Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

piramida pisze: 24 cze 2023, o 00:40 300k za kodiaqa :shock: :lol:
Prawda? 😂

Strach myśleć jak Skoda wyceni S4. Obawiam się, że niestety S4 będzie miał cenę znacznie przegiętą - zwłaszcza jak dorzucą ambitniejsze hybrydy czy odmianę elektryczną - odpowiednik ID.7 ?

W Caroseria test Kodiaqa bieda-ediszyn za 190k... 🤣🤣🤣

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Ja tylko przypominam, że jeszcze nie tak dawno tu mi próbowano wmówić, że super jest, super skoda, nie kosztuje tak dużo
To co się wyrabia z cenami Skody, to jest jakieś wariactwo. Inni chyba aż tak nie szaleją. Za chwilę naprawdę będziemy mówić "Wiesz, jeżdżę Audi, bo jednak mnie nie stać na Skodę"
To już jest bez sensu, bo te samochody się za te kwoty nie bronią.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

MS7
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: MS7 »

rowerek pisze: 24 cze 2023, o 12:10 Ja tylko przypominam, że jeszcze nie tak dawno tu mi próbowano wmówić, że super jest, super skoda, nie kosztuje tak dużo Obrazek
To co się wyrabia z cenami Skody, to jest jakieś wariactwo. Inni chyba aż tak nie szaleją. Za chwilę naprawdę będziemy mówić "Wiesz, jeżdżę Audi, bo jednak mnie nie stać na Skodę" Obrazek
To już jest bez sensu, bo te samochody się za te kwoty nie bronią.
A to nie jest przypadkiem tak, że Skoda w ciągu 10 lat zmieniła się z wyśmiewanej marki dla plebsu w pełnoprawnego producenta bardzo dobrych i nadal nie najdroższych samochodów? Ja wiem, że 65 tys. zł za podstawową Fabię jest grubym przegięciem, ale spójrzmy ile kosztuje konkurencja. W mojej opinii, we wskazanym okresie czasu Skoda zrobiła jeden z największych skoków jakościowych i wizerunkowych, dlatego teraz mamy takie ceny. Nie usprawiedliwiam cen przegiętych w opór, ale chyba lepiej jest mieć możliwość wybrać dopakowany model za 250-300 tys., niż płakać, że inna marka za podobny komfort woła 100 tys. więcej.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Jak się znajdują chętni, to taka Skoda może i kosztować pół bańki - może to ręczna robota .... heh
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

MS7 pisze: 24 cze 2023, o 12:51
rowerek pisze: 24 cze 2023, o 12:10 Ja tylko przypominam, że jeszcze nie tak dawno tu mi próbowano wmówić, że super jest, super skoda, nie kosztuje tak dużo Obrazek
To co się wyrabia z cenami Skody, to jest jakieś wariactwo. Inni chyba aż tak nie szaleją. Za chwilę naprawdę będziemy mówić "Wiesz, jeżdżę Audi, bo jednak mnie nie stać na Skodę" Obrazek
To już jest bez sensu, bo te samochody się za te kwoty nie bronią.
A to nie jest przypadkiem tak, że Skoda w ciągu 10 lat zmieniła się z wyśmiewanej marki dla plebsu w pełnoprawnego producenta bardzo dobrych i nadal nie najdroższych samochodów? Ja wiem, że 65 tys. zł za podstawową Fabię jest grubym przegięciem, ale spójrzmy ile kosztuje konkurencja. W mojej opinii, we wskazanym okresie czasu Skoda zrobiła jeden z największych skoków jakościowych i wizerunkowych, dlatego teraz mamy takie ceny. Nie usprawiedliwiam cen przegiętych w opór, ale chyba lepiej jest mieć możliwość wybrać dopakowany model za 250-300 tys., niż płakać, że inna marka za podobny komfort woła 100 tys. więcej.
To moim zdaniem jest właśnie trochę inaczej: 65k za podstawową Fabię IV nie jest dla mnie przegięciem, bo za te 65k otrzymujemy całkiem sensowny samochód w swojej klasie. Konkurencji w postaci Opla Corsy, Ibizy i Polo w zasadzie w niczym nie ustępuje, natomiast względem Yarisa czy Sandero oraz Clio zdecydowanie się broni. Wiadomo, aby zrobić z tego w miarę fajne autko miejskie pasowałoby dorzucić kilka dodatków wtedy robi się 80-100k.

Natomiast w przypadku Superba i Kodiaqa te argumenty już nie zadziałają, bo te modele się niestety już nie bronią od zbliżania się do 300k PLN. Oba są oczywiście jak to w Skodzie nieco przerośniętymi modelami jak na swój segment, ale nadal - to nie powinna być jedyna zaleta, więc popatrzmy na konkurencję. I Kodiaq za 300k (którego zresztą także Caroseria już testowała) zdecydowanie ma daleko do ambitniejszych marek. Jak chodzi o SUV-D to wspomniany wcześniej Lexus NX startuje od 220k. Owszem, Skoda Kodiaq startuje jakieś 60k taniej, ale Lexus to nie jest już bida wersja a Kodiaq to bida z cebulą.

