Sound System

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
whity

Re: Sound System

Post autor: whity »

za porownuje do cyfrowego radia (DAB) lub mp3 na karcie sd
emay

sund system wymieka...

Post autor: emay »

dzis wstawilem do siebie do salonu system bose...i kurne jest po 1 w nocy a ja dalej sie tym bawie.. konkluzia nastepny samochod koniecznie musi biec cos lepszego niz no name w stylu sundsystem...
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: sund system wymieka...

Post autor: gachul »

zobacz samochód MiskaTT to Ci ten Bose wymięknie :)
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
emay

Re: sund system wymieka...

Post autor: emay »

gachul pisze:zobacz samochód MiskaTT to Ci ten Bose wymięknie :)

przy samochodzie miska to wszystko wymieka... niewidzialem na zywo ale jak ogladalem na youtubie w lozku to wszystkie czlonki mialem miekkie... ;-)
Awatar użytkownika
Kato
Posty: 108
Rejestracja: 30 lip 2013, o 17:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Adam

Re: sund system wymieka...

Post autor: Kato »

Widziałem i słyszałem w Renault.
Sprzedawca strasznie zachwalał i był w stanie już prawie powiedzieć, że autko kupić warto tylko po to aby ten system mieć i wiesz co?
Nie powalił i nawet skusze się że dźwięk był średni (Laguna i Koleos), więc jak ktoś już to gdzieś na forum ujął: wszystko zależy jaki model, wersję tego systemu założysz :))))
Don’t judge me, I was born to be awesome, not perfect
Awatar użytkownika
g-o-q
Posty: 233
Rejestracja: 11 paź 2013, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Sylwester
Lokalizacja: UK/East Mids

Re: sund system wymieka...

Post autor: g-o-q »

W Exeo mam Bose sound system I pioneer navgate. Gra to bardzo przyzwoicie. Troche mi dźwięku w kurze brakuje a wymagania to ja mam niskie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
emay

Re: sund system wymieka...

Post autor: emay »

porownalem bose do soundsystem w skodzie wiec roznica napewno wielka... pozatym nie mam zamiaru wstawiac nic do skody skoro za rok idzie do zyda bardziej teraz imponuje mi to co mam u siebie w saloniku a mysle ze sprzecior za ponad ------ tys zl (amplituner i glosniki) moze dupy nie urywa ale na moje ucho zdeptane gra zajebiscie dobrze...w skode nigdy bym tyle nie zainwestowal bo i poco przeciez nie siedze w niej i nie ogladam np koncertu czy filmu...
emay

Re: sund system wymieka...

Post autor: emay »

Kato pisze:Widziałem i słyszałem w Renault.
Sprzedawca strasznie zachwalał i był w stanie już prawie powiedzieć, że autko kupić warto tylko po to aby ten system mieć i wiesz co?
Nie powalił i nawet skusze się że dźwięk był średni (Laguna i Koleos), więc jak ktoś już to gdzieś na forum ujął: wszystko zależy jaki model, wersję tego systemu założysz :))))

cos w tym jest bo chyba tylko lagune oraz koleosa lub jakiekolwiek renault warto byloby kupic tylko dla glosnikow ;-) no bo przeciez nie dla samochodu... a swoja droga ciekawe czy taka laguna z bose w srodku tanieje wolniej...znajomy ma lagune z 2010 roku przebieg ledwo co 50tys wyposazenie techrun czy jak to sie tam zwie plus pakiet "sport' tj zderzaki od wersji mocniejszej.. a jak by chcial sprzedac to max 38tys by dostal a nowke bral za 110tys...
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: sund system wymieka...

Post autor: Matt »

Po prostu poprzednia laguna była tak słaba, że jej następca został pominięty przez rynek :D Nikt tym nie chce jezdzić to i ceny niskie
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: sund system wymieka...

