Chiptuning

bezduszny

Re: Chiptuning

Post autor: bezduszny »

Zuber pisze:Prawnik ale nie sędzia. Nikt tak jednostronnie nie przedstawia stanu faktycznego jak prawnicy :)
znaj waść umiar....
i nie przenoś praktyk zawodowych na grunt prywatny
bom gotowi pomyśleć, że każda Twoja wypowiedź... podszyta jest zwichrowaniem prawniczym
i mus brać na nią odpowiednią poprawkę co do przekazywanych w niej wartości

:mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Chiptuning

Post autor: Misiek Fisiek »

W tym temacie wisi mi zupełnie kto ma rację. Kierując się Twoją logiką trzeba by przyjąć, że jako zwolennik Rogala jesteś nieobiektywny i czytając każdą Twoją wypowiedź trzeba
bezduszny pisze:brać na nią odpowiednią poprawkę co do przekazywanych w niej wartości
Jeśli bardzo chcesz to możesz przewalić moje posty na forum i udowodnić mi, że nacechowane są one poglądami sterowanymi moim interesem. Może dowiem się czegoś nowego o sobie ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Chiptuning

Post autor: bezduszny »

Nie jestem zwolennikiem czy przeciwnikiem Rogala.
Robiłem u niego (i nie tylko u niego) swoje samochody, widziałem jak pracuje.... i mniej więcej wiem na czym to polega.

.. jednak widziałem jakie śmietniki robione na tanim drucie tam przyjeżdżają i jakie ludzie mają podejście (30% mocy więcej, brak dymienia, 20% mniejsze spalanie)... a w zasadzie nikt nawet nie zmieni filtra powietrza przed takim strojeniem.
Z opisu wynika, że ten koleś też przyjechał takim naprawianym gdzieś śmietnikiem z poważnymi oczekiwaniami... a teraz płakusia, że coś się wysrało.

Jeśli bardzo chcesz to możesz przewalić moje posty na forum i udowodnić mi, że nacechowane są one poglądami sterowanymi moim interesem. Może dowiem się czegoś nowego o sobie ;)
no przecież sam napisałeś..
bezduszny pisze:
Zuber pisze:Ja swoje sądy opieram na stanie faktycznym przedstawionym przez jedną stronę.
.... i to pisze prawnik ? ;)
Zuber pisze:Prawnik ale nie sędzia. Nikt tak jednostronnie nie przedstawia stanu faktycznego jak prawnicy :)
więc miej zatem waść pretensje do siebie samego
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odp: Chiptuning

Post autor: dato »

Bezduszny, ale to Rogala zadaniem jest pogonić śmietnik z rolek bez dotykania programu. Nie zrobił tego, gość sytuację opisał dokładnie, a Witek milczy. Jeśli ma coś do dodania to powinien to zrobić. Może nie ma?
W tej chwili i na bazie tego co wiemy jego poziom obsługi i zachowanie urąga wszelkim standardom. Nie mówię o fakapie, bardziej o reakcji po.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Chiptuning

Post autor: rezon »

dato pisze:Bezduszny, ale to Rogala zadaniem jest pogonić śmietnik z rolek bez dotykania programu. Nie zrobił tego, gość sytuację opisał dokładnie, a Witek milczy. Jeśli ma coś do dodania to powinien to zrobić. Może nie ma?
W tej chwili i na bazie tego co wiemy jego poziom obsługi i zachowanie urąga wszelkim standardom. Nie mówię o fakapie, bardziej o reakcji po.
Nic dodać nic ująć. Nawet jak ktoś przyjeżdża z silnikiem powiązanym sznurkami od snopowiązałki to nie znaczy, że się na silniku zna. IMHO to zadaniem tunera jest posłać takiego gościa na drzewo - zamień sznurki na śrubki to wezmę się do roboty ;) Bardzo cenię osoby, które wybijają mi głupie pomysły z głowy kosztem własnego braku zarobku. To jest dla mnie rzetelne podejście zamiast "Bendzie Pannn zadowolonnnny" ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
bezduszny

