Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Kylo125 pisze:Takie audi podchodzi z wagą pod 2 tony, więc szału w osiągach też ciężko się spodziewać.
Kodiaqiem jeździłeś? Jak byś to porównał właśnie do superba czy kodiaqa?
Superb kombi z 2.0 TSI 190km FWD lepiej sie zbierał, Kodiaqiem jezdzilem we wrzesniu, musze jeszcze raz. Ale cos mnie ciągnie do 4 kółek...

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1208
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

A kliknąłeś skrzynie w tryb S? Launch control był?
Ostatnio zmieniony 26 cze 2023, o 16:38 przez artho, łącznie zmieniany 1 raz.
Kylo125
Posty: 224
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

zalezi pisze: 26 cze 2023, o 16:15
Kylo125 pisze:Takie audi podchodzi z wagą pod 2 tony, więc szału w osiągach też ciężko się spodziewać.
Kodiaqiem jeździłeś? Jak byś to porównał właśnie do superba czy kodiaqa?
Superb kombi z 2.0 TSI 190km FWD lepiej sie zbierał, Kodiaqiem jezdzilem we wrzesniu, musze jeszcze raz. Ale cos mnie ciągnie do 4 kółek...

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
Waga robi swoje. Quattro też pewnie coś dorzuci przy większej prędkości. Ten 2,0 TDI w superbie jest z kolei szybszy od TSI 190.
Sdss
Posty: 542
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

zalezi pisze: 26 cze 2023, o 15:41 PojeździłTam, gdzie trzymam palca to najtanszy, twardy plastik. Obrazek

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
Znaczy się za ile ten plastik ? I po jaka cholerę ma tam być miękko ?
Sdss
Posty: 542
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

orlik pisze: 26 cze 2023, o 13:08 Na zawieszenie nie tracisz na 100%, jest to część zamienna i eksploatacyjna, do tego czy to bilstein, eibach czy kw czy st, mają TUV i wpisane są w kartę modele superbów do jakich pasuje. Tak samo ze stabilizatorami h&r lub eibach. A więc jest papier! To tak jak byś wsadził żarówkę ksenonową z homologacją Philipsa zamiast Osram original. Nie popadajcie ze skrajności w skrajność, nikt Wam za do nie weźmie gwarancji na silnik czy skrzynię albo na elektrykę.

Wygłuszanie auta to samo.

Tematu hamulców nie chce poruszać, aczkolwiek macan jest P&P i bez żadnych adapterów, można taki hebel kupić nawet w ASO skody, i jak ktoś bardzo się boi to tak bym zrobił i tam zamontował.

Co do leasingu, leasing gówno obchodzi tak na prawdę co z autem robisz, jeżeli płacisz regularnie i masz w planach to auto wykupić.
Większość z nas ma fury w leasingu i je poprawia i nikt nie miał z tego powodu problemów.
Dużo grubsze auta, warte kilkukrotnie więcej od naszych superbów też ludzie poprawiają i też są to auta w leasingach.

Jeżeli ktoś bierze w najem albo ma służbowe i nie ma zamiaru wykupić to nie ma to sensu, chyba, że wszystko przełoży na koniec i oczywiście ma zgodę flotowca albo firmy wynajmującej.

Także trochę luzu Panowie.

W przypadku softów już inny temat, jak się coś zwali to nie mamy na to gwarancji, i wtedy trzeba brać na klatę naprawę.
Ps. skrzynia dq381 nowa kosztuje około 10tys. brutto. Silnik niestety trochę więcej. I tu należy sobie zadać pytanie, czy w razie czego stać nas na to.
Ja osobiście robiąc to wszystko miałem z tyłu głowy, że ok. 30 koła trzeba mieć przygotowane na fuckup, odpukać zaraz będzie 100tys. km na liczniku i nie musiałem nic wymieniać. Frajda jest dobra, wszystko działa perfekcyjnie, i jak by nie patrzeć ponad 100 koła zostało w kieszenie gdyby to samo chciałbym mieć w premium, no może po za prestiżem i ładniejszym wnętrzem. Dlatego między innymi mam zajebisty problem ze sobą, żeby się tego auta pozbyć...
Moc to nie wszystko.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Sdss pisze: 26 cze 2023, o 16:44 Moc to nie wszystko.
???
artho
Posty: 1208
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

No to jaki werdykt zaleci?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 759
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

zalezi pisze:Tam, gdzie trzymam palca to najtanszy, twardy plastik. Obrazek
Zaskoczony jestem bardzo (Q5 nie macałem, bo suvy to nie moja bajka). W A4 dół deski, tam wszędzie wokół tych przycisków funkcyjnych od 'drive select' itd. jest miękki.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1208
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Nie no tam to już masz przecież normalną skórę
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

artho pisze:Nie no tam to już masz przecież normalną skórę
No nie, nie w tej wersji Q5. To imituje skórę, a jest twarde.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1208
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Ale nogę niżej opierasz tam jest miękkie. Myslalem ze chodzi o miejsce przycisku Modę w Superbie. Tam w L&K masz miękki plastik ale juz skory nie ma. Q5 ma troche inny wystrój.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