I przypomnę: właśnie porównaliśmy cenowo Skodę, czyli takiego gorszego jakościowo VW do prawdziwej marki premium. A gdzie po drodze jeszcze miejsce dla właśnie marek pokroju VW (przecież nadal zawieszenie dostajemy gorsze niż w VW!) czy takie "prawie-premium" jak choćby Mazda, Tesla? Przecież Kodiaq w 2023 startuje drożej od Tiguana i w zasadzie w podobnej cenie do Mazdy CX-5. A Kodiaq Mazdą nie jest, oj nie 😀. Nie wspominając już o Lexusie hahaha. I to za 150k mamy naprawdę bidę z nędzą w tym Kodiaqu, a powiedzmy sobie uczciwie - taki sensowny model podstawowy to jakieś 180k a nadal będzie miał jak na filmie powyżej 1.5 TSI.

Zalecam Skodzie zimny prysznic.
artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

No szkoda... 😆

Obrazek
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

300k za Skode to istna kpina, ale juz 203k za doposazonego Kodiaqa to dobra cena. Skonfigurowałem podobne X3 i wyszlo mi 328k za setup z silnikiem X3 20d xDrive. Rabat tam to okolice 10-12% i mamy blisko 300k. Audi A6 45TFSi wyposażone jak Superb L&K to kwestia mięciutko 290-300k po ich rabacie, gdzie Superb to cena 210k
Wiec nie ma az takiej przepaści. Ten Kodiaq RS jest taki przerysowany cenowo i psuje odbior reszty.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

zalezi pisze: 24 cze 2023, o 14:09 300k za Skode to istna kpina, ale juz 203k za doposazonego Kodiaqa to dobra cena. Skonfigurowałem podobne X3 i wyszlo mi 328k za setup z silnikiem X3 20d xDrive.
A tam od razu do BMW 😄. Kodiaq nawet przy 200k nie ma wielkiego sensu. Broni się pakownością, ale jeżeli zależy nam na innych rzeczach niż duże pudło to chociażby tą Mazdę CX-5 już za 200k skonfigurujesz całkiem nieźle i mimo swojej nieco odmiennej do aut grupy VW charakterystyki będzie to zaiste świetny samochód - czyli coś, czego o Kodiaqu powiedzieć się nie da. W takiej Maździe będziemy mieć naprawdę przyjemne wnętrze, silnik 2.5 litra 200 koni, napęd na cztery łapy - a bajery wg. uznania.
zalezi pisze: 24 cze 2023, o 14:09 Audi A6 45TFSi wyposażone jak Superb L&K to kwestia mięciutko 290-300k po ich rabacie, gdzie Superb to cena 210k
Wiec nie ma az takiej przepaści. Ten Kodiaq RS jest taki przerysowany cenowo i psuje odbior reszty.
Po pierwsze już nie 210k, bo dzisiaj Superb w suficie to 280k (sufit konfiguratora) a po drugie między Superbem a Audi A6 jest technologiczna przepaść. Więc zapytam ponownie - jaki sens jest porównywać taką przepaść technologiczną, jeżeli między Superbem a tym Audi A6 jest cała masa ciekawych a jednak bliższych samochodów 😛
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

No jak. Mazda to juz stara konstrukcja, a te ich 2.5 bez turbo to sredni wybor. Kodiaq sporo lepszy sumarycznie, znacznie wiekszy, nowoczensiejszy. Masz tam chocby matrix LED, masz niezłe wnętrze w L&K, napęd na 4 buty, normalną skrzynię. No i finansowanie sporo lepsze.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 24 cze 2023, o 16:11 przez zalezi, łącznie zmieniany 1 raz.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

A6 to przecież 5 letni model - trochę odpłynąłeś z ta technologiczną przepaścią. Poza tym, tam 300 kola za sporo palące i mające średnią dynamikę 45TFSI to słaby deal.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Nieszczególnie odpłynąłem - za 300k można mieć naprawdę nieźle doposażoną Q5-tkę, która pod każdym względem bije Kodiaqa. Audi A6 natomiast to mechanicznie i napędowo kompletnie inny samochód niż Superb. Oczywiście Skodzie spada trochę bajerów z grupy VAG-a z których łaskawie i w mocno okrojonych wersjach można też skorzystać w Skodzie, ale jak już pojeździsz trochę dłużej niż pierwsze 3 miesiące taką maksymalnie doposażoną kurą, to zobaczysz, że to L&K to jest śmiech na sali a nie premium, który dobrze wygląda tylko na niektórych zdjęciach (zresztą nawet na zdjęciach jak wyżej widać, że projekt wnętrza jest nadal taki sam jak był 15 lat temu (!)), a ponad połowy bajerów, które spłynęły z VAG-a nie będziesz używał.

