Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: baarttbaartt »

Munio pisze:Na mojej umówionej wizycie w aso w Łodzi nie naprawili usterki hamulców. Zgłaszałem, że problem buczenia i słabego hamowamia tylnej osi występuje powyżej 100km/h. Jak się dowiedziałem, serwisantom " nie udało się wywołać dzwięku buczenia, podczas hamowania, stąd nie ma podstaw do wymiany oraz naprawy". Nawet nie zerknęli na tarcze i klocki, a auta naprawiają na słuch.
Dramat.
Nie odpuść im. Ja miałem tak samo u Bednarka w Łodzi. Po całym dniu w ASO stwierdzili ze nie ma żadnego buczenia. Powiedziałem ze nie odbiorę auta i składam reklamacje. Bednarek odwołał się do importera i uznali reklamacje. Wymienili tarcze i klocki tył przy 18kkm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ss3
Posty: 35
Rejestracja: 18 sie 2020, o 07:30
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Kielce

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: ss3 »

orientuje się ktoś co ile pasek wieloklin w SS3 2.0 TDI 150km ?
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: woj_tek »

Dziś w ASO przy okazji wymiany kół na zimowe, zgłosiłem problemy z tylnymi tarczami (dudnienie, drgania przy hamowaniu, etc, generalnie słuchowo wrażenie braku łożysk oraz przyklejanie się klocków do tarcz).

Bez problemów zaproponowano mi wymianę gwarancyjną tarcz oraz klocków. Teraz ASO montuje klocki marki Ferodo z Porsche (postaram się dowiedzieć jakie dokładnie).

Wymiana gwarancyjna możliwa tylko do przebiegu max 30tyś km.
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: piotr26 »

U mnie narazie jest niewielkie buczenie i delikatne bicie, ale nie zwsze i to tylko przy hamowaniu dosyć mocnym z powiedzmy 140 do np 80 km/h lub wyższych predkości. Przy spokojnym, normalnych hamowaniu jest to praktycznie niewyczuwalne. Na samych tarczach niewielkie pęknięcia tzn wyrażnie mniejsze niż na zdjęciach z poprzedniej strony u kolegi Kojo, ale widoczne. Czy to już ten moment by oczekiwać wymiany gwarancyjnej czy jeszcze poczekać? Przebieg 16 tys km.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: maureliusz »

Ale obciach z tymi hamulcami w SIII ...
Słyszałem że teraz już nie tak łatwo o reklamację... Trzeba jakieś filmy kręcić i cuda. Porażka Skody w tym temacie. Powinien być recall!!!

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Munio
Posty: 28
Rejestracja: 4 maja 2019, o 16:54
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Mateusz

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Munio »

Nagrywają , nagrywaja.... Panowie z ASO na podstawie wywołanego dzwięku mogą dopiero reklamować klocki/tarcze. Takie dostałem informacje po jeździe testowej. Temat jest całkowicie chory. Cisnę ich kolejny na serwisie w przyszłym tygodniu. Sytuacja jest niezmienna cały czas przy wyższych prędkościach (pow.140 km/h), a oni po mieście jeżdżą i chcą sprawdzić, czy to prawda :/
Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Kowal »

Do mojej kury wpadły dziś klocki ate na przód i tył. Zobaczymy jak to teraz będzie działać.
Munio
Posty: 28
Rejestracja: 4 maja 2019, o 16:54
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Mateusz

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Munio »

Wczoraj zostały w końcu wymienione klocki razem z tarczami na tylnej osi. Wszystko w ramach gwarancji :) co najciekawsze, pojechałem do serwisu w Piotrkowie Tryb., zamiast kolejny raz w Łodzi. Tam odbyli jazdę próbną i stwierdzili, że trzeba będzie to wymienić. 1 dzień oczekiwania na decyzje gwaranta i w końcu się udało ! Jeżeli macie możliwość, próbujcie w innych ASO
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: woj_tek »

U mnie nie robili jazdy testowej (chyba że między parkingiem a hala serwisową, ~1min), auto cały czas było na podnośniku. Dopiero po weryfikacji klocków i stwierdzenia problemu z jednym z klocków zaproponowano wymianę od ręki.

Powiedziano mi jeszcze, że przyklejanie się klocków to również znany temat.

Dzień przed wizytą w ASO pojechałem na SKP na pomiar sił hamowania i nadmiernej owalizacji tarcz. Wynik: hamulce idealne, a jednak...