Re: Odp: Chiptuning

Post autor: bezduszny »

dato pisze:Bezduszny, ale to Rogala zadaniem jest pogonić śmietnik z rolek bez dotykania programu. Nie zrobił tego, gość sytuację opisał dokładnie, a Witek milczy. Jeśli ma coś do dodania to powinien to zrobić. Może nie ma?
W tej chwili i na bazie tego co wiemy jego poziom obsługi i zachowanie urąga wszelkim standardom. Nie mówię o fakapie, bardziej o reakcji po.
Piszesz tak, jak byś od 2 dni miał samochód...
Przecież nie da się zrobić diagnozy wszystkiego.... skoro sam właściciel twierdzi, że jest cacy a komputer nie wywala błędów, to dlaczego ma nie robić ?

A brak reakcji ?
Nie wiem dlaczego nic nie pisze. Może mu się nie chce, może nie chce robić pyskówek i bicia piany z gawiedzią która wie lepiej a może i dał ciała.
Obstawiam bramkę numer 2 8-)


.. i nie bardzo wiem gdzie urąga standardom i dlaczego.


PS
Swój samochód uważasz za sprawny technicznie ... i poszedł byś z nim na korektę programu ?
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odp: Chiptuning

Post autor: dato »

Bramka 2 to bicie piany, czy fakap?
Ja obstawiam fakap z rutyny.
Fakap może się zdarzyć każdemu. Niedopuszczalne jest to co dalej: Panie, auto się zjebało, zabierz je Pan se do domu lawetą tylko najpierw zapłać za program, którego nie ma.
Bezduszny, nie rób jaj z pogrzebu.

Edit, tak właśnie myślałem żeby się wybrać na weryfikację, a co? ;-)
bezduszny

Re: Chiptuning

Post autor: bezduszny »

Bramka nr 2 to bicie piany.
Jak będziesz na weryfikacji softu to poproś o informację jak si wgrywa i jak si stroi taki soft.
Trochę Ci rozjaśni w temacie.
bezduszny

Re: Odp: Chiptuning

Post autor: bezduszny »

rezon pisze:Bardzo cenię osoby, które wybijają mi głupie pomysły z głowy kosztem własnego braku zarobku. To jest dla mnie rzetelne podejście zamiast "Bendzie Pannn zadowolonnnny" ;)
No to znajdź takiego prawnika...
który jak przegra sprawę to odda kasę jaką wziął za jej prowadzenie :lol:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chiptuning

Post autor: rezon »

Nie chodzi o zwrot kasy, tylko o nie branie się za robotę, która niesie wysokie ryzyko niepowodzenia. Chyba, że klient się uprze i pomimo wielu argumentów przeciw powie proszę robić - tak też czasami bywa.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
bezduszny

Re: Chiptuning

Post autor: bezduszny »

No i dochodzimy do istotnego punktu: gdzie jest granica wysokiego ryzyka ?

Ja uważam, że S2 @dato już kwalifikuje się do wywalenia z hamowni... i wróć synku jak go ogarniesz, bo się grzeje za mocno :lol:

Sam zainteresowany uważa inaczej... ma takie prawo
i pewnie po mnie pojedzie jak po starej kobyle :mrgreen:

Kto ma rację ?
Jak się wysra to ja.. a jak nie to @dato
chyba, że jest inna metoda weryfikacji.


Dlatego z ocenianiem "czyja wina" w tym wypadku był bym bardzo ostrożny.
Koleś przedstawił swoją wersję.. jako tego dobrego co go zły tjuner oszukał i zepsuł samochód.
Wierzymy mu bezkrytycznie ... ?

