Virtual Cockpit

Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Kulpas »

VC trudno dostępny w PL w rozsądnych pieniądzach. Przy używanym nie da się ponownie zakodować przebiegu (niższego niż ma się obecnie w aucie), można jedynie kupić używany z mniejszym przebiegiem niż aktualny licznik i zakodować go z większym przebiegiem, nigdy odwrotnie.
Ja kupiłem VC na AliExpress i wyszedł mnie jakoś 4 tyś.zł (3200zł licznik + ok.900zł akcyza-cło). Kodowanie licznika to jakieś 500-600zł w zależności od warsztatu.
Jeśli chcesz mieć wyświetlane mapy na VC to trzeba mieć min.jednostkę w schowku Amundsen mib2, wtedy będziesz mógł wyświetlać mapy na VC lub na ekranie radia (nigdy na obu jednoczesnie). Jeśli chcesz mieć mapy wyświetlane jednocześnie na VC oraz ekranie radia, to musisz mieć już jednostkę z nawigacją columbus mib2.5, która działa tylko z ekranem 9.2cala (cały dotykowy bez fizycznych przycisków).
Jeśli masz columbus mib2.5 z ekranem 9.2cala to powinno wystarczyć samo kodowanie wraz z wymianą licznika na VC.
To samo dotyczy się jednostki Amundsen mib2.
Jednak jeśli masz standardowy ekran 8cali z fizycznymi przyciskami po bokach i 2 pokrętłami to będziesz w identycznej sytuacji jak ja i do wymiany jest więcej części. Poniżej lista części, które ja musiałem w takim przypadku wymienic:
1) licznik VC + światłowód - 4200zł
2) ekran radia 9.2cala - 1500zł
3) przeróbka jednostki columbus mib2 na mib2.5 - 600zł
4) listwa (dekor) z ambiente za ekranem radia (trudno dostępne używki) - 1500zł ASO
5) moduł gateway - 200zł
6) montaż i kodowanie - 500-600zł.
Więc jak dobrze liczę to VC wyniósł mnie jakoś 8500-8600zł na gotowo.
Osobiście od dłuższego czasu kompletowałem sobie części gdyż nie mogłem sobie pozwolić jednorazowo na taki nie mały wydatek.
Teraz mam w planach zmienić cały przód (front) z przedlifta (MY2017) na polifta (MY2020), a wszystko dla świateł MATRIX, gdyż oryginalny bixenon jest jak dla mnie słaby po zmierzchu i w deszczu. MATRIX robi z nocy dzień.
Powoli zaczynam kompletować części (zderzak już kupiłem pod kolor), lampy mam zarezerwowane ale jeszcze ich nie kupuję, bo nie wiem czy przypadkiem nie trzeba będzie też wymienić maski i błotników co znacząco uszczupli mój budżet na ten projekt.
Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłem, jeśli w czymś się pomyliłem to na pewno koledzy (fachowcy) mnie poprawią. Pozdrawiam wszystkich
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Virtual Cockpit

Post autor: mario789 »

Szanuje za moda ale ja akurat już się po gti wyleczyłem z doposażenia samochodów bo przy sprzedaży nikt za to nie cofnie a swoją droga vc na gotowo za ponad 8 kapci to sporo.
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Kulpas »

Dlatego nie mam zamiaru w najbliższych latach sprzedaży auta a raczej kolejny projekt przeróbki full frontu na ten z polifta MY2020. Pozdrawiam
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Virtual Cockpit

Post autor: mario789 »

Każdy robi pod siebie :) kibicuje żeby poszło gładko, bez kłopotów po drodze!
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Virtual Cockpit

Post autor: piramida »

Kulpas, gruby mod :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Kulpas »

Dzięki. Kolejne części już zamówione pod mod-a z poliftem i chciałbym jeszcze w tym roku dokonać przeróbki i wszystko jest na dobrej drodze aby się to udało. Dzięki wszystkim za wsparcie.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Virtual Cockpit

Post autor: mario789 »

Koniecznie daj znać jak skończysz projekt! Sam będziesz dłubać czy jakiejś zewnętrznej firmie zlecisz całość po skompletowaniu gratów?
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Kulpas »

Zderzak kupiłem niby z tym samym kodem lakieru, ale czy będzie identyczny odcień to się okaże jak przyjdzie. Na pewno będę musiał dać do malowania zaślepki spryskiwaczy oraz haka gdyż tego jeszcze nie mam (może uda się trafić pod kolor) jeśli nie to lakiernika trzeba będzie szukać. A resztę ogarniemy tam gdzie robiłem VC oraz kierownicę czyli w RETROFITCAR Poręba.
adi715
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2023, o 16:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Adrian

Re: Virtual Cockpit

Post autor: adi715 »

Cześć.
Ja też planuje doposażyć swoje auto o Virtual Cockpit i mam kilka pytań, które będą odpowiednie do mojego auta??
3V0 920 794E, 3V0 920 790G czy może 565 920 790 ?? Z jakim numerem szukać zegarów??
Jaki numer ma też ten światłowód który jest potrzebny i osłonka/ramka przy zegarach która też trzeba wymienić.
Radio mam Columbus te bez fizycznych przycisków i pokręteł.