O ile to coś zmienia - w moim Superbie (MY2019 z 2019) były już podobno "poprawione" klocki, jakieś z blaszką. Jak widać "poprawione" nie znaczy naprawione. Zobaczymy jak teraz będzie. Od wymiany na razie zrobiłem ~2000km i jest kolosalna różnica: cisza i zero drgań.
Awatar użytkownika
Krzych
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2019, o 08:59
Samochód: Superb III
Silnik: 0.8 SOHC
Lokalizacja: Gdynia

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Krzych »

W grudniu wymieniałem olej w Plichcie w Gdańsku przy Lubowidzkiej. Gość z salonu przyjmujący samochód pierwsze co zrobił, to sprawdzał tylne hamulce, zamiast patrzeć pod maskę. Powiedział, że problem jest ze zbyt twardymi klockami w stosunku do tarcz, co powoduje mikropęknięcia tarcz, buczenie przy mocniejszym hamowaniu i sam zapytał czy mam czas na wymianę. Wszystko w ramach gwarancji. Niecałe dwa lata, przejechane 11k bo przez coronera pracuję od marca tylko zdalnie :)
Reasumując, Skoda najwyraźniej wie o kolejnym problemie z hamulcami ale reakcja pewnie zależy od ASO.
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: piotr26 »

Po zdjęciu koła ukazał się taki widok tarczy. Przeieg 16600 km. Odczuwalne buczenie i bicie przy hamowaniu z wyższych prędkości np 140 do 90. Problem zgłosiłem, bo będę w przyszłym tygodniu na przeglądzie. Chciałbym zapytac bardziej doświadcoznych kolegów, którzy już wymieniali hamulce z tyłu czy taki widok i objawy kwalifikują do wymiany klocki i tarcze? Poniżej link do kilku zdjęć.

https://ibb.co/album/Pc5Ttp

Obrazek
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Kuster »

piotr26 pisze: 9 sty 2021, o 15:35 Po zdjęciu koła ukazał się taki widok tarczy. Przeieg 16600 km. Odczuwalne buczenie i bicie przy hamowaniu z wyższych prędkości np 140 do 90. Problem zgłosiłem, bo będę w przyszłym tygodniu na przeglądzie. Chciałbym zapytac bardziej doświadcoznych kolegów, którzy już wymieniali hamulce z tyłu czy taki widok i objawy kwalifikują do wymiany klocki i tarcze? Poniżej link do kilku zdjęć.

https://ibb.co/album/Pc5Ttp

Obrazek
Tarcza nie wygląda tak źle ale jak bije i to czuć to pewnie że się nadaje do wymiany...

Co oni zakładają na pierwszy montaż że to taka lipa?
Trzeba się przecież postarać żeby powyginać tarcze tym bardziej wentylowany duży tył gdzie bierze on 30% max 40% udziału w hamowaniu...
Jak dbasz tak masz
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: yaro_1 »

moje przy przebiegu 28kkm wyglądały podobnie, nie było bicia tylko buczenie przy hamowaniu i wymienili, tylko pytali poznań o zgodę
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: piotr26 »

Dzięki. Mam już wieksze rozeznanie:)
Najśmieszniejsze jest to, że nie miałem ani jednej awaryjnej sytuacji, gdzie musiałbym hamować np ze 100 do 0 itp, nie mówiąc o wyższych prędkościach. Raczej hamulce mają u mnie lekko, mimo, że zdarza mi się jeżdzić szybko. Poprzednim razem, gdy zgłaszałem problem serwisant powiedział, że jest ok. Teraz nie dam sobie wmówić, źe jest, bo nie jest. Miałem dwie takie sytuacje, gdy bicie było tak głosne, że mysłałem, ze to jakaś awaria, w obu przypadkach w normalnej sytuacji tj przy hamowaniu do zjazdu na ekspresówce z prędkości 120 km/h. Potem, przy kolejnych hamowaniu wróciło do "normy" i się nie powtórzyło.
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: piotr26 »

Dzisiaj w serwisie wymienili mi kolcki i tarcze na gwarancji. Co ciekawe popękane były również klocki, część klocka w obrębie tego pekniecia wygladała jakby miała się za chwilę oderwać. Piszę o tym, bo wcześniej się z czymś takim nie spotkałem.
ODPOWIEDZ