Post autor: LMB »

Mattpl pisze:Po prostu poprzednia laguna była tak słaba, że jej następca został pominięty przez rynek :D Nikt tym nie chce jezdzić to i ceny niskie
W UK nie kupisz nowki od dobrych 2 lat :lol:
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: sund system wymieka...

Post autor: szms »

Szczypior... już była rozkminka na temat systemu bose w renault... to bardzo tania wersja, prawie podróbka... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: sund system wymieka...

Post autor: Misiektt »

szczypior wystarczy że wygłuszysz drzwi, wstawisz głośniki z przodu zamiast w dupę i będziesz już miał kolosalną różnicę, potem tylko wstawić lepsze głośniczki i będziesz zadowolony jak co democar.pl już 3 superba robi :)
Awatar użytkownika
miro-t
Posty: 203
Rejestracja: 3 sie 2013, o 17:08
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 210/440

Re: sund system wymieka...

Post autor: miro-t »

W sumie to nie wiem dlaczego te głośniki w przednich drzwiach dali do tyłu.
W octavii bardzo fajnie grają jak są z przodu, a i dostępność do schowka w drzwiach wydaje się lepsza.
Awatar użytkownika
bar72
Posty: 694
Rejestracja: 11 lis 2013, o 14:07
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków

Re: Sound System

Post autor: bar72 »

mam pytanie do specjalisty w tym temacie Misiektt , znasz firmę w Krakowie która wyciszy przednie drzwi i ewentualnie zmieni głośniki w drzwiach w moim VW caddy z 2008 r lepiej grają fabryczne a o audi nie wspomnę tez mam fabryczne to jest przepaść w porównaniu z tym co zamontowali w skodzie , nie jestem audiofilem , ale ten sund w skodzie to porażka w jednych drzwiach brzęczy głośnik jak w starym polonezie :-) , pytam o firmę która zrobi to dobrze nie połamie zatrzasków itp
Awatar użytkownika
bar72
Posty: 694
Rejestracja: 11 lis 2013, o 14:07
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków

Re: Sound System

Post autor: bar72 »

dziś dostałem taką oferte co myslicie o niej?:

Najpierw trochę w kierunku nadanego przeze mnie kierunku....

Podstawą dobrego audio w samochodzie jest dbałość o sekcje nisko, średnio i wysokotonową i przede wszystkim właściwe zadbanie o środowisko akustyczne, które w aucie nie jest zbyt przyjazne do delektowania się muzyką. Tutaj trzeba popracować nad "dobrym stereo" na które składa się sekcja średnio-wysokotonowa złożona z zestawu przedniego odesparowanego (midbas i tweeter rozdzielone zwrotnicą). Niezbędną dla poprawnej akustyki jest wytłumienie drzwi przednich z odpowiednim zamontowaniem głośników. To gwarancja dobrego odbioru stereo, wysoko ustawiona scena (wrażenie, że muzyka gra przed nami, a nie spod deski), doskonała słyszalność wszystkich szczegółów, detali i "smaczków" muzycznych.

Kwestia wytłumienia drzwi to podstawa. Wszystko to robi się estetycznie i w żadnych komplikacji to nie wprowadza jak jest dobrze wykonane, a zalet niesie sporo:

- redukcja hałasu dobiegającego spod kół i silnika przez przepusty do komory drzwi,

- zabezpieczenie i ograniczenie hałasu powodowanego przez elementy konstrukcyjne drzwi: cięgła, mechanizmy, ocierające się o siebie elementy plastikowe, czy wpadające w rezonans i brzęczące stalowe elementy,

- stworzenie komory na kształ kolumny głośnikowej, doskonale wytłumionej, gdzie dzwięk odbija się poprawnie i skierowany jest do wnętrza samochodu,

- izolacja w lecie przed ciepłem z zewnątrz co procentuje oszczędnością klimatyzacji, a co za tym idzie paliwa i analogicznie w zimie oszczędność ciepła.