No i co z tego. Ten element, ktory pokazalem biegnie az do konca kokpitu, z obu stron. No sorry, ale to nie jakis Kamiq, tylko Q5 w konfigu za 290k.
To jest to, o czym pisalem - w Audi musisz wybrac mnóstwo dodatkowych opcji, aby bylo znośnie. I wydać mnostwo kasy, aby bylo dobrze w srodku. I te wymuszenia, ogrzewana kiera wymaga tempomatu za 5130, lepsza faktura obicia fotela wymusza pakiety wnetrza za 11k ( gdzie i tak trzeba dalej działać, aby bylo ladnie we wnetrzu ) itd. Zrobili pakiet, gdzie sa tylko lampy matrixy z wiekszymi felgami ( Exterieur ), ale specjalnie ujeli w nim te 2 razy droższe matrixy ( z tą grafika i tylnimi oledami ), abys zostawil więcej kasy. I pomimo kosztu pakietu 13k aby miec ladne 20" trzeba kolejne 3,6k dołożyć. Przecież to przesada.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 759
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Wymóg adaptacyjnego tempomatu przy ogrzewanej kierownicy to też wymysł Q5. W A4 da się bez problemu dobrać grzanie kiery bez ACC.

Tych felg to się trochę doczepiłeś, bo 20" to jednak nie jest pierwszy wybór na Polskie drogi. 19" zdecydowanie bardziej dopasowane, a ich cena też nie jest najgorsza, bo sam pakiet to jednak głównie S-Line zewnętrznego. Zobacz sobie ile tak duże felgi kosztują w BMW 3, to przestaniesz narzekać

Tak samo jesteś mocno niekonsekwentny w sprawie wnętrza. W Superbie/Kodiaqu L&K dostaniesz bardziej plastikową skórę niż ta podatawowa w Audi, ale to nagle Audi za mało i trzeba skórę exclusive zamawiać.


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:Wymóg adaptacyjnego tempomatu przy ogrzewanej kierownicy to też wymysł Q5. W A4 da się bez problemu dobrać grzanie kiery bez ACC.

Tych felg to się trochę doczepiłeś, bo 20" to jednak nie jest pierwszy wybór na Polskie drogi. 19" zdecydowanie bardziej dopasowane, a ich cena też nie jest najgorsza, bo sam pakiet to jednak głównie S-Line zewnętrznego. Zobacz sobie ile tak duże felgi kosztują w BMW 3, to przestaniesz narzekać Obrazek

Tak samo jesteś mocno niekonsekwentny w sprawie wnętrza. W Superbie/Kodiaqu L&K dostaniesz bardziej plastikową skórę niż ta podatawowa w Audi, ale to nagle Audi za mało i trzeba skórę exclusive zamawiać.


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Ale jednak masz skórę, a tu sporo jakis tanich materiałów. Uwierz mi, ze na tych 20" bylo mieciutko, a na 19 z balonem 55 juz bedzie za miekko. Wizualnie tez gina w tych wielkich nadkolach tam.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1208
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

zalezi pisze: 26 cze 2023, o 17:42 No i co z tego. Ten element, ktory pokazalem biegnie az do konca kokpitu, z obu stron.
No dobra, wrzucili tani plastik aby dopłacić do pełnego pakietu skórzanego - zgoda. Tylko z drugiej strony w Superbie L&K masz delikatnie zmiękczony plastik, który nieszczególnie jest ani przyjemny w dotyku ani nieszczególnie premium.

Co nie zmienia faktu, że w takiej Q5tce nie ma już udawanych materiałów, plastik to plastik, stal to stal, aluminium to aluminium a skóra to skóra a nie plastik. Efekt tego jest taki, że po tak 10 000km jak i po 200 000km wnętrze nie trzeszczy tak jak w Superbie po 10 000km, a tam gdzie POWINNY być miękkie materiały to są - czyli tam gdzie opierasz kolano.
zalezi pisze: 26 cze 2023, o 16:15
Kylo125 pisze:Takie audi podchodzi z wagą pod 2 tony, więc szału w osiągach też ciężko się spodziewać.
Kodiaqiem jeździłeś? Jak byś to porównał właśnie do superba czy kodiaqa?
Superb kombi z 2.0 TSI 190km FWD lepiej sie zbierał, Kodiaqiem jezdzilem we wrzesniu, musze jeszcze raz. Ale cos mnie ciągnie do 4 kółek...
Superb 2.0 TSI 190 jest bardzo lekkim autem, więc mała ilość njutów daje radę. Z kolei 2.0 TSI 280KM ma njutów tyle co Q5, ale oba zbierają się dopiero gdy wejdziesz w tryb [S] skrzyni biegów lub tryb [SPORT]. Normalnie tak Superb jak i Q5tka to wozidła zgodne z normami Unii 😆
ODPOWIEDZ