DCC

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: DCC

Post autor: Enriquez »

Ja bym na Twoim miejscu nie brał i później jakby co reklamował, że nie działa.
Ja do siebie zamawiam, bo biorę ten system Command do iPada.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: DCC

Post autor: CLO27 »

Enriquez pisze:Ja bym na Twoim miejscu nie brał i później jakby co reklamował, że nie działa.
Ja do siebie zamawiam, bo biorę ten system Command do iPada.
Też tak właśnie myślę potem najwyżej zrobi się zdziwioną minę i jak to to tak to jak miało być Panie ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: DCC

Post autor: daro »

CLO27 pisze:
Enriquez pisze:Ja bym na Twoim miejscu nie brał i później jakby co reklamował, że nie działa.
Ja do siebie zamawiam, bo biorę ten system Command do iPada.
Też tak właśnie myślę potem najwyżej zrobi się zdziwioną minę i jak to to tak to jak miało być Panie ;)
żeby tylko ten Pan tego forum nie czytał
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: DCC

Post autor: pjetko »

CLO27 pisze:
Enriquez pisze:Ja bym na Twoim miejscu nie brał i później jakby co reklamował, że nie działa.
Ja do siebie zamawiam, bo biorę ten system Command do iPada.
Też tak właśnie myślę potem najwyżej zrobi się zdziwioną minę i jak to to tak to jak miało być Panie ;)
Jak nie będzie działać, to razem napiszemy do importera, a ten wspaniałomyślnie zaproponuje nam rabat na przeglądy, które są za 1 zł :D
daro pisze:żeby tylko ten Pan tego forum nie czytał
A dlaczego nie? Niech czyta, będzie wiedział, że klient się będzie pieklić i jak tylko auto przyjedzie z fabryki to wgra magiczny kod dla świętego spokoju ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: DCC

Post autor: CLO27 »

pjetko pisze:
CLO27 pisze:
Enriquez pisze:Ja bym na Twoim miejscu nie brał i później jakby co reklamował, że nie działa.
Ja do siebie zamawiam, bo biorę ten system Command do iPada.
Też tak właśnie myślę potem najwyżej zrobi się zdziwioną minę i jak to to tak to jak miało być Panie ;)
Jak nie będzie działać, to razem napiszemy do importera, a ten wspaniałomyślnie zaproponuje nam rabat na przeglądy, które są za 1 zł :D
daro pisze:żeby tylko ten Pan tego forum nie czytał
A dlaczego nie? Niech czyta, będzie wiedział, że klient się będzie pieklić i jak tylko auto przyjedzie z fabryki to wgra magiczny kod dla świętego spokoju ;)
Hehe plan jest niezły z tym rabatem :D Co do Pana z salonu niech czyta jak kretynizmy mówi to "aferę"sie zrobi :) Poza tym jaki to by był pakiet promocyjny "fresh" jakby tam zablokowane bolero wkładali nie pisząc nigdzie(ani w cenniku, ani w konfiguratorze) że ma ograniczenia przecież to by było ewidentne wprowadzenie klienta w błąd, a nie sądzę aby na tym im zależało i myślę, że od razu musieliby go naprawić :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 131
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: S4
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: DCC

Post autor: lordxan »

Mam radio bolero i smartlink jest fabrycznie bez doplaty.
Jedyny problem ze aplikacji obsługujących ten system dla androida jest tyle co kot napłakał - z moich wszystkich apek na s5 dziala tylko audioteka.pl. I to na obu opcjach polaczenia - mirrowlink i android auto. Bardzo liczyłem na ta funkcje ale na razie jest do bani.
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: DCC

Post autor: CLO27 »

lordxan pisze:Mam radio bolero i smartlink jest fabrycznie bez doplaty.
Jedyny problem ze aplikacji obsługujących ten system dla androida jest tyle co kot napłakał - z moich wszystkich apek na s5 dziala tylko audioteka.pl. I to na obu opcjach polaczenia - mirrowlink i android auto. Bardzo liczyłem na ta funkcje ale na razie jest do bani.
A to super wiadomość :) znaczy ta część, że jest w standardzie. Co do S5 na liście http://compatibilitylist.skoda-auto.com/ nie ma paru funkcji, ale w zasadzie powinno być nieźle.....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 131
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: S4
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: DCC

Post autor: lordxan »

Aby była jasność: przez bluetooth wszystkie funkcje multimedialne czy telefonu śmigają pieknie i jakosc dzwieku super, np spotify na telefonie obsługuje sie przyciskami na kierownicy itp. Problem jest z mirrowlink (po polaczeniu kablem usb - tylko tak działa) ekran telefonu gaśnie i w bolero pojawia się menu telefonu z kompatybilnymi aplikacjami, ale z około 50 appek które mam na telefonie kompatybilna jest JEDNA- audioteka.pl :(
Myślałem wg opisu Skody ze mirrowlink umożliwia wyświetlenie ekranu telefonu na bolero z pełnym dostępem do wszystkich funkcji a tu lipa. Nie mogę sobie np puścić yanosika czy automapy na bolero i schowac telefon do schowka, wiec dalej jeżdzę z uchwytem na szybie.
Ciekawi mnie tylko czy "cudowny" sprzęt z jabłuszkiem działa lepiej z tym systemem.
Na marginesie - ja rownież wybrałem wersje ambition z dodatkowymi pakietami i tak wyszło znaczne taniej niż l&k a mam wszystkie funkcje które chciałem - chętnych zapraszam na mój post po szczegóły konfiguracji i dobra cenę jaka dostałem
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: DCC

