Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
miqsh
Posty: 36
Rejestracja: 11 gru 2013, o 12:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Finansowanie

Post autor: miqsh »

whity pisze:Pracuje i leasinguje w niemczech....tu prawo podatkowe tez nie jest latwe, lecz pestka w porownaniu do Polski ;););)

buuu cheater - nie zna życia, kto nie prowadził działalności w Polsce. Podejrzewam, że to trochę tak jak chodzenie po schodach, a nie wspinanie się po piorunochronie z każdym razem jak chce się wejść na 4te piętro
whity

Re: Finansowanie

Post autor: whity »

:lol: :lol:

mieszkam tu odkad mam 5 lat, wiec nie wiele wiem jak to jest...ale pewnie masz racje :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: blk »

O naszym prawie podatkowym raczej niedobrze świadczy to, że przepisów nie znają nawet w informacji Urzędu Skarbowego... a same przepisy interpretuje się niczym poezję Cypriana Kamila Norwida. Generalnie każdy ma swoją interpretację, ale "pani od polskiego" wybiera która jest tą wiodącą.
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Finansowanie

Post autor: Przemo_c »

whity pisze:Pracuje i leasinguje w niemczech....tu prawo podatkowe tez nie jest latwe, lecz pestka w porownaniu do Polski ;););)
Czyli w DE można odliczyć cały VAT. czy są jakieś ograniczenia?
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
whity

Re: Finansowanie

Post autor: whity »

Caly, bez ograniczen....od wszystkiego zwiazane z samochodem
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Finansowanie

Post autor: Przemo_c »

Trzeba by założyć spółkę córkę w DE i voila, cały VAT odliczony :)
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
whity

Re: Finansowanie

Post autor: whity »

Np ;)
Awatar użytkownika
miqsh
Posty: 36
Rejestracja: 11 gru 2013, o 12:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Finansowanie

Post autor: miqsh »

Przemo_c pisze:
Według naszej księgowej jest to (wynajem) jakiś sposób, co prawda my nie stosujemy bo mamy wielkie nadpłaty VAT, ale jak ktoś chce odliczać. Jeden 'minus' to według niej (księgowej) samochód przez conajmniej 6 miesięcy w ciągu roku musi być wynajęty. No i masz wtedy przychód i kolejny obowiązek podatkowy powstaje ;)

to może być fajna opcja dla mnie - mam ludzi korzystających z mojej floty, na własnej działalności. Rozwiąże się też od razu problem wykorzystywania pojazdu do celów prywatnych, no nic, pora postresować księgową
Awatar użytkownika
miqsh
Posty: 36
Rejestracja: 11 gru 2013, o 12:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Finansowanie

Post autor: miqsh »

Przemo_c pisze:Trzeba by założyć spółkę córkę w DE i voila, cały VAT odliczony :)
ta, a po Polsce na niemieckich blachach? Nie bardzo.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Camillinhio »

miqsh pisze:ta, a po Polsce na niemieckich blachach? Nie bardzo.
Dlaczego? Dopóki nie będziesz się bujał jakimś BMW czy Audi, to właściwie niewiele Ci grozi. No chyba, że sąsiedzi zaczną Ci auto rysować, bo na parkingu stanął jakiś nie swój i miejsce blokuje ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Finansowanie

Post autor: Przemo_c »

miqsh pisze:
Przemo_c pisze:Trzeba by założyć spółkę córkę w DE i voila, cały VAT odliczony :)
ta, a po Polsce na niemieckich blachach? Nie bardzo.
A dlaczego niby nie?
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
whity

Re: Finansowanie

Post autor: whity »

Szczerze, jak beda chcieli zajexxxx, a dwa te same auta beda staly, to wezma te na DE rejestracjach...mi juz w Polsce zginely 2 samochody...wiem cos o tym :)
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Finansowanie

Post autor: Przemo_c »

Szczerze - jak mają kraść, niech kradną; od czego jest ubezpieczenie?

A w związku z profilem, w jakim funkcjonuje firma, przed prostą kradzieżą (nie mówimy o lawetach i kontenerach) potrafimy samochody zabezpieczyć
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Camillinhio »

whity pisze:Szczerze, jak beda chcieli zajexxxx, a dwa te same auta beda staly, to wezma te na DE rejestracjach...mi juz w Polsce zginely 2 samochody...wiem cos o tym :)
Dwa te same? Superby? Nie grozi :lol:

No chyba, że na zlocie.
Przemo_c pisze:Szczerze - jak mają kraść, niech kradną; od czego jest ubezpieczenie?

Każda kradzież to jednak kłopot. Niektórzy potrzebują auta codziennie, a po kradzieży na dobre parę dni jesteś wyłączony. Do tego kwestia nowego auta. Większość z forumowiczów sklejała swoje Superby z listy opcji, przez co czekali na auta ładnych parę tygodni / miesięcy. Po kradzieży nie masz czasu na czekanie na nowego furkacza np. 3 miesiące. I bierzesz brzydką placówkę.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, o 10:04 przez Camillinhio, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
whity

Re: Finansowanie

Post autor: whity »

Piszesz, chodzby tymi autami nikt nie jezdzil...przeciez tego od uja juz na ulicach jezdzi ;)
ODPOWIEDZ