Wszystko to ma celu stworzenie komory głośnikowej (pudła rezonansowego) imitującej taką jak znajdujemy w home-audio: szczelną, dobrze wytłumioną, gdzie głośnik pracuje poprawnie, dynamicznie i fala odbicia jest niezniekształcona i nie dublowana poprzez wprowadzanie elementów drzwi w niepotrzebny rezonans i hałase tychże elementów. Podstawą także jest montaż na pierścieniach z mdf-u dla odpowiedniego tłumienia i sztywności (redukcja wibracji i pracy tapicerki na korzysć pracy głośnika).

I tak poza tematem: wytłumimy matami STP Anticore S. Firma przednia, produkt dobry, trwały, niezawodny. Nie do instalacji hi-end, ale bardzo mocna klasa wśród buszu pseudo-produktów dedykowanych do domówki.

Mniej więcej założenie jest takie:

- wytłumienie zewnętrznej części drzwi od wewnątrz,

- wytłumienie wewnętrznej części drzwi od wewnątrz,

- wytłumienie wszystkich możliwych elementów pozostających w komorze głośnikowej,

- "zamknięcie" komory głośnikowej poprzez zalepienie wszystkich prześwitów i otworów.

Ogólnie nie ma co tłumaczyć: żaden głośnik bez pudła rezonansowego nie zagra i to jest podstawa akustyki.

Sprzętowo widzę to tak:

1. Oprzemy system na piecyku 4-kanałowym Powerbass:

http://allegro.pl/powerbass-atm-550-4-e ... 37051.html

2. Głośniki przednie najlepsze w swoim przedziale cenowym + dystanse z mdf-u pod nie:

http://allegro.pl/u-dimension-el-comp-6 ... 39356.html

3. Subwoofer.

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami montujemy dedykowany sub w lewy boczek. Skrzynkę zamawiamy gotowca, głośnik jeśli ma być z maskownicą, w dodatku ładnie grający, to proponuję JL Audio 10W0W3:

http://allegro.pl/jl-audio-10w0v3-nowy- ... 98067.html

Można założyć do niego oryginalną maskownicę, po czym wygląda jak na zdjęciach z naszych instalek - w załączniku.

Akcesoria:

- zasilanie. Istotna sprawa, bo nie przewidujemy w samochodzie dodatkowego kondensatora, więc sugerowałbym zrobić to na kablach zasilających o przekroju 21 mm. Można zastosować 10 mm, ale wyjdą spore straty na prądzie w takiej instalacji, w szczególności, że kable będą miały około 4,5 metrów od akumulatora. Ogólnie liczę na 9 metrów, gdzie 4,5 metrów to zasilanie, a 4,5 metra to masa bezpośrednio z akumulatora. To pewniak, żeby w aucie tak naładowanym elektroniką nic nie świszczało po odpaleniu silnika.

- 2 x 5-metrowy czincz Audison,

- oprawka z bezpiecznikiem Caliber,

- 4 konektory (2 oczkowe na klemy, 2 widełkowe do wzmacniacza),

- zestaw dystansów na przód:

- około 10 metrów kabli głośnikowych do przednich drzwi, zwrotnic, midbasów i tweeterów, średnica 2 x 2,50mm

- około 1,5 kabla głośnikowego od wzmacniacza do subwoofera,

- 2 x filtr hi-low do wyprowadzenia sygnału audio z fabrycznego radia.

Roboczo:

- wyprowadzenie sygnału z fabrycznej instalacji do wzmacniacza,

- instalacja głośników w drzwiach przednich ze zwrotnicami + tweeterów,

- przeprowadzenie zasilania z akumulatora

- przeprowadzenie kabla sygnałowego od radia do wzmacniacza,

- przeprowadzenie kabli głośnikowych od wzmacniacza do drzwi przednich,

- instalacja wzmacniacza wraz zestrojeniem,

- instalacja subwoofera

Całość ze wszystkim wychodzi na poziomie równych 2500 zł.

W razie pytań, chęci modyfikacji i innych kwesti pozostaję do dyspozycji.
ODPOWIEDZ