Virtual Cockpit

Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Kulpas »

Na pewno sprawdzisz to przez VCDS wchodząc w sterownik Gateway będziesz miał tam jego oznaczenie czy jest to 5Q czy 3Q0. Mi wszystkie mody ogarnia RetrofitCar w Porębie, dostaję wykaż części które muszę wymienić i poprostu je kupuję gdyż sam nie jestem w stanie takich rzeczy ogarnąć. Ostatnim moim modem była kompletna przeróbka przodu na ten z polifta wraz z MATRIX-ami LED (super sprawa choć nie tania), a teraz szukam wolnego czasu aby oddać swoją s3 na przeróbkę tyłu na ten z polifta (nowe lampy z dynamicznymi kierunkowskazami już czekają na montaż) tylko myślę co zrobić z tylną klapą gdyż w polifcie nie ma już znaczka tylko jest napis SKODA i jest srebrna listwa nad rejestracją. Myślałem aby wymienić całą klapę ale niestety nie ma nigdzie pod mój kolor polifta, no i sporo zabawy z przekładaniem wszystkiego wraz z szybą. Więc chyba będę przerabiał obecną klapę na polifta ( zaszpachlować znaczek, dać napis, wymienić kamerę cofania na taką pod tą chromową listwę i będzie git. Pozdrawiam wszystkich.
Jacenty
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2023, o 14:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Jacenty
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Jacenty »

Kulpas pytanie do Ciebie jako eksperta od VC
Planuje taki mod, ale nie mam pojecia jakie czesci beda potrzebne.
Zalaczam foto co mam u siebie i prosze o rade co trzeba zamowic Chce tylko nadmienic, ze nie zalezy mi na wyswietlaniu map/nawigacji na VC.
Model Superba jaki posiadamn to taka troche hybryda po i z przed lifta
rok produkcji:
2020
Data produkcji:
31.08.2019
Kod silnika:
DPCA
Skrzynia biegów:
UEU(6S)
Załączniki
1
1
2
2
3
3
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Kulpas »

Cześć. Najwcześniej będę mógł udzielić więcej info w niedzielę wieczorem gdyż mam gości na weekend. Ale z tego co się orientuję to masz zwykłe radio bez nawigacji więc i tak nie miałbyś możliwości wyświetlania map na VC. Dlatego wydaje mi się że obojętnie który VC wybierzesz, przedlift czy polift to oba będą działać bez map na VC. Kwestia jest tego czy w przyszłości nie będzie zmieniana jednostka radia, aby mieć nawigację i mapy na VC.
Jacenty
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2023, o 14:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Jacenty
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Jacenty »

hej Kulpas,
Tak patrze, ze tych VC jest wiecej.

3V0920794E
3V0920790G
3V0920794A

ktory brac?
Rozumiem, ze "E" jest do hybrydy, ale czesto pojawia sie "G"
Pozdro
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Kulpas »

Jest jeszcze kwestia zabezpieczenia (immobilizer) gdyż nie każdy działa z konkretnym VC. Jak tylko znajdę chwilę aby się głębiej zaznajomić to dam znać.
Jacenty
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2023, o 14:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Jacenty
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Jacenty »

Hej Kulpas,
Dodzwonilem sie (po kilku nieudanych probach) do retrofit car. Facet powiedzial, ze ma jeden VC nawet na stanie. Ciekawe czy to ten, ktory Ty mu odeslales? :) Obiecal sie odezwac.

Cos moze rozeznales sie w temacie?
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Kulpas »

Witam. Niestety nie miałem czasu się rozeznać. Ale Robert z RetrofitCar mój niewłaściwy VC z tego co wiem to jest już zamontowany w innym aucie. Teraz jestem uziemiony, bo mam zwichniętą rzepkę w lewym kolanie. Pozdrawiam
Brono
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2023, o 09:50
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Brono »

Witam. Apropo vc w skodzie. Moze ktos sie na tym zna. Mianowicie zamontowalem sobie vc chinczyka, wszystko dziala bez zarzutu z jednym minusem, nie da sie zmienic radzaju zegarow, wyswietla sie tylko ten glowny, nie można zmienic na widok sportowy, czy tez na ten na ktorym wyswietla sie mapa na calym wyświetlaczu, czy mozna to jakos ogarnac, czy tez chinczyki tak maja....
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Kulpas »

Też mam chińczyka i mam możliwość zmiany widoków ale tylko na oryginalnej kierownicy z przedlifta. Kupiłem kierownicę wraz ze sterownikiem z polifta i na tej kierownicy są jakieś problemy i nie mogę zmieniać widoków (motywów) na chińskim VC. Może to coś rozjaśni. Ja mam fabrycznie superba 3 z 2016r z fabrycznym Columbus mib 2.0 przerobionym przez pab367 na mib 2.5 pod VC. Zmieniałem także moduł komfortu BCM pod inne mody z najnowszego Kodiaq z 2022r.

Wysłane z mojego 2304FPN6DC przy użyciu Tapatalka

Brono
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2023, o 09:50
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Virtual Cockpit

Post autor: Brono »

Dzieki za odpowiedz. U mnie na starej jaki i tej nowej kierownicy nie dziala. Pewnie cos z kodowaniem, lub z adaptacja. Tylko gdzie co kliknąć, nie wiem.
ODPOWIEDZ