też mam zamówienie z sierpnia i dałem sobie czas do 10 stycznia '22 (od połowy listopada nie męczę dilera0, bo i tak była informacja, że do końca roku nie wyjedzie żaden nowo zamawiany Superb, a tylko te niedokończone z placu. Jednak od ww. dnia będę już się domagał jakiegoś terminu, bo spływa coraz więcej dziwnych informacji, bez potwierdzenia czy zaprzeczenia. Panuje w pewnym sensie dezinformacja. Dlatego chcę wiedzieć ile mam jeszcze czekać i najważniejsze czy w ogóle? Półżartem półserio to zaraz z z konfiguracji Style zrobią mi Active albo mnie przymuszą do skór w L&K. ;p
mdm
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2021, o 19:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mdm »

Dilerowi na rękę jeśli nie dzwonisz. Zadzwoń i sprawdź co się dzieje, nie ma sensu czekać. Jeśli coś wiedzą konkretnego, to powiedzą. W innym przypadku pozostaje czekać.

Jak mi coś istotnego z wyposażenia zabiorą lub zwiększą cenę, to rezygnuję. Bez sentymentu, to jest biznes i handel, nie ma co się oglądać do tyłu. Za chwilę rynek znowu odżyje.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

pankracy pisze: 28 gru 2021, o 19:55
Kasper pisze: 28 gru 2021, o 17:13 I najnowsze info od dealera. Auta które są juz wyprodukowane i coś im tam brakuje to zjadą w przyszłym roku jako auto produkcji 2022. Cena jak na razie bez zmian i wyposażenie tez. Ja czekam juz 9miesiecy... na początku był lipiec/sierpień potem październik, listopad. Ale Panie do końca roku będzie na pewno. A teraz jest ze w styczniu..... czekam.... I tyle
Że jak? Auta które stoją gdzieś na placu rok czasu czy tam lotnisku otrzymają date produkcji 2022?
Dokładnie tak ma być żeby nie wypuszczać aut w przyszłym roku z produkcją 2021. Zresztą plac na lotnisku jest bez zmian pełny... czyli nic nie wypuszczają
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Cienki221 »

Wczoraj dzwoniłem do dilera, to dalej status wyprodukowany bez faktury, czyli czeka na części, proszę dzwonić w styczniu
MikiM
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2021, o 09:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MikiM »

Kasper pisze: 29 gru 2021, o 09:45
pankracy pisze: 28 gru 2021, o 19:55
Kasper pisze: 28 gru 2021, o 17:13 I najnowsze info od dealera. Auta które są juz wyprodukowane i coś im tam brakuje to zjadą w przyszłym roku jako auto produkcji 2022. Cena jak na razie bez zmian i wyposażenie tez. Ja czekam juz 9miesiecy... na początku był lipiec/sierpień potem październik, listopad. Ale Panie do końca roku będzie na pewno. A teraz jest ze w styczniu..... czekam.... I tyle
Że jak? Auta które stoją gdzieś na placu rok czasu czy tam lotnisku otrzymają date produkcji 2022?
Dokładnie tak ma być żeby nie wypuszczać aut w przyszłym roku z produkcją 2021. Zresztą plac na lotnisku jest bez zmian pełny... czyli nic nie wypuszczają
No raczej nic się na razie nie zmieni, bo Skoda ma przerwe do 10 stycznia.
SebSeb
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2021, o 09:57
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: SebSeb »

Ja otrzymałem informację, że najlepiej jakbym zrezygnował z zamówienia i czekał na nowy model ;) a zamówienie było składane w czerwcu
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Cienki221 »

Tak tylko z nowym modelem będzie jak teraz, czas oczekiwania 12 miesięcy, jak nie dłużej. Jak zamówiłem w 2015r SIII jak tylko wchodził to czekałem 9 miesięcy, teraz tez już mija 9 miesięcy. Więc jak wejdzie S4 to terminy będą podobne :) jak może odbiorę zamówione s3 to pojeżdżę 3 lata i poczekam na S4FL :D
mdm
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2021, o 19:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mdm »

Brzmi to mocno niepoważnie :?
dragon
Posty: 21
Rejestracja: 18 paź 2021, o 07:15
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: dragon »

Ja wczoraj zrezygnowałem z zamówienia po tym jak usłyszałem że termin może mi się jeszcze za maj przeciągnąć, a dodatkowo LED Matrix wypadają. Biorę inne auto z placu, a na Superba poczekam na S4
grzeswr
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 12:08
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzegorz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzeswr »

Jak wypadają!? Z tego co widziałem w najnowszym cenniku jest możliwość rezygnacji.
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

SebSeb haha, no lepiej ale dla kogo, bo chyba nie dla klienta, co?

Z tego co piszecie, to mam wrażenie, że co diler to inna historia. Nie dziwię się, że potem mamy tematy i frustrację, że jeden mówi tak, inny mówi inaczej. Fajnie jakby było tak jak Big pisał. Oficjalny list od Skody Polska, wysłany do wszystkich czekających, z warunkami jak to będzie wyglądać. Ucięłoby to spekulacje
ODPOWIEDZ