Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: maureliusz »

Co to przerywania... to jak w życiu nie jest to dobre ... ale nie szalałbym też. Gdyby to było tak groźne jak dawniej byłaby kontrolka ostrzegająca.
Ja kilka razy przerwałem i nic się nie wydarzyło. Oleju nie przybyło.

Wiadomo jak zauważe...to pozwalam mu skończyć.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: coolmobil »

ktryk pisze:Nic się nie rozłącza po wyłączeniu programowo dpfa.
Nawet samego dpfa nie trzeba wyrzucać, wycinać, przebijać, bo są różne metody. Można spokojnie jeżdzić i samemu go wypalać przez ostrzejszą jazdę co 500-1000 km. trzeba go dobrze przegonic na obrotach i będzie sobie jeszcze służył o ile nie jest juz zabity popiołem i silnik, wtryski w dobrej kondycji. Ludzie zamiast naprawiać silniki, lub osprzęt silnika wyrzucają dpfy i w tedy robi sie lokomotywa z auta. Szwankujący dpf jest pierwszym objawem usterki silnika, a nie samego dpfa.
Powiem z doświadczenia ze nie trzeba jakoś specjalnie ostro pojechać aby dobrze się dpf wypalił.
W insigni testowałem (nie tylko ja) różne zachowania w trakcie wypalania. Najlepsze efekty są gdy jedziesz ze stała prędkością powiedzmy 120-130 ( może być i 150), chodzi o to aby nie zwalniać, nie przyspieszać, nie zmieniać biegów. W takich warunkach wypala się najszybciej i najlepiej. W insigni spokojnie schodziło do 6-7% zapełnienia a zaczyna się tam od około 80%.

Plusem w insigni było to ze można było zamontować diodę informująca kiedy zaczyna się proces lub używać aplikacji stworzonej przez jednego z forumowiczów która informowała jaki jest poziom zapełnienia, kiedy się zaczyna proces i do ilu się wypaliło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tombo77
Posty: 45
Rejestracja: 3 paź 2019, o 17:31
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Tomasz

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: tombo77 »

ktryk to wyjąsnij mi proszę dlaczego mam odłączony czujnik podciśnienia spalin 0281006083 ? Może mechanik się myli i coś jest nie tak z tym autem.
Z tego co przeczytałem mierzy on ciśnienie spalin przed i za dpf-em.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: marioti »

W wielu autach tak jest. Ale w kurze nie. Do czujnika dochodzi tylko jeden wąż, a drugi jest obcięty. Tak jakby czujnik podawał na kompa info tylko o ciśnieniu za dpf, i porównywał je z wgraną mapą.
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: ktryk »

Jesli masz odpiętą kostkę od czujnika i nie wali błędu to na pewno masz usunięty dpf. Pewnie teraz żadnego błędu ci nie pokarze nawet po uszkodzeniu czegoś.
Mi bardziej chodziło o to że jak wyłącza sie dpf programowo ,to nic nie trzeba odpinać, ani odłączać i żadnych błędów nie pokazuje. Miałem w Passacie b7 tylko 1,6 tdi wyłączony dpf ,to nawet działało to tak że jak odpiąłem czujnik cisnienia spalin to błąd się pojawiał, mimo że czujnik nie mierzył ciśnienia, ale podpięty i sprawny musiał być .
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: maureliusz »

Nieprawda!
Pisałem kiedyś że sprawdzałem u mnie. Odpięcie czujnika różnicy nie wywala błędu.
Sterownik wypala albo jak osiągnie max mierzony albo max obliczony. W zależności co pierwsze.
W zależności czy wypalanie więcej na trasie czy w mieście to rośnie jedno lub drugie szybciej. Czemu...nie wiem.

Ps. Powielamy to samo z drugiego równoległego wątku


Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka




Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: oolsztyniak »

ktryk pisze: 21 gru 2019, o 21:40 Nic się nie rozłącza po wyłączeniu programowo dpfa.
Nawet samego dpfa nie trzeba wyrzucać, wycinać, przebijać, bo są różne metody. Można spokojnie jeżdzić i samemu go wypalać przez ostrzejszą jazdę co 500-1000 km. trzeba go dobrze przegonic na obrotach i będzie sobie jeszcze służył o ile nie jest juz zabity popiołem i silnik, wtryski w dobrej kondycji. Ludzie zamiast naprawiać silniki, lub osprzęt silnika wyrzucają dpfy i w tedy robi sie lokomotywa z auta. Szwankujący dpf jest pierwszym objawem usterki silnika, a nie samego dpfa.
Nie da rady tak zrobić.
Jak nie wywalisz dpf'a to moment i się zasadzi.
Efekt dopalania to nie jest tylko wymysł tylko ten filtr najzwyczajniej w świecie się zapycha.

