RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Enriquez »

pewnie dlatego, że nieużywane
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: pab567 »

ruffus masz tę samą wersję sprzętową (H60) co ja. U mnie bangla bez problemu 5269 więc i Ty powinieneś być w stanie podnieść radio do tej wersji.

Poniżej masz fragment mojego logu.

Address 56: Radio (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb
Part No SW: 3T0 035 680 K HW: 3T0 035 680 C
Component: RNS-MID H60 5269
Revision: AB001001 Serial number: SKZ6Z7L9299020
Coding: 08010400010400831000
Shop #: WSC 33361 790 00999
VCID: 387F19CA8B62EDE197B-806D

Subsystem 1 - Part No: 3T0 051 859 AG
Component: EU East V12 8196
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2015, o 07:57
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: rufffus »

paulus60 pisze:Mam 14 letni odtwarzacz CD, prawie codziennie 2-3 płyty odtwarzane i do dziś laser śmiga. 11 letni pecet, często używany napęd DVD LG od nowości - śmiga. Te lasery są chyba do siebie konstrukcyjnie podobne, więc nie pojmuję, dlaczego w tak "młodych" navi już wysiadają, bądź trzeba je czyścić. Czyżby powietrze w autach było zanieczyszczone, a w domu jest czyściutkie? Może to jest jakiś trop i soczewki laserów w urządzeniach samochodowych szybciej się zanieczyszczają, ale żeby aż tak szybko?
Dwie rzeczy: pierwsza to umyj sobie od środka przednią szybę jesienią i nie myj całą zimę a na wiosnę przeciągnij po niej palcem i zobacz różnicę. Non stop willgoć na zmianę z suszeniem, tyle że woda odparowuje a brud zostaje. W mniejszym stopniu ale podobnie dzieje się na soczewce. Po drugie cykl pracy lasera (ostanio rozbierałem dwa high-endowe odtwarzacze CD-Audio): gdy wkładasz płytę do napędu to najpierw laser puszcza wiązkę i sprawdza czy coś się odbiło. Jeśli tak to zakręca płytą i odczytuje tzw. lead-in z krążka, żeby zobaczyć z czym ma do czynienia. Po tym przechodzi w stan uśpienia lub zaczyna odtwarzać płytę, w zależności co wybrałeś. W samochodzie taka sekwencja jest odpalana przy każdym przekręceniu kluczyka.

pab567, po raz kolejny dziękuję za pomoc. W weekend zajrzę do auta z przygotowanymi płytkami i dam znać jak poszło.
Tyś widział "kurę"...
buszmen
Posty: 23
Rejestracja: 31 paź 2014, o 21:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: buszmen »

siemi1 pisze:buszmen, Pochwal sie w odpowiednim dziale kto to taki może komus sie przyda.
Lokalizacja Poznań
Znalazłem ofertę na Allegro co do instalacji Navi, potem to potwierdził mi kolega co wymieniał moduł telefonu na nowszy.
Służę kontaktem na pw, bo nie wiem czy mogę umieszczać jego dane .
Wystawia faktury za naprawy.
Czas od zgłoszenia problemu to około kilka dni, a już po umówieniu terminu to tylko czas naprawy.
W mnie z columbusem - oddałem we wtorek po 18, odbierałem o 17 w środę oczywiście z montażem i testem.
Kasa nie przekracza z góry ustalonej :mrgreen:
buszmen
Posty: 23
Rejestracja: 31 paź 2014, o 21:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: buszmen »

paulus60 pisze:Mam 14 letni odtwarzacz CD, prawie codziennie 2-3 płyty odtwarzane i do dziś laser śmiga. 11 letni pecet, często używany napęd DVD LG od nowości - śmiga. Te lasery są chyba do siebie konstrukcyjnie podobne, więc nie pojmuję, dlaczego w tak "młodych" navi już wysiadają, bądź trzeba je czyścić. Czyżby powietrze w autach było zanieczyszczone, a w domu jest czyściutkie? Może to jest jakiś trop i soczewki laserów w urządzeniach samochodowych szybciej się zanieczyszczają, ale żeby aż tak szybko?
Z mojej wiedzy to nie ma reguły - może w moim była ta z gorszymi parametrami, nadto kto sprawdza jak czyta płyty DL nagrywane a nie oryginalnie tłoczone.
Dzisiaj sprawdziłem czyta - Platinum +R DL nagrane razy 3, wczoraj czytała Verbatim +R DL nagrane zdaje się na maks. :P
Dość długo mieli ale to DL.
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2015, o 07:57
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: rufffus »

Nie wiem jak w RNS-510, bo jeszcze nie walczyłem, ale wcześniej miałem RNS-E w Audi i tam od płyty zależało wszystko. Podstawą była nagrywarka z tzw. "bitsettingiem" (ustala jeden z pierwszych bitów w lead-in płyty, który mówi o tym czy płyta jest tłoczona czy nagrywana, hackowany firmware nagrywarki robił płyty "tłoczone"). Dalej wybór płyty - nawypalałem tego cały stos i ciągle nie działało. Aż pojechałem do hurtowni z płytami i kupiłem najdroższe Verbatimy DVD+R DL. Zatrybiła od ręki pierwsza wypalona.

