Sound System

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sound System

Post autor: rezon »

chyba jednak było odpowiednie wyciszenie w tym egzemplarzu. 4,2 benzyna na pneumatycznym zawiasie jakoś nie hałasuje zbytnio ;) Do tego fabryczne video w zagłówkach i kilka innych wodotrysków z potężnym chyba wzmacniaczem zamiast koła zapasowego.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sound System

Post autor: grzesiu26 »

Nie ma odpowiedniego wyciszenia i nie ma nawet odpowiedniego znaczka na grillu tak jak to Audi poniżej :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Sound System

Post autor: Misiek Fisiek »

Rezon wyciszenie odgłosów zewnętrznych w czasie jazdy to nie do końca to samo co wyciszenie pod audio tak, żeby nic nie wpadało w rezonans. Ja generalnie też jestem zielony w temacie ale dostrzegam różnicę między bose w wypasionym audi a car audio z prawdziwego zdarzenia. Np. to co ma u siebie Grzesiek na pewno gra dużo lepiej niż bose w audi bo on ma u siebie konkretne wyciszenie, z tego co pokazywał.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sound System

Post autor: grzesiu26 »

Zgadzam się z Zuberem.
Moim zdaniem żaden samochód fabrycznie nie jest jakoś specjalnie wygłuszany pod audio, jeśli już to pod hałas podczas jazdy.
Zazwyczaj projektuje się systemy audio pod akustykę auta.
Bose w Audi gra dobrze tak samo jak Mark Levinson w Lexusie - nie mówię, że nie.
Mimo to - na moje ucho - dopiero odpowiednie wygłuszenie pod audio + dobre zestrojenie da najlepszy efekt.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sound System

Post autor: rezon »

Najlepszy efekt to da filharmonia a nie samochód ;) , albo porządny budynek opery z XIXw. :) Coś tam czytałem kiedyś o dystansach wygłuszeniu, itd... jak dla mnie - to wystarcza obecnie ori skoda. Audiobooki nie mają dużych wymagań :) . Do pracy Bose w wypasionym Q7 naprawdę trudno było się przyczepić - czy był specjalnie przygotowywany również pod audio - nie wiem. To był taki "wszystko mający" egzemplarz, więc trudno wykluczyć, że mógł być fabrycznie poprawiany niezależnie od tego ile to kosztowało. W końcu dwukolorowa skóra też nie trafia się zbyt często, a miał.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sound System

Post autor: grzesiu26 »

rezon pisze:jak dla mnie - to wystarcza obecnie ori skoda. Audiobooki nie mają dużych wymagań :)
Jakbym słuchał audiobooków to też bym nic nie zmieniał - bo po co ?
Jeśli Tobie odpowiada to co masz to najważniejsze.

Z drugiej strony - jakbyś wsiadł np. do Miśka i posłuchał jak gra dobry sprzęt to może być zaczął słuchać muzyki w aucie :lol: :?:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sound System

Post autor: rezon »

Słuchałem muzyki w aucie przez ok. 1300kkm, może 1500 :) audiobooki są ciekawsze :) Nawet można wypożyczać w bibliotekach :) więc korzystam legalnie z dobrodziejstw zdobyczy techniki. Zdjęcia Miśkowego S2 robią wrażenie. zawsze podziwiam pozytywnie zakręconych ;) widziałem/słuchałem też jakąś octawkę, w której wartość wstawek to było ok. 2x wartości obudowy czyli 3 letniego mniej więcej samochodu :) I tak do prawdziwej orkiestry w porządnym budynku ma się to nijak.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sound System

Post autor: Vedius »

ja tam na wiosnę chyba się zdecyduję na małą zmianę w nagłośnieniu.
Znacie może jakieś namiary w okolicach Katowic ewentualnie Krakowa, gdzie będę mógł oddać auto w ręce fachowców od nagłośnienia :?: 8-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Sound System

Post autor: Misiek Fisiek »

grzesiu26 pisze: Bose w Audi gra dobrze tak samo jak Mark Levinson w Lexusie - nie mówię, że nie.
No co Ty, ML gra dużo lepiej ;) Ale nie mam porównania z Bang&Olufsen - nie miałem okazji posłuchać.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Kato
Posty: 108
Rejestracja: 30 lip 2013, o 17:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Adam

Re: Sound System

Post autor: Kato »

Zadałem pytanie Miśkowi, ale zupełnie mnie zignorował (pewnie za dużo takich pytań, a że się nie znamy to nie miał czasu :P), więc zapytam się na ogólnym :)
Czy możecie polecić jakąś firmę w okolicach Warszawy, gdzie można zrobić wygłuszenie auta + ewentualnie wymianę głośników?

Uprzedzę w tym temacie jestem zielony, słuch mam taki sobie, więc uzasadnienie poniżej:
Ponoć samo wygłuszenie ma już duży wpływ na odsłuch - prawda czy fałsz?
Czy wymiana głośników z SS na inne ma sens, ewentualnie jak tak to jakie polecacie? (tylko nie chcę wydać fortuny :))
Zależy mi na tym aby było to dobrze zrobione.

I jeszcze pytanie uzupełniające, jak taka modyfikacja ma się do gwarancji?

Dzięki za wszelkie pomocne wskazówki :)
Don’t judge me, I was born to be awesome, not perfect
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Odp: Sound System

Post autor: dolko »

Vedius pisze:ja tam na wiosnę chyba się zdecyduję na małą zmianę w nagłośnieniu.
Znacie może jakieś namiary w okolicach Katowic ewentualnie Krakowa, gdzie będę mógł oddać auto w ręce fachowców od nagłośnienia :?: 8-)
Kozystałem z Extremecaraudio z Wrocławia. fakt, daleko, ale robotę dobrze zrobili. Teraz rozsyłają ofertę wygłuszania wozu. Na pewno mogę ich polecić. Co mi się podobało to jakość, termin i drobna rzecz- cd ze zdjęciami z przebiegiem prac. Kidyś nawet był jaki program o nich w TVN turbo.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Sound System

Post autor: dolko »

Jeszcze jest Skalik w Mikołowie, ale tu nie mam doświadczeń. Choć firma duża i zawsze w audio robili...
whity

Re: Sound System

Post autor: whity »

Dla porównania; sound system w przed lifcie grał o dużo gorzej niż po facelifcie. Możliwe ze to uzależnione o radia, bo w przedlifcie miałem columbusa a teraz amundsena+

Górne dźwięki są dużo bardziej klarowne a bas jest prawie dwa razy taki mocny!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sound System

Post autor: noso »

whity pisze:Dla porównania; sound system w przed lifcie grał o dużo gorzej niż po facelifcie. Możliwe ze to uzależnione o radia, bo w przedlifcie miałem columbusa a teraz amundsena+

Górne dźwięki są dużo bardziej klarowne a bas jest prawie dwa razy taki mocny!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

ponoc amundsen gra lepiej chodz zauwazylem ze soud systems gra lepiej na zwyklych cd niz mp3 :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sound System

Post autor: grzesiu26 »

Twój wniosek to oczywista oczywistość :-)


Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
ODPOWIEDZ