Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

bpl1 pisze:pazerny jestem
współczujemy sprzedawcy :roll:
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: frytol »

bezduszny, ale przecież sprzedawca nie jest zobligowany do sprzedaży i udzielania jakichkolwiek rabatów w ogóle. Jak chcą sprzedawać to niech się wykazują, a jak ktoś się daje nabrać na darmowe dywaniki, radio i 5% offu to ja jemu współczuje ;). Takie są prawa wolnego rynku i tyle. Lepiej zgarnąć marżę z 2 sprzedanych samochodów z dobrym rabatem dla klienta, niż nie zarobić w ogóle, bo ktoś inny da taki rabat.
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

no, skoro metodą jest chodzenie (nachodzenie), marudzenie, zawracanie dupy i w pewnym sensie poniżanie się.... o jeden czy dwa procent
... ale jak kto woli i jak kto lubi ;)
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: frytol »

Jakie poniżanie się? To jest biznes, a w biznesie się negocjuje i tyle.
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

jeżeli jest to "technika negocjacji" to niech będzie :)
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: uzyskane rabaty

Post autor: jjumbo »

bezduszny jeśli on kupuje droższego superba to jak będzie marudzić , zawracać dupę i się poniżać przez dwa dni to za te dwa procent wypocznie sobie przez dwa tygodnie w ofercie all in na niezłych wakacjach.
I kto się tu poniża :)
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

jak go stać na tak drogiego i mega wypasionego superba... to nie będzie się kłócić o te 1.500 pln
bo go zwyczajnie na to stać

z mojej branży...
najbardziej biadolą o cenę ci co kupują najtańsze maszyny ;)
bpl1
Posty: 21
Rejestracja: 13 gru 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bpl1 »

hehehe, niezle sie usmialem czytajac wasze posty....2% wiecej od dwoch superbow za 300tys zł łącznie....chyba warto co? poza tym mamy jakiś tam budżet i albo się w nim zmieścimy albo coś trzeba będzie z auta zdjąć, a tego nie chcę....poniżanie? kogo przez kogo? nic z tych rzeczy! też zajmuję się sprzedażą i wiem jak to jest....nieważne czy sprzedaję czy kupuję, szacunek musi być cały czas w obie strony.....jest to tylko kwestia skuteczności argumentów...poza tym nie nachodzę :-) tylko sobie korespondujemy mailowo....
Do bezduszny: w mojej branży najbardziej badziewne (i jednocześnie najtańsze) maszyny kupują właściciele mercedesów s-class lub wypasionych ml lub gl....:-) więc wypraszam sobie - ja chcę kupić dobre auto i niezle wyposażone - no chyba, ze ktos ma na tym forum zdanie ze superb to kompletna porazka i nie warto brac czeskiej imitacji vw :-) - czekam na argumenty na NIE!
I jeszcze raz bezduszny - u Ciebie branzy nie cisna o rabaty (i to znacznie wyzsze niz w/w 15%)? jezeli tak jest to podaj w jakiej branzy pracujesz - od razu sie przenosze!
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

maszyny do przetwórstwa mięsnego


PS
to jak masz samych klientów z S-klamasami, MLami i takimi... to będziesz wyglądał dość ubogo jadąc sporym rodzinnym kombiaczkiem :lol:
bpl1
Posty: 21
Rejestracja: 13 gru 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bpl1 »

No wlasnie tych mercedesowskich unikam :-) ale wiesz...to jest własnie zaleta sluzbowego superba - niby "tylko skoda"....ale nikt nie musi wiedziec ze w srodku all inclusive i 200km pod maska.....rozni klienci roznie reaguja....generalnie chyba jednak lepiej nie epatowac autem marki premium jako sprzedawca....
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: frytol »

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko podpisać się pod tym co napisał bpl1.

bpl1, konfigurując nie zapomnij o Webasto. Nie miałem go nigdy wcześniej w żadnym aucie, a teraz już wiem, że będzie to pierwsza rzecz do odhaczenia przy zamawianiu/szukaniu kolejnego auta.
bpl1
Posty: 21
Rejestracja: 13 gru 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bpl1 »

Webasto zamówione, teraz patrząc za okno wiem, że dobrze zrobiłem :-) no nic, ide do sklepu, może mają jeszcze jakiś kalendarzyk adwentowy, co bym miał gdzie odhaczać dni do odbioru....:-)
michal_colin
Posty: 8
Rejestracja: 10 lut 2012, o 09:39
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: uzyskane rabaty

Post autor: michal_colin »

Gdzie można uzyskać 15% upustu na Superbke? :D Bo u mnie w salonie przy 7% się zarzekają że nie dadzą rady nic więcej odpuścić i co najwyżej jakiś przegląd w promocyjnej cenie dorzucą. Jak im pokazałem kontrofertę na ok 10% to też nic już nie oberwali... Czy te 15% to jest do wyrwania czy po jakiejś dużej znajomości ?? Bo to ładne kilka tys i nawet się opłaca kawałek po auto pojechać ;d...
bpl1
Posty: 21
Rejestracja: 13 gru 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bpl1 »

OK, szczerze to 15% jest po znajomosci, ale.....sprawdzalem rowniez z ciekawosci inne salony i mozna dostac 12-13%.....tylko trzeba cisnac. I omijac duze, nonszalanckie salony, gdzie traktuja klienta jak natreta. Spróbuj w Welm w Pszczynie.
Awatar użytkownika
RSKRIS
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2011, o 17:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200/400Nm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: uzyskane rabaty

Post autor: RSKRIS »

bpl1 pisze:a i jeszcze mnie meczy ten cały sound system...wiem ze to nie ten watek, ale na tym forum sie naczytalem tylu sprzcznych opinii...jedna pisza ze warto wziac, inni ze to zmarnowana kasa....sam nie wiem....dealer tez ma nijakie zdanie w tym temacie....nie jeste melomanem, ale lubie gdy dobrze gra
bierz fajnie gra ....
ODPOWIEDZ