Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Tematy nie związane z Superbem
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: szms »

Nie o to chodziło, że się ktoś tu chwali czy przechwala, nie przesadzaj szczypior, to nie podstawówka. ;)
Awatar użytkownika
AnusiaOka
Posty: 285
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Ania
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: AnusiaOka »

Forest pisze:To jest słuszne z tym egzaminem. Ale może nie co 5 lat. W zależności od wieku i płci. Wiadomo dziady i kobiety co 5 lat:). Reszta co 10. Dziad - wg niektórych mężczyzna po 40-ce. Ale możemy to przesunąć o dychę w górę i przyjąć, że dziad od 50 w górę:) Kobiety od początku. I nie ma zmiłuj. I nie mówcie czasami, że jeżdżą rozsądnie i bezpiecznie. Większość jeździ po prostu bezmyślnie i niepewnie. Najlepsze są te, u których strefa zgniotu i wystrzału poduszki zaczyna się i konczy na biuście. Oczywiście fotel max w górę. Nie wiem jak dają radę tak jechać cycami dotykając kierownicy. Nawet nie myślę co i czy w ogóle widzą coś w lusterkach...
Forest mądry jesteś, a ciekawe co byś mówił jak byś miał te 50, czy taki chętny byś był do zdawania co 5 lat prawka.
To prawda, że kobiety rozpraszają się o wiele częściej i są na to podatne bardziej niż mężczyźni, ale nie róbmy takiej segregacji, bo każdy jest inny.
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: Teofano »

AnusiaOka pisze: To prawda, że kobiety rozpraszają się o wiele częściej i są na to podatne bardziej niż mężczyźni.
Zacytuj wyniki odpowiednich badań, bo aż ciężko uwierzyć. Kto się bardziej rozprasza na widok przydrożnych reklam - w większości z roznegliżowanymi damami, niezależnie od reklamowanego produktu-panowie, czy panie? :P
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: Misiek Fisiek »

Wg Komendy Głównej Policji mężczyźni powodują 80,5% wypadków drogowych i 95,8% przestępstw drogowych:

http://superauto24.se.pl/auto/kobiety-j ... 83775.html

Ktoś ma coś do dodania o wyższości facetów za kółkiem?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: blk »

Tak, że jeżdżo jak chco! ;)
Awatar użytkownika
AnusiaOka
Posty: 285
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Ania
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: AnusiaOka »

Wyników badań niestety nie mam. :D
Jako głos panów mówisz, że też potraficie się rozproszyć, to czemu te wszystkie negatywne podejście do kobiet za kółkiem.?
A tak serio jeśli chodzi o rozpraszanie, to miałam na myśli, że kobiety często nie skupiają się podczas jazdy, ponieważ nasz mechanizm wygląda tak, że nawet jeśli coś robimy, to myślimy o 10 innych rzeczach. Co na obiad zrobić, dziecko ze szkoły zaraz trzeba odebrać, a i imieniny teściowej są trzeba zadzwonić, przy okazji jak telefon wyjmie z torebki to szminkę zobaczy, dobrze byłby makijaż poprawić, bo przecież musimy dobrze wyglądać, zresztą panowie od nas tego oczekujecie :D Oczywiście nie mówię, że w moim przypadku tak jest, ale z samych obserwacji innych można to wywnioskować...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: Misiek Fisiek »

Ja nie mam negatywnego podejścia. Nie będę się bawił w Szczypiora i analizował psychiki tych, którzy mają.

Moim zdaniem kobiety czują się mniej pewnie i dzięki temu jeżdżą ostrożniej. A rozpraszamy się tak samo, to nie jest zależne od płci. Grzebie się w navi, zmienia muzykę, pije kawę, gada przez telefon albo z pasażerem itd.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: Teofano »

Zuber pisze:Ja nie mam negatywnego podejścia. Nie będę się bawił w Szczypiora i analizował psychiki tych, którzy mają.

Moim zdaniem kobiety czują się mniej pewnie i dzięki temu jeżdżą ostrożniej. A rozpraszamy się tak samo, to nie jest zależne od płci. Grzebie się w navi, zmienia muzykę, pije kawę, gada przez telefon albo z pasażerem itd.
Wypada mi zgodzić się w pełni. Również z przytoczonymi danymi ;)

I też jakoś nie widzę związku rozpraszania się (za kierownicą czy gdziekolwiek indziej) z płcią.
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
Awatar użytkownika
AnusiaOka
Posty: 285
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Ania
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: AnusiaOka »

Faktycznie to Forest miał jakieś wizje klasyfikacji ludzi, ciekawa jestem skąd takie podejście. Strach przed tym, że kobieta może jeździć lepiej od Niego :D
bezduszny

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: bezduszny »

AnusiaOka pisze: Forest mądry jesteś, a ciekawe co byś mówił jak byś miał te 50, czy taki chętny byś był do zdawania co 5 lat prawka.
To może z litości (bo tacy biedni) damy prawo jazdy ślepym i głuchym ?
Prosta zasada.. dla naszego bezpieczeństwa: musisz znać aktualne przepisy i umieć jeździć.
Awatar użytkownika
AnusiaOka
Posty: 285
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Ania
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: AnusiaOka »

Nie każdy w tym wieku jest ślepy i głuchy. Możesz mieć 30 lat i mieć problemy zdrowotne, a ktoś inny może mieć 50 i mieć świetny wzrok, słuch. Tu powinny decydować badania lekarskie, a nie wszystkich pod jedną linijkę ustawiać i robić selekcje bo to kobieta albo koleś po 50.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: szms »

Dlatego tym bardziej wszyscy powinni mieć co 5 lat badania? :mrgreen:
Awatar użytkownika
AnusiaOka
Posty: 285
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Ania
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: AnusiaOka »

Przepisy owszem, tylko nowelizacji w ciągu roku jest tyle, że patrząc w ten sposób to każdy powinien zdawać testy co roku. Ja trzymając w ręku codziennie kodeks drogowy i ucząc się przepisów zastanawiam się, czy za miesiąc będą one takie same.
Awatar użytkownika
AnusiaOka
Posty: 285
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Ania
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: AnusiaOka »

Badania owszem:D
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Srebny Superb na gdanskich rejestracjach...

Post autor: Forest »

Zmieniam zasady. Dziadki po 60 co 5 lat, kobiety co rok. Żeby nie miały czasu udzielać się na forum podczas zabaw z kodeksem drogowym:))))
ODPOWIEDZ