Ten sam program "gotowiec" jest wgrywany w każdym aucie z tym silnikiem. Skoro w innych się nie sypie a w tym się wysypało już przy pierwszym pomiarze...
to wina programu czy silnika ?
Ostatnio zmieniony 26 lip 2013, o 11:10 przez bezduszny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odp: Chiptuning

Post autor: dato »

bezduszny pisze:
rezon pisze:Bardzo cenię osoby, które wybijają mi głupie pomysły z głowy kosztem własnego braku zarobku. To jest dla mnie rzetelne podejście zamiast "Bendzie Pannn zadowolonnnny" ;)
No to znajdź takiego prawnika...
który jak przegra sprawę to odda kasę jaką wziął za jej prowadzenie :lol:
No i tu przesadziłeś z demagogią. Z racji branży wielu papugów, bez urazy Zuber, poznałem i pracujemy tylko z takimi "oswojonymi". Prawnik jest również od tego, żeby po zczytaniu kwitów powiedzieć jakie są szanse, a Klient na tej bazie podejmuje decyzję czy wchodzić w koszty.
Tuner jest od tego, żeby sprawdzić auto, stwierdzić czy zdrowe, czy kibel i na tej podstawie robić lub nie, lub na wyłączną odpowiedzialność kierownika.
Proste.

Jeszcze raz: wysadzić turbo (ponoć nowe), wziąć kasę i wysłać na drzewo to poniżej jakichkolwiek standardów.
bezduszny

Re: Chiptuning

Post autor: bezduszny »

No sorry...
ale jak tuner ma sprawdzić turbinę (ponoć nową i nie wiadomo jakiej produkcji) i jej jakość przez obciążeniem jej i zrobieniem pomiarów ?

Kolejne pytanie: jaki silnik był w tym Leonie ? (że turbina od ARL to wiemy)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Chiptuning

Post autor: Misiek Fisiek »

Prawnik czy tuner nie ma znaczenia. Normy staranności i przyzwoitego zachowania są takie same. Tak jak od prawnika przed podjeciem się sprawy i decyzji czy wnosić powództwo/skarżyć jakieś rozstrzygniecie organu czy sądu wymaga się aby zapoznał się ze sprawą, aktami, przepisami, tak od tunera przed podjeciem decyzji czy robić program można wymagać aby zbadał stan techniczny samochodu.

A Rogal chyba wiedział za co się brał skoro teraz twierdzi, że realny przebieg jest ponad 400 000 a silnik jest niesprawny.
bezduszny pisze:Jak będziesz na weryfikacji softu to poproś o informację jak si wgrywa i jak si stroi taki soft.
Trochę Ci rozjaśni w temacie.
Jak masz jakąś wiedzę tajemną to się nią podziel bo stosujesz metodę "wiem coś czego Wy nie wiecie i to świadczy o tym, że mam rację, ale nie powiem co wiem".

Nie wiem co Rogal jest w stanie sprawdzić a czego nie. On wie i jest fachowcem (a przynajmniej tego się od niego oczekuje). Zdecydował się robić mimo wszystko - podjął ryzyko - niech płaci a nie spuszcza klienta na drzewo.
bezduszny pisze:Ten sam program "gotowiec" jest wgrywany w każdym aucie z tym silnikiem. Skoro w innych się nie sypie a w tym się wysypało już przy pierwszym pomiarze...
to wina programu czy silnika ?
Nie rozumiesz - nikt nie mówi, że wina programu, tylko że Rogal powinien był sprawdzić stan techniczny i albo nie dłubać auta albo zapłacić za naprawę.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Chiptuning

Post autor: bezduszny »

@Zuber, piszesz teraz jako prawnik na zasadzie "Nikt tak jednostronnie nie przedstawia stanu faktycznego jak prawnicy" oraz "Ja swoje sądy opieram na stanie faktycznym przedstawionym przez jedną stronę." ?

.. bo nie wiem czy jest sens cokolwiek pisać.
Bez urazy.
ODPOWIEDZ