EDYTA:

W czasie update'u softu na 5269 (wypalony na zwykłej najtańszej CD-Rce) wyskoczył błąd:

Obrazek

Jedyne co zrobiłem to wepchnąłem z powrotem krążek do nawki, poszła druga próba i tym razem już doszło do 100%, aktualizacja zakończona sukcesem.

Mapę V12 EAST wypalałem na Verbatimie DVD+R DL, booktype ustawiony na "DVD-ROM". Wypalona OK ale nawka ją dzisiaj odrzuciła. Po południu druga próba z innego obrazu płyty, bo ten co miałem coś mi się nie podobał...

Aha, jak wymusić skopiowanie mapy na dysk? Mam ori 2011 płytkę ale po wyjęciu z napędu mapa nie działa...
Tyś widział "kurę"...
kaktuss_ML
Posty: 62
Rejestracja: 20 cze 2013, o 22:54
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: kaktuss_ML »

Witam.

Na dzień dzisiejeszy mam w Columbusie SW-viersion 5238, a mapy East 8129

Co najlepiej wrzucić teraz żeby odblokować DVD podczas jazdy i uaktualnić system oraz jakie są najnowsze mapy East i West.

Aha, mam Sound System, czy się zrestartuje podczas wgrywania?

Jeśli tak jak to można zauważyć?

Pozdro i dzięki a info
Awatar użytkownika
bar72
Posty: 694
Rejestracja: 11 lis 2013, o 14:07
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: bar72 »

wystarczy przeczytać parę stron i już będziesz wiedział , a tak pytanie odpowiedź i już mamy 100 stron
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: igorw »

To i ja się podzielę pewnym spostrzeżeniem przy aktualizacji map z płyt DL. Był problem i już chciałem kupować płytę czyszczącą ale jechałem w trasę przy pięknej słonecznej pogodzie i o dziwo zainstalowało się od razu za 1szym razem. Myślę że na odczyt/instalację ma wpływ temperatura - u mnie zainstalowało się kiedy auto postało na słońcu i wszystkie plastiki były rozgrzane. Włączając instalację w zimnym aucie w środku nawi może być wilgoć, a plastiki się kurczą (płyta też) co może mieć wpływ na odczyt. Płyty najtańsze w Auchan.
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2015, o 07:57
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: rufffus »

Ja po długich walkach ostatecznie odniosłem sukces: 5274 by josi + V12 east na HDD. Żadna z wypalonych płyt DVD+R DL nie chciała zadziałać. Co ciekawe, po skompresowaniu obrazu MapToolem do DVD+R single layer, navka ruszyła. Ale nie chciałem okrojonej wersji więc spróbowałem z opcją SD->HDD. I tu też lipa, ciągle miałem "Software Download – Source activated, searching for SWL Image". Ruszyło dopiero gdy zmieniłem nazwę karty SD na "CD_8196" a obraz bootujący wypaliłem na DVD+R (firmware'y wgrywałem ze zwykłych CD-R i było ok). Gdy przyszedłem po godzinie do auta trafiłem na kolejny problem: padł soft i nawka zapętliła się na obrazie startowym (logo -> restart -> logo -> restart...). Wrzuciłem ponownie płytkę z firmwarem 5274 by josi i po godzinie wszystko było ok: nawka sprawna, kompletne mapy na dysku.
Tyś widział "kurę"...
MalinaRower
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2014, o 05:44
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: Łęczna

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: MalinaRower »

Witam !

Zaktualizowałem soft 4024 i pojawił się problem :)

Nie mogę odpalić dysku twardego - pisze ze niedostępny i po włączeniu nawigacji woła cały czas o wsadzenie płyty z mapami po jej zaaplikowaniu dalej o nią prosi i wypluwa tę wsadzoną pisząc że nieprawidłowa - spotkał się z takim problemem ktoś?

Pozdrawiam
Hansidlo
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:02
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Hansidlo »

Witam serdecznie
od paru dni jestem posiadaczem super kury, i oczywiście kusi mnie aktualizacja nawigacji ;)
czytam ten wątek od początku i nie bardzo mogę się ze zrozumieniem doczytać informacji czy mogę zrobić "nakładkę" 5269 na Sw 4024 bez ponownego kodowania całości ?
aktualnie mam:
SW 4024
Hw_H61 a mapy w wersji 7918

z góry dziękuję :D
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: pab567 »

Powinno się udać. Jeśli masz jakieś obiekcje zapraszam - w razie potrzeby zakodujemy, co potrzeba.
Hansidlo
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:02
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Hansidlo »

ok dzięki pab567, pewnie się odezwę trochę się cykam na pierwszy raz , hihi
czekam jeszcze na dokumenty od samochodu i kod do radia na wszelki wypadek ;)
a wiesz może gdzie mogę poczytać czym różnią się te wszystkie wersje np. H11 od H60 61 ???

to będzie dobre ? (http://www.my-gti.com/3868/volkswagen-r ... repository)
pozdro
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: pab567 »

Hansidlo pisze:a wiesz może gdzie mogę poczytać czym różnią się te wszystkie wersje np. H11 od H60 61 ???
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
ODPOWIEDZ