Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Jezu ale czepliwy…
Tor tak w przenośni men ;-)

Po prostu inna jazda zupełnie i tyle.

Jak kogoś jazda nie jara to się nie musi tym przejmować i tyle.
Kolor, audio i można płacić mamonę ;-) a niech jeździ jak chce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

rowerek pisze: 12 maja 2023, o 23:03 Stabilizatory z Arteona podobno pasują p&p, a są grubsze od najgrubszych w Superbie (w kuraku zależą od mocy silnika i Sportline ma nawet w najsłabszym silniku grubsze niż pozostałe wersje). Ale tu na forum nikt ich chyba nie zakładał.
Ale kilku z nas oprócz zakładania innego zawieszenia (amortyzatorów i sprężyn), tulei wahacza, górnej rozpórki, założyło grubsze stabilizatory z przodu i z tyłu od H&R. Na takiej konfiguracji superb już zaczyna prowadzić się bardzo dobrze,na torze nie będzie tak zwinne jak hot hatch z wiadomych względów, ale wstydu też nie będzie.
Obecny ,,konfig" który posiadam, jeszcze połączony z dobrymi gumami i lżejszymi felgami, jest aż nad to, jeżeli chodzi o prowadzenie uliczne. Nad to w sensie, że aż sam się boję przekroczyć czerwoną granicę...której na ulicy pewnie nie poznam, bo się po prostu nie odważę.
Kylo125
Posty: 222
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

artho pisze: 12 maja 2023, o 23:01
maureliusz pisze: 12 maja 2023, o 22:58 Nie wnikałem aż tak.
Jak to jedna platforma to sporo.
Ale trzeba pamiętać za zawieszenie się stroi pod auto i nawet jak się to przełoży nie będzie 1:1.

Nie kumam trochę pytania.
Sporo osób w S3 zmienia zawieszenie na grubo - zastanawiam jak dużo zmieni zwykła podmiana na Arteona 😁
Ja też jestem ciekaw czym się to zawieszenie różni pomiędzy superbem a passatem czy arteonem.
Zwłaszcza że sporo osób twierdzi że np passat się dużo lepiej prowadzi. Dla mnie po zmianie z zimowych 17 na letnie 18 jest w skodzie już sporo lepiej i pływanie tego auta się zauważalnie zmniejszyło i przy okazji coś już czuć na kierownicy. Jeszcze przy mocniejszym przyspieszaniu czy odpuszczeniu gazu widać że próbuje sobie skręcać, ale jest sporo lepiej. Dalej za to czuć że amory nie mogą wyhamować ruchu sprężyny i koła podskakują.
Znajomy dostał teraz nowego passata w robocie i muszę się z nim przejechać żeby na własnej skórze zobaczyć jak jeździ passat i porównać ze skodą.
Maliniak
Posty: 633
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

maureliusz pisze:Jezu ale czepliwy…
Tor tak w przenośni men ;-)

Po prostu inna jazda zupełnie i tyle.

Jak kogoś jazda nie jara to się nie musi tym przejmować i tyle.
Kolor, audio i można płacić mamonę ;-) a niech jeździ jak chce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie tam czepliwy od razu. Po prostu chcę pociągnąć temat. Lubię szybką, dynamiczną jazdę, ale jeżdżę po drogach publicznych i jak Superbowi daleko do ideału to też nie ma co uciekać w skrajności. Ty jeździsz tym SS2, który masz w opisie, czy masz jeszcze inne auto?
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Mam S2 i też inne ale jeżdżę dużo z wypożyczalni.

Dla mnie petarda to… auta volvo… wiem cena…
Nie znam drugiej marki gdzie ma się super komfort i precyzję prowadzenia razem!

Jeździłem XC50, V60 wszystkie super… ale pozamiatało XC90… Myśle ale będzie kanapa… a to się tak prowadziło po zakrętach z Edynburga do Sunderlandu… ze nie chciałem wysiadać :-)

No i mercedes:-) Nawet klasa C … człowiek płynie po drodze i jest od niej odcięty … czad!