Auto to Skoda Superb 2018 2.0 TDI 190km 4x4
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Kulpas »

Skoro masz auto z 2018r to będziesz potrzebował zegarów z numerem 565 920 790, gdzie z tyłu powinny być dwa wejścia do podłączenia zasilania oraz światłowodu. Jeśli zamówisz licznik z AliExpress to tam dużo sprzedawców sprzedaję komplet (zegary, światłowód oraz ramka). Pozdrawiam
adi715
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2023, o 16:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Adrian

Re: Virtual Cockpit

Post autor: adi715 »

Ok, zegary z numerem 565 920 790 są od Kodiaq lub Karoq tak?
Na Ali znajduje też zegary z numerem 56G 920 790, też będą dobre czy to całkiem co innego?

https://a.aliexpress.com/_mrI63EY
A np te zegary? Niby jest to inny numer bo zaczynający się od 3VD ale z tyłu widać że są dwa miejsca do podłączenia, zakładam że to zasilanie i światłowód.

Na allegro znalazłem
https://allegro.pl/oferta/licznik-virtu ... 3566465058
Tylko właśnie bez ramki i światłowodu dlatego pytałem czy ktoś zna ich numery żeby gdzieś osobno je poszukać i kupić.
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Kulpas »

Ten z AliExpress będzie pasował na 100%, ten z allegro jest do Karoq lub Kodiaq a to są już inne zegary. U mnie osobiście ramka przyszła z jakimś dziwnym wzorze więc musiałem ją okleić folią black piano aby pasowa do reszty dekorów. Pozdrawiam
adi715
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2023, o 16:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Adrian

Re: Virtual Cockpit

Post autor: adi715 »

Klupas nie żebym się czepiał czy coś tylko poprostu chce kupić odpowiednie zegary które będą działać poprawnie w moim aucie ale wcześniej napisałeś że skoro moje auto jest z 2018r to potrzebuje zegarów z numerem zaczynającym się od 565 a teraz gdy te z allegro właśnie taki numer mają to że to całkiem inne zegary bo z kodiaqa bądź karoqa.
Czy ma to znaczenie z jakiego auta one są mimo że numer mają taki jaki pisałeś wcześniej? Czy są inne zegary z superba też z numerem 565??

Na ofercie z Ali jest jeszcze jedna rzecz która mnie zastanawia, a mianowicie jest tam cos o 5C anti-theft system i 5A anit-theft system. Cena się różni w zależności którą opcję się wybierze. Czym się różnią te opcje? Jak sprawdzić która będzie odpowiednia do mojego Superba? Czy może nie ma to znaczenia gdyż po montażu zegary trzeba będzie i tak zakodować??

I też fajnie jak by się tu znalazła osoba z Warszawy bądź okolic która by mi pomogła z wymianą tych zegarów i później zakodowała je 🙂

Ok już chyba zauważyłem różnice między tymi 5C i 5A jedne na końcu numer 3VD 920 790 mają literkę A i w tych z literka A z tego co widzę to chyba nie ma drugiego gniazda na światłowód
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Kulpas »

Musisz kupić takie zegary 3VD 920 790 bez litery A, bo z literą A na końcu zegary są do polifta od 2019 w górę i nie mają już komunikacji z radiem przez światłowód tylko bodajże przez CAN. Wiem, bo sam popełniłem ten błąd i kupiłem nowsze zegary z A na końcu i niestety nie pasowały bo mam auto z 2016r. Na szczęście RetrofitCar wywiązał się i zrobił podmiankę zegarów na taki bez A gdyż to przez nich kupiłem zegary z A na końcu. 565 nie będą pasowały bo to są zegarydo kodiaq i karoq gdzie jest inna deska rozdzielcza. Mam nadzieję, że już wszystko wyjaśniłem. Oprócz ceny na AliExpress musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami z tytułu cło akcyzowe ( ja płaciłem w okolicach 1000zł). Pozdrawiam
adi715
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2023, o 16:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Adrian

Re: Virtual Cockpit

Post autor: adi715 »

No to teraz już wszystko jasne w kwestii zegarów, wielkie dzięki 🍺🍺

Znalazłem Twój temat odnośnie VC i tam pisałeś jeszcze o wymianie gatewaya z 5Q na 3Q jak dobrze zapamiętałem bo nie można było z poziomu radia ustawiać co ma się wyświetlać na zegarach.
Jak można to sprawdzić który mam ja? Fizycznie coś rozbierając czy można gdzieś w informacjach o sprzęcie to znaleźć albo przez VCDS?
ODPOWIEDZ