Post autor: Enriquez »

Ciekaw jestem jaka jest procedura uzyskania certyfikacji dla aplikacji.
Myślę, że taki yanosik mógłby zaatakować.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: DCC

Post autor: pab567 »

Rozmawiałem kiedyś z ludźmi z Yanosika - nie planują certyfikacji.
LowMan
Posty: 62
Rejestracja: 20 paź 2015, o 13:06
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: DCC

Post autor: LowMan »

pjetko pisze:Tragedii w wyglądzie nie będzie, ale za to będzie mięciutko, komfortowo i bez zmartwień ;)
Jak to mówią kwestia gustu.
Ja mam na lato 18, a zimię 17 i trochę żałuję, że jednak nie jest to 19 i 18.

Na stalowych 16 to auto będzie wyglądać ... inaczej. Jak mówię rzeczy gustu. Mój mi mówi passe, ale to nie moje auto będzie.

Dokładanie do tego DCC żeby usztywnić auto to trochę płonne nadzieje. Miękkość opon zrobi swoje, ale będziesz miał pozostałe opcje (reakcja na gaz, siła oporu kierownicy itp.).
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: DCC

Post autor: DżejDżej »

lordxan pisze:Aby była jasność: przez bluetooth wszystkie funkcje multimedialne czy telefonu śmigają pieknie i jakosc dzwieku super, np spotify na telefonie obsługuje sie przyciskami na kierownicy itp. Problem jest z mirrowlink (po polaczeniu kablem usb - tylko tak działa) ekran telefonu gaśnie i w bolero pojawia się menu telefonu z kompatybilnymi aplikacjami, ale z około 50 appek które mam na telefonie kompatybilna jest JEDNA- audioteka.pl :(
Myślałem wg opisu Skody ze mirrowlink umożliwia wyświetlenie ekranu telefonu na bolero z pełnym dostępem do wszystkich funkcji a tu lipa. Nie mogę sobie np puścić yanosika czy automapy na bolero i schowac telefon do schowka, wiec dalej jeżdzę z uchwytem na szybie.
Ciekawi mnie tylko czy "cudowny" sprzęt z jabłuszkiem działa lepiej z tym systemem.
Na marginesie - ja rownież wybrałem wersje ambition z dodatkowymi pakietami i tak wyszło znaczne taniej niż l&k a mam wszystkie funkcje które chciałem - chętnych zapraszam na mój post po szczegóły konfiguracji i dobra cenę jaka dostałem
Ale to co widzisz na Bolero zależy też od implementacji MirrorLink'a przez konkretnego producenta telefonu, i tak kilka przykładów:
HTC daje obraz 1:1 ekranu smartfona
Sony / LG - daje obraz zbliżony do ekranu smartfona
Samsungi - wyświetlają JEDYNIE apki certyfikowane, bez dokładnego odtwarzania wyglądu ekranu smartfona.

Więc tu bardziej dał ciała Samsung a nie producent Bolero.
Inna sprawa, że apki z pozostałych smartfonów działają tylko do prędkości 5km/h (te bez certyfikacji), a powyżej włącza się blokada bezpieczeństwa.

Co do jabłuszka, to tam chyba nie ma MirrorLinka a jedynie Apple CarPlay. Sprawdziłbym jak działa, ale problem w tym że jeszcze nie mam Szkody :mrgreen:
pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: pko24 »

masz SmartLink? czy mirrorlink (co jest podobno starszą wersją)?
a jest ktoś kto potrafi to zrobić/ aby nie było blokady w trakcie jazdy i aby telefon w pełni był dostępny z poziomu panelu radia?
Ile to kosztuje?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DCC

Post autor: whity »

Nie łącz telefonu, to będzie w pełni dostępny :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: DCC

Post autor: DżejDżej »

pko24 pisze:masz SmartLink? czy mirrorlink (co jest podobno starszą wersją)?
a jest ktoś kto potrafi to zrobić/ aby nie było blokady w trakcie jazdy i aby telefon w pełni był dostępny z poziomu panelu radia?
Ile to kosztuje?
SmartLink to po prostu Skodowska składanka różnych technologii, zawiera w sobie MirrorLink, Apple CarPlay oraz AndroidAuto.
Ja nie mam jeszcze żadnego, bo odbiór SIII mam dopiero w przyszłym roku ;)
ODPOWIEDZ