Ale wracając do VW kiedyś miałem dużą paczkę … aut w Hertzu brak… i musiałem wziąć swiniowoz… caddy:-) Ale byłem w szoku ze to auto tak może się prowadzić!
Stad mój wniosek ze VW dobrze wie jak zrobić fajnie prowadząca się fure… ale Skoda taka być nie może z powodów czysto marketingowych…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Mam nadzieje, ze nie będzie strasznej kichy pod katem wrażeń z jazdy z 2.0 TSI 280 km w Sportline, dobrany progresywny układ kierowniczy, DCC. Umówmy się - w miejskim zgiełku pojadę szybciej czasami głównie na wprost, nie będę cudował i świrował w zakrętach, bo mam świadomość, ze to nie auto na takie manewry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Myśle jak wersja sportline to powinno być lepiej niż tradycyjnie ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: siemi1 »


rowerek pisze:
artho pisze:Jeździłem oboma i dopiero Audi na mnie zrobiło wrażenie. Pytam o konkretne podzespoły nie aby dyskredytować Twoją rację, tylko zastanawiam się ile można przełożyć plug&play do S3.
Stabilizatory z Arteona podobno pasują p&p, a są grubsze od najgrubszych w Superbie (w kuraku zależą od mocy silnika i Sportline ma nawet w najsłabszym silniku grubsze niż pozostałe wersje). Ale tu na forum nikt ich chyba nie zakładał.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
O to ciekawe co piszesz, że sportline ma grubsze stabilizatory, ciekawe hak to jest w scoucie czy jest cos innego niz w std wersji czy Sportline bo wlasnie takich info beakuje czym one sie roznią poza tym co wyczyać można w cenniku. Ja napewno widze ze majac DCzc w Sportline a Scoit to mam wrazenie ze na sporcie jest podobnie natomiast na Normalu bardziej buja na zakretach w Scoucie niż Sportline wiec glownie mam indywidual ze wszytko na sport tylko ACC normal.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Maliniak
Posty: 633
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

zalezi pisze:Mam nadzieje, ze nie będzie strasznej kichy pod katem wrażeń z jazdy z 2.0 TSI 280 km w Sportline, dobrany progresywny układ kierowniczy, DCC. Umówmy się - w miejskim zgiełku pojadę szybciej czasami głównie na wprost, nie będę cudował i świrował w zakrętach, bo mam świadomość, ze to nie auto na takie manewry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Będziesz zadowolony. DCC sport i jeździ się dobrze. Tak jak piszesz, jeździmy po publicznych drogach, a nie torze. Nawet szybsze wchodzenie w zakręty jest ok. Zresztą masz też Alfę ;)
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Maliniak pisze:
zalezi pisze:Mam nadzieje, ze nie będzie strasznej kichy pod katem wrażeń z jazdy z 2.0 TSI 280 km w Sportline, dobrany progresywny układ kierowniczy, DCC. Umówmy się - w miejskim zgiełku pojadę szybciej czasami głównie na wprost, nie będę cudował i świrował w zakrętach, bo mam świadomość, ze to nie auto na takie manewry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Będziesz zadowolony. DCC sport i jeździ się dobrze. Tak jak piszesz, jeździmy po publicznych drogach, a nie torze. Nawet szybsze wchodzenie w zakręty jest ok. Zresztą masz też Alfę ;)
Na dwa takie auta mnie nie stać, Alfa wtedy na sell ;)
Ideał to Stelvio Quadrifoglio, mega bym chciał, ale to 400k nowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Z nowymi Audi i tymi alternatorami to chyba jakaś grubsza akcja.

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

To znowu zmienia postać rzeczy
Myślałem, że Alfa zostanie, wtedy Superb jako osiolek może być (choć cena za skodę spora), ale Superb zamiast Alfy, przy tej cenie, to ja bym się jednak zastanowił. Może ze stocku coś próbować wyrwać, nawet słabszego, czy musi być te 250+KM?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:To znowu zmienia postać rzeczy Obrazek
Myślałem, że Alfa zostanie, wtedy Superb jako osiolek może być (choć cena za skodę spora), ale Superb zamiast Alfy, przy tej cenie, to ja bym się jednak zastanowił. Może ze stocku coś próbować wyrwać, nawet słabszego, czy musi być te 250+KM?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Musi być jedno w miarę szybkie i pojemne, tak sobie to wymyśliłem. 224k za Superba trochę mnie mierzi, bo 2 lata temu taki sam konfig kosztował 200-205, ale nastały czasy niezłej drożyzny, gdzie kompaktowy Opel Astra z silnikiem 1.6 180km kosztuje 190k.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Mam nadzieje… 4x4 ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

maureliusz pisze:Mam nadzieje… 4x4 ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ofc ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