Osobiście jestem zwolennikiem prania/regeneracji o ile to możliwe i dpf nie jest uszkodzony.
Niestety nie wiem jaką podjąłbym decyzję w momencie, gdyby okazał się uszkodzony.

BTW wracając do tematu, ogarnął ktoś tą kontrolkę?
Faktycznie włącz się tutaj ogrzewanie szyb/lusterek?

W fordzie to wiem, że tak jest, w kilku francuzach też, ale w Superbie jesteście pewni , że też tak to działa?
Nawet Duda w 101 napraw kiedyś robił toturial z montażu diody informującej o wypalaniu DPF na przykładzie mondeo mk4
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 422
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: krzynol »

bzdura moim daniem z tym grzaniem lusterek, zajrzyjcie na mój film o wymianie maty grzewczej lusterka. mierzyłem, tam jest kilkanaście watów mocy pobieranej, co to ma zmienić w poborze mocy auta?!
to już lepiej aby auto światła włączyło mijania i pozycje - to jakieś ~140W i wtedy ma to sens (chociaż też wątpliwy)
najlepszym rozwiązaniem jest dekoder CAN odczytujący jedną jedyną informację z bloku pomiarowego o wypalaniu, można pokusić się o zrobienie, można kupić moduł wpinany w OBD2
jaris
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2019, o 20:19
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: jaris »

Faktycznie. W naszych kurach grzanie lusterek włącza się niezależnie od tylnej szyby. W insignii lusterka grzeją się razem z tylną szybą (czy raczej na odwrót), to i pobór jest duży.
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: fabek »

oolsztyniak pisze: 1 lip 2020, o 14:08
ktryk pisze: 21 gru 2019, o 21:40 Nic się nie rozłącza po wyłączeniu programowo dpfa.
Nawet samego dpfa nie trzeba wyrzucać, wycinać, przebijać, bo są różne metody. Można spokojnie jeżdzić i samemu go wypalać przez ostrzejszą jazdę co 500-1000 km. trzeba go dobrze przegonic na obrotach i będzie sobie jeszcze służył o ile nie jest juz zabity popiołem i silnik, wtryski w dobrej kondycji. Ludzie zamiast naprawiać silniki, lub osprzęt silnika wyrzucają dpfy i w tedy robi sie lokomotywa z auta. Szwankujący dpf jest pierwszym objawem usterki silnika, a nie samego dpfa.
Nie da rady tak zrobić.
Jak nie wywalisz dpf'a to moment i się zasadzi.
Efekt dopalania to nie jest tylko wymysł tylko ten filtr najzwyczajniej w świecie się zapycha.

Osobiście jestem zwolennikiem prania/regeneracji o ile to możliwe i dpf nie jest uszkodzony.
Niestety nie wiem jaką podjąłbym decyzję w momencie, gdyby okazał się uszkodzony.

BTW wracając do tematu, ogarnął ktoś tą kontrolkę?
Faktycznie włącz się tutaj ogrzewanie szyb/lusterek?

W fordzie to wiem, że tak jest, w kilku francuzach też, ale w Superbie jesteście pewni , że też tak to działa?
Nawet Duda w 101 napraw kiedyś robił toturial z montażu diody informującej o wypalaniu DPF na przykładzie mondeo mk4
Nieczęsto się zgadzam, ale kolega ktryk ma racje w tej kwestii. Dpf nie musisz usuwać fizycznie, jeżeli wiesz jak takim autem jezdzic by się nie zapychał.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: marioti »

Odgrzeje trochę temat. Przy wypalaniu dpf, u nas NIE włącza się grzanie lusterek i tylnej szyby. Sprawdziłem u siebie, z kamerą termowizyjną w ręku ;)

Czy naprawdę nie ma jakiegoś prostego i taniego sposobu aby to jakoś sygnalizować?
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 422
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: krzynol »

możesz mieć tak jak ja :D
komunikat na maxidocie + gong + mrugająca kontrolka DPF
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: Kulpas »

Czy do superba 3 takie coś podejdzie?
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 422
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: krzynol »

jeszcze nie
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: Kulpas »

A kiedy posiadacze s3 mogą się spodziewać działającego sprzętu?
ODPOWIEDZ