Najlepsza kamera cofania

Daniel 38
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2020, o 11:08
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Daniel

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: Daniel 38 »

witam kolegow
posiadam s3 z 2016 z polowy maja , interowalo mie montaz kamery cofania , ale servis infromował ze kamere cofania moglem zamontowasc jesli auto zostalo by wyprotukowane z czerwca 2016 , i nie grwaraduja ze w mojej S3 kamera cofania bedzie dziala poprawanie .
czy ktosc z was montowal kamere do auta z 2016 np kwietnia lub marca ? czy jednka servis dobrze mie poinformowal o tym ze kamera cofania nie bedzie dziala u moji modelu z polowy maja 2016????
czekam na informacje od was . pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13590
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: Enriquez »

Ja mam auto z kwietnia 2016 i jak najbardziej się dało. Jeżeli masz Columbusa to na pewno się da.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
kret84
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2014, o 19:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Przemek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: kret84 »

Daniel 38 pisze:witam kolegow
posiadam s3 z 2016 z polowy maja , interowalo mie montaz kamery cofania , ale servis infromował ze kamere cofania moglem zamontowasc jesli auto zostalo by wyprotukowane z czerwca 2016 , i nie grwaraduja ze w mojej S3 kamera cofania bedzie dziala poprawanie .
czy ktosc z was montowal kamere do auta z 2016 np kwietnia lub marca ? czy jednka servis dobrze mie poinformowal o tym ze kamera cofania nie bedzie dziala u moji modelu z polowy maja 2016????
czekam na informacje od was . pozdrawiam
Listopad 2015 zamontowana bez problemu

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Daniel 38
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2020, o 11:08
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Daniel

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: Daniel 38 »

witam cie mozna prosic o szczeglwy jaka kamekre i czy sam to robilesc ? jaksc fotke z widoku kamery tylnej moglesc dodasc do wiadomsci
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: Patryk211088 »

Ja zakładałem chinola z aliexpresu za 110zl i jestem bardzo zadowolony. Widok jest lepszy niż miałem na oryginalnej kamerze w passacie b7
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: kacluk »

Możesz podać więcej szczegółów?? Bo to brzmi ciekawie za rozsądne pieniądze..
Kwestia kamery założyłeś w jak gdzie? kupiłeś oryginalną klamkę i tak jak seria?? Rozumiem że kamera bez skrętnych lini? A kwestia okablowania??
Sorki za mase pytań..

Kwestia auta masz dsg? w jakim radiu??

I kwestia kodowania... czy można to zrobić odb eleven?? bo tym akurat dysponuję..
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: Patryk211088 »

Kupiłem z tego linka https://m.pl.aliexpress.com/item/328324 ... 0-blTO4zPE
Zakładałem sam a posilkowalem się tutorialem do Octavia 3 z YouTube. Radio mam to bez navi. Ja mam 2015r liftbacka style i z tego co kojarzę to po lifcie delikatnie zmieniła się klamka. Co do kodowania to ja robiłem vagiem ale napewno obd ogarnie to. Napisz na priv to podam do siebie nr tel żeby nie zaśmiecać watku. Jeśli masz choc trochę zdolności manualnych to poradzisz sobie bez problemu. A jakość wykonania samej klamki nie odbiega niczym od oryginału
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: kacluk »

Pozwolę sobie tu napisać. mieszkam w uk i smsy w obie strony by nas trochę wyszły:) Mam nadzieję że się nie gniewasz..

Moje auto to liftback 2016 2.0tdi dsg.. Kamera którą podałes wygląda mega fajnie.. typowo jak oryginał. Właśnie będę starał się ją zamówić

Znalazłem jakąś instrukcję do obd 11 jakby ktoś chciał..
Mam nadzieję że włączenie tych 2 opcji wystarczy aby kamera odpaliła..

"RVC is coded in Infotainment but also in Park Assist"

Obrazek
Obrazek
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: Patryk211088 »

Zwróć uwagę na tylną klamkę czy jest taka jak w linku który podałem czy taka bardziej zaokrągloną bo niby obie występowały-tak mi powiedział gość od którego chciałem kupić używkę.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: kacluk »

Patryk211088 pisze: 17 sie 2020, o 19:23 Zwróć uwagę na tylną klamkę czy jest taka jak w linku który podałem czy taka bardziej zaokrągloną bo niby obie występowały-tak mi powiedział gość od którego chciałem kupić używkę.
jak tylko kupiłem kamerę sprzedawca którego poleciłeś właśnie kontaktował się w sprawie wymiaru klamki z kamera.. Zamówiłem.. jutro/ po jutrze ma przyjechać..

Mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia.. jak to podłączyłeś?.. Znaczy jak kamera ma zasilanie u Ciebie? wszystko z radia czy tak jak w androidowych radiach że zasilanie z świateł wstecznego?

Kamerę trzeba zakodować w parking assistance 76 i radiu information control unit 5f??

Mam zamiar spróbować zakodować to przez obd 11

A nie korciło Cię zmienić radio na jakąś chińską jednostkę z androidem?? Mi brakuj tomtoma w nawigacji.. ta skody jest spoko.. ale brak jej radarów:)
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: Patryk211088 »

Zasilanie po zapłonie znalazłem w klapie i tam się wlutowalem- nie chciałem brac prądu z jednostki bo tam jest stale 12v i mogłoby rozładowywać Aku.
Jest mnóstwo tutoriali jak zakodowac- ja vcds.
Ja używam google maps więc android auto mi odpowiada a sama jednostka jak dla mnie jest ok
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: kacluk »

Dzieki wlasnie widzialem tutorial ale zasilanie wziete bylo z jednostki. Ja do kodowania mam tylko obd11.
A android auto.. port usb ze skody jest dosc slaby jesli chodzi o natezenie pradu.. i moj telefon potrafi sie mimo podpietego kabla rozladowywac..
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: Patryk211088 »

Natężenie prądu też gdzieś się ustawia. Ja nie mam problemu z rozładowywaniem ale mam dość prosty i tani tel tj redmi note 7.
Dzisiaj może spróbuję zdjąć tapicerkę, zobaczyć czy wszystko jest ok i postaram się zrobić fotkę gdzie wziąłem napiecie
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: kacluk »

Ja uzywam xiaomi mi8.. w iphonie 8plus bez problemu laduje podczss uzywania tomtoma z carplay.. ale mi8 i google maps na android auto i z ladowabniem jest ciezko..
Jakby Ci sie chcialo z ta tapicerka to bylbym wdzieczny

Przyszła mi kamera podłączenie jeśli znajdę prąd z tyłu nie powinno być problemem.. poza tym cienkim białym kablem w wiązce kamery.. Dostałeś tez w zestawie taki mały filtr z podłączeniem 12v IN/OUT??


Obrazek


Cały zastaw jaki otrzymałem.. całość wyszła 15GPB
Obrazek
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Najlepsza kamera cofania

Post autor: Patryk211088 »

Tak moja kamera wyglada identycznie. Kurcze zrobiłem zdjęcia u siebie ale nie wiem jak wrzucić
ODPOWIEDZ