Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: maureliusz »

Nawet jak to jest grzanie szyby to trzeba to jakoś odczytać z OBD.

Nie mnie jednak 127zł + przesyła... to przesada...
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Darekdmx
Posty: 78
Rejestracja: 4 sty 2018, o 21:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Dariusz

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: Darekdmx »

Ja kupiłem dam znać jak się sprawuje , wyprodukowanie Iphone tez kosztuje 900 zł a sprzedają go za 4 tys i ludzie kupują


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: maureliusz »

Tak ale masz coś więcej niż obydowe, mały układ kabelek z diodą u buzzer...
To Ci raczej pogody na jutro nie wymiga:-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Darekdmx
Posty: 78
Rejestracja: 4 sty 2018, o 21:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Dariusz

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: Darekdmx »

Ale wiem kiedy pdf wypala i jak bardzo jest zapełniony wiec wiem kiedy wyjechać na obwodnicę i wypali pdf jak należy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jaris
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2019, o 20:19
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: jaris »

I jakie wrażenia Darekdmx?
Darekdmx
Posty: 78
Rejestracja: 4 sty 2018, o 21:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Dariusz

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: Darekdmx »

Jestem zadowolony trochę kosztuje ale wiem kiedy dpf wypali kończy więc jest ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rulez
Posty: 70
Rejestracja: 2 sty 2017, o 14:09
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: ~170
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: rulez »

marioti pisze:Enri a to byłby niezły patent na klienta, zrobić diodę na kabelkach za 2zł i sprzedać ją za 129zł :D
Wystarczy wiedzieć, że przy wypalaniu auto samo zwiększa pobór prądu, włączając ogrzewanie luster, czy tylnej szyby. Taki bajer widziałem np. na forum Insignii.
Twoja niewiedza i niezrozumienie tematu mnie przeraża.. dioda i kabelki :D Zrób taki układ na diodzie, który działa w VAG to zapłacę Ci 5 tysięcy :)
Elektronika, Chiptuning, Diagnostyka, Dezaktywacja EGR, DPF, SWIRL
VCDS, VagCanPro, ODIS ---> https://www.facebook.com/mechsolgroup
loko34
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2017, o 10:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jacek

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: loko34 »

Do tego kabelka i diody potrzebny jest cały układ wychwytujący odpowiednie ramki can grupa vag to niestety nie fordy czy ople że wystarczy wpiać się żaróweczka w lusterka. Rulez a czy te twoje urządzenie jest w stanie przekierować odpowiednia ramkę w taki sposób żeby na liczniku w czasie wypalania świecił się diagram dpf

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
rulez
Posty: 70
Rejestracja: 2 sty 2017, o 14:09
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: ~170
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: rulez »

loko34 pisze:Do tego kabelka i diody potrzebny jest cały układ wychwytujący odpowiednie ramki can grupa vag to niestety nie fordy czy ople że wystarczy wpiać się żaróweczka w lusterka. Rulez a czy te twoje urządzenie jest w stanie przekierować odpowiednia ramkę w taki sposób żeby na liczniku w czasie wypalania świecił się diagram dpf

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Chcieliśmy to zrobić i niestety bez montażu bezpośredniego w CAN PT nie ma takiej możliwości :( Wiem, że to byłoby dużo lepsze niż dodatkowa dioda. Być może w MQB już się uda. Staramy się rozwijać projekt na nowe sterowniki i marki. W chwili obecnej chcemy zapełnić całą gamę sterowników w grupie VAG pod UDS - zostały nam tylko jeszcze 3.
Elektronika, Chiptuning, Diagnostyka, Dezaktywacja EGR, DPF, SWIRL
VCDS, VagCanPro, ODIS ---> https://www.facebook.com/mechsolgroup
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: ktryk »