Pojeździj trochę L&K a potem dowolną nową Mazdą, potem jeszcze jakimś sensownym BMW sam się przekonasz.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Q5 z tym wystającym brzydko tabletem i jakością wykonania ( zobacz test Q5 na Caroseria - np boczki drzwi ) to znowu przestrzelony przyklad. Q5 jest wielkości Karoqa. Trochę widzę zapatrzony jestes bezrefleksyjnie w Audi, a nie oceniasz trzeźwo poszczególnych modeli. 300k za małe i też nieco starawe technologicznie na tle konkurencji Q5 z 4 cylindrami to porażka, a nie dobry deal imo ;)
Kodiaq czy Superb L&K to zaden szal jakościowo, ale naprawdę są ok w swojej cenie i to jest fakt.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

A6 jest super, ale dopiero od 6 cylindrów, na kołach 20" ( tam są ogromne nadkola ), z elementami Audi Exclusive & Exteurier, dekorami, skórą, domykaniem drzwi, pneumatyką, rozszerzonym B&O, wtedy jest kocur i Superba zamiata okrutnie. Ale wtedy tez cena to 350-380 tys :)

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Nie dałoby rady tak jednym postem odpisywać? 😆

Q5 jest ciut krótsze i mniej przestronne w środku, ale porównuję segmentami - przecież nie ma sensu pisać o Q7mce i Kodiaqu w jednym zdaniu. Pisałem wyżej, że moje wypowiedzi tyczą się osób, dla których kilka centymetrów więcej lub mniej to nie wszystko. A Audi A6 już od podstawowej najtańszej biednej wersji ma ciekawsze komponenty, zaczynając od zawieszenia przez silnik, skrzynię dochodząc do miękkiej hybrydy. Natomiast A6 to inny segment, umiarkowanie ma sens je porównywać nawet majac na uwadze, że Superb jest oczywiście przerośnięty. I nie chodzi o zapatrzenie w jedno czy drugie, mam wrażenie, że więcej pisałem o Maździe niż o Audi, tylko o to co model oferuje - od najtańszej po najdroższą wersję ale także przez cały przekrój oraz w okolicy porządnie doposażonego S3. Zresztą w wątkach obok masz rozpisane różnice w prowadzeniu i zawieszeniu wynikające tylko z tego, że VAG musi limitować to co można mieć w Skodzie.

Kilkanaście miesięcy już swoim S3 L&K w max konfigu jeżdżę, więc pozwól, że wyrażę swoją opinię i nie wmawiaj mi na siłę, że przecież "nie jest tak źle", oraz, że "jak na 200k jest spoko". Nie jest, a teraz ta sama wersja to już grubo ponad 200k. Sporo starsza Mazda 6 i sporo tańsza ma lepsze wykonanie i wnętrze i zdecydowanie lepsze materiały niż S3 L&K.
artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

PS:

Zaraz zaraz... bo widzę, że ktoś tu gnojówką zalatuje i równie grubo łże.
zalezi pisze: 24 cze 2023, o 16:35 Q5 z tym wystającym brzydko tabletem i jakością wykonania ( zobacz test Q5 na Caroseria - np boczki drzwi ) to znowu przestrzelony przyklad. Q5 jest wielkości Karoqa. Trochę widzę zapatrzony jestes bezrefleksyjnie w Audi
Dla Ciebie 4690mm długości to tyle samo co 4382mm w Karoqu?
2820mm rozstawu osi to to samo co 2638mm w Karoqu?

Oraz gdy prowadzący CaroSerii mówi cytuję:

"Zwrócić chciałem Waszą uwagę na jakość wykonania. Ponieważ już od tego segmentu czyli od Q5-tki naprawdę poprawia się mega jakość użytych materiałów w Audi." (tu wstawka o tandecie w A3, Q3, pomijam)

"Tutaj wszystko to nawet jeżeli jest plastikowe to jest miękkie, ma przyjemną fakturę, te wstawki stalowe zobaczcie jakie są ładne, tutaj pojawiła się alcantara, to jest mięciutkie, to jest fajne, w zasadzie tylko rączka jest plastikowa i dół tutaj".

"To samo tyczy się tych drzwi z przodu, tu jest nawet jakby jeszcze troszkę lepiej albo mi się wydaje. Jest lepiej, bo nawet ten plastik tutaj jest taki solidny, twardy, gruby i ma przyjemną fakturę, nie jest taki chiński. Do pełni szczęścia brakuje wyłożenia tutaj kieszeni jakimś przyjemnym welurkiem jak jest w Golfie, nie wiem dlaczego Audi tego nie stosuje bo tu będzie wszystko"

Sorry zalezi, ale bullshit detector. Poczekaj na swoje zamówienie, pojeździj 3-6 miesięcy i daj znać. A na razie daj podyskutować innym, którzy już nie pierwsze rodeo mają za sobą.
ODPOWIEDZ