Nie wiem czy S2 to dotyczy, ale w moim Passacie B8 ,czyli to jest S3 jak się wypala dpf to włącza się wentylator chłodnicy. Jest tylko jeden, bo S2 i Passat B7 mają 2 na chłodnicy.
Wystarczy tylko kabelek i jakaś lampka podłączono pod ten wentylator i już mamy kontrolkę dpfa. Wiem że latem to się nie sprawdzi, bo wentylator włącza się przy klimie, ale jak jest chłodno to będzie wiadomo że się wypala. A klimę zawsze można na chwilę wyłączyć jak ktoś zechce sprawdzić czy to ten moment.
kuszelka
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2018, o 16:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: kuszelka »

Być może jestem "zielony" , ale w mojej SII w czasie wypalania DPF-u świeci się na desce kontrolka. Ponadto sugestie wrzucenia wyższego biegu strzałka pokazuje dopiero po osiągnięciu obrotów powyżej 2200obr/min , a sugestia niższego biegu poniżej 1800obr/min. Przy standardowej pracy silnika (bez wypalania ) to odpowiednio około 1500 obr/min i i około 1000obr/min. Zauważyłem też , że zanim zacznie się świecić kontrolka (zanim rozpocznie się wypalanie DPF-u) , to po zgaszeniu silnika włączają się wentylatory chłodnicy ( mimo temperatury przed wyłączneiem zapłonu na poziomie 90 stopni ) i wentylatory pracują około 15 minut. Wentylatory pracują po około 3 do 5 przejazdów i przy kolejnym przejeździe zaczyna się palić kontrolka i wypalanie filtra DPF.
maciekdab859
Posty: 43
Rejestracja: 27 mar 2018, o 07:50
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: maciekdab859 »

kuszelka pisze: 10 gru 2019, o 17:22 Być może jestem "zielony" , ale w mojej SII w czasie wypalania DPF-u świeci się na desce kontrolka. Ponadto sugestie wrzucenia wyższego biegu strzałka pokazuje dopiero po osiągnięciu obrotów powyżej 2200obr/min , a sugestia niższego biegu poniżej 1800obr/min. Przy standardowej pracy silnika (bez wypalania ) to odpowiednio około 1500 obr/min i i około 1000obr/min. Zauważyłem też , że zanim zacznie się świecić kontrolka (zanim rozpocznie się wypalanie DPF-u) , to po zgaszeniu silnika włączają się wentylatory chłodnicy ( mimo temperatury przed wyłączneiem zapłonu na poziomie 90 stopni ) i wentylatory pracują około 15 minut. Wentylatory pracują po około 3 do 5 przejazdów i przy kolejnym przejeździe zaczyna się palić kontrolka i wypalanie filtra DPF.
W Twoim przypadku DPF powiedział "dziękuję za współpracę".
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: ktryk »

Jak już się kontrolka zapala, to już nie jest dobrze. Możliwe że już trzeba go wyprać. Co ile km masz to niby wypalanie ze świecącą kontrolką?
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 422
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: krzynol »

kuszelka pisze: 10 gru 2019, o 17:22 Być może jestem "zielony" , ale w mojej SII w czasie wypalania DPF-u świeci się na desce kontrolka. Ponadto sugestie wrzucenia wyższego biegu strzałka pokazuje dopiero po osiągnięciu obrotów powyżej 2200obr/min , a sugestia niższego biegu poniżej 1800obr/min. Przy standardowej pracy silnika (bez wypalania ) to odpowiednio około 1500 obr/min i i około 1000obr/min. Zauważyłem też , że zanim zacznie się świecić kontrolka (zanim rozpocznie się wypalanie DPF-u) , to po zgaszeniu silnika włączają się wentylatory chłodnicy ( mimo temperatury przed wyłączneiem zapłonu na poziomie 90 stopni ) i wentylatory pracują około 15 minut. Wentylatory pracują po około 3 do 5 przejazdów i przy kolejnym przejeździe zaczyna się palić kontrolka i wypalanie filtra DPF.
zielony raczej na pewno, bez urazy kolo :D
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Kontrolka informującą o trwającej regeneracji DPF

Post autor: into »

Zle wiesci dla Pana powyzej, dpf do wymiany :(
I'm the man on the silver mountain
ODPOWIEDZ