Aktualizacja map Columbus

Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: ahaman »

jaca85 pisze: 22 sty 2022, o 16:47 Wersje mapy powinieneś mieć w menu map...
Jak wsiądę do auta za jakiś czas, ta cyknę fotkę i podeślę.
Nośnik masz dobrze sformatowany? Ja tam zawsze używam karty SD. Jak po podpięciu nośnika nie odpala Ci się menu z wyborem aktualizacji to albo coś nie tak z nośnikiem albo z gniazdem (zakładamy, że wszystko pobrane i wypakowane poprawnie).


Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Menu map...? Pierwsze słyszę o czymś takim. Może jednak faktycznie cyknij fotkę i pokaż. :lol:
A którego masz MIBa i który rok modelowy Superba?
Pozdrawiam,
Andrzej
komoornik
Posty: 1018
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: komoornik »

ahaman pisze: 22 sty 2022, o 01:21 Czy udało się może komuś wykonać aktualizację map w Columbusie MY2021 za pomocą pliku ściągniętego z "Update portalu" - mapy oznaczone jako ECE 2022, link do archiwum pod tym linkiem: https://infotainment-cdn.skoda-auto.com ... Update.zip

Próbowałem tego dokonać według instrukcji z tego PDFa: https://updateportal.skoda-auto.com/Dow ... s-mib3.pdf (rozpakowując archiwum i wrzucając jego zawartość na pendrive'a, a następnie umieszczając go za pomocą przejściówki w gnieździe USB-C koło zapalniczki).
Nie wiem jednak czy mapy się zaktualizowały. Po czym można to poznać?
Mi się nie udało.

21.11 miałem od początku.

Też robiłem wszystko według instrukcji i nie udało mi się doprowadzić do żadnego komunikatu o aktualizacji, chyba że żadnego nie ma. Za tydzień mam długą trasę to zobaczę czy cokolwiek się zmieni jak zostawię pendrive podłączony na dłuższy czas.

Ale mam też podejrzenie że 21.11 to ECE 2022 :shock:
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: kacluk »

I najważniejsze czy karę/pendrive z mapami robisz na macOS czy na windowsie? Z macOS często jest masa błędów.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: Danio »

komoornik pisze: 22 sty 2022, o 18:57
ahaman pisze: 22 sty 2022, o 01:21 Czy udało się może komuś wykonać aktualizację map w Columbusie MY2021 za pomocą pliku ściągniętego z "Update portalu" - mapy oznaczone jako ECE 2022, link do archiwum pod tym linkiem: https://infotainment-cdn.skoda-auto.com ... Update.zip

Próbowałem tego dokonać według instrukcji z tego PDFa: https://updateportal.skoda-auto.com/Dow ... s-mib3.pdf (rozpakowując archiwum i wrzucając jego zawartość na pendrive'a, a następnie umieszczając go za pomocą przejściówki w gnieździe USB-C koło zapalniczki).
Nie wiem jednak czy mapy się zaktualizowały. Po czym można to poznać?
Mi się nie udało.

21.11 miałem od początku.

Też robiłem wszystko według instrukcji i nie udało mi się doprowadzić do żadnego komunikatu o aktualizacji, chyba że żadnego nie ma. Za tydzień mam długą trasę to zobaczę czy cokolwiek się zmieni jak zostawię pendrive podłączony na dłuższy czas.

Ale mam też podejrzenie że 21.11 to ECE 2022 :shock:
Też odnoszę wrażenie, że 21.11 to ECE 2022. Aktualizacje mega skopane i brakuje logiki w tym podmenu...
jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: jaca85 »

ahaman pisze:
jaca85 pisze: 22 sty 2022, o 16:47 Wersje mapy powinieneś mieć w menu map...
Jak wsiądę do auta za jakiś czas, ta cyknę fotkę i podeślę.
Nośnik masz dobrze sformatowany? Ja tam zawsze używam karty SD. Jak po podpięciu nośnika nie odpala Ci się menu z wyborem aktualizacji to albo coś nie tak z nośnikiem albo z gniazdem (zakładamy, że wszystko pobrane i wypakowane poprawnie).


Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Menu map...? Pierwsze słyszę o czymś takim. Może jednak faktycznie cyknij fotkę i pokaż. Obrazek
A którego masz MIBa i który rok modelowy Superba?
Ja miałem SuperB 3 z 2016r. Dokładnie te same mapy są w Discovery pro w VW.
Menu z wersją map wygląda mniej więcej o tak jak na moich fotosach. W Skodzie było albo identycznie, albo niemal identycznie.
Sprawdzałem właśnie i na stronie skody i VW - oba najnowsze pliki z mapami to P195 - czyli sam muszę zrobić "update" :-)

ObrazekObrazek

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: ahaman »

jaca85 pisze: 22 sty 2022, o 20:37
ahaman pisze:
jaca85 pisze: 22 sty 2022, o 16:47 Wersje mapy powinieneś mieć w menu map...
Jak wsiądę do auta za jakiś czas, ta cyknę fotkę i podeślę.
Nośnik masz dobrze sformatowany? Ja tam zawsze używam karty SD. Jak po podpięciu nośnika nie odpala Ci się menu z wyborem aktualizacji to albo coś nie tak z nośnikiem albo z gniazdem (zakładamy, że wszystko pobrane i wypakowane poprawnie).


Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Menu map...? Pierwsze słyszę o czymś takim. Może jednak faktycznie cyknij fotkę i pokaż. Obrazek
A którego masz MIBa i który rok modelowy Superba?
Ja miałem SuperB 3 z 2016r. Dokładnie te same mapy są w Discovery pro w VW.
Menu z wersją map wygląda mniej więcej o tak jak na moich fotosach. W Skodzie było albo identycznie, albo niemal identycznie.
Sprawdzałem właśnie i na stronie skody i VW - oba najnowsze pliki z mapami to P195 - czyli sam muszę zrobić "update" :-)

ObrazekObrazek

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
No właśnie, ten sposób działał w Columbusach przed liftingiem (w którym był m.in. slot na kartę pamięci). W wersji poliftingowej wbudowany jest eSIM i wszystko aktualizuje się online. :roll: Można podobno zrobić to również "ręcznie", tak jak jest to opisane w tym manualu https://updateportal.skoda-auto.com/Dow ... s-mib3.pdf tylko niestety tą metodą mi się nie udaje. :-(
Pozdrawiam,
Andrzej
Awatar użytkownika
tomamar
Posty: 46
Rejestracja: 11 maja 2021, o 13:40
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Polska Oleśnica, Niemcy Hamm

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: tomamar »

dzisiaj chciałem zaktualizować mapy. aktualizacja przebiegła dobrze, dopuki nie pokazało 100%. Zatrzymało się na 100% i koniec. ponad 2 godziny czekania i nie zakonczyło aktualizacji. Po anulowaniu aktualizacji coś się pomieszało z systemem i mapą. nie działa po wyciągnięciu karty ze slotu. da się to jakoś samemu poprawić pobierając jeszcze raz mape i zrobić próbę aktualizacji, czy czeka mnie wizyta w serwisie?
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: colver »

tomamar pisze: 27 sty 2022, o 19:41 dzisiaj chciałem zaktualizować mapy. aktualizacja przebiegła dobrze, dopuki nie pokazało 100%. Zatrzymało się na 100% i koniec. ponad 2 godziny czekania i nie zakonczyło aktualizacji. Po anulowaniu aktualizacji coś się pomieszało z systemem i mapą. nie działa po wyciągnięciu karty ze slotu. da się to jakoś samemu poprawić pobierając jeszcze raz mape i zrobić próbę aktualizacji, czy czeka mnie wizyta w serwisie?
U mnie było tak samo, pomogła ponowna aktualizacja która tak samo skończyła się na 100%
Po zgaszeniu auta wszystko ok, pokazuje poprawną wersję map.
Awatar użytkownika
tomamar
Posty: 46
Rejestracja: 11 maja 2021, o 13:40
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Polska Oleśnica, Niemcy Hamm

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: tomamar »

Właśnie wczoraj powtórzyłem aktualizacje i się udało. Wszystko działa poprawnie
Awatar użytkownika
Roland074
Posty: 56
Rejestracja: 8 maja 2019, o 10:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Słupno / Płock

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: Roland074 »

Przedwczoraj pobrałem nowe mapy na Columbusa strony skody.
Nowa wersja to 0197 2022/2023.
poszło bez problemu i o dziwo szybko się zaciągnęła.
pozdrawiam
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: colver »

Roland074 pisze: 3 cze 2022, o 06:17 Przedwczoraj pobrałem nowe mapy na Columbusa strony skody.
Nowa wersja to 0197 2022/2023.
poszło bez problemu i o dziwo szybko się zaciągnęła.
pozdrawiam
A który rocznik masz auto?
Ja wpisałem VIN, ale pisze że brak aktualizacji map (auto październik 2018)
Awatar użytkownika
Roland074
Posty: 56
Rejestracja: 8 maja 2019, o 10:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Słupno / Płock

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: Roland074 »

Czerwiec 2016
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: colver »

A wrzucisz link albo WeTransfer?
Awatar użytkownika
Roland074
Posty: 56
Rejestracja: 8 maja 2019, o 10:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Słupno / Płock

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: Roland074 »

Dziwne, teraz gdy wchodzę na https://updateportal.skoda-auto.com/pl-PL/Updates
i wpisuję swój VIN, to pojawia mi się napis "Dla samochodu o podanym nr VIN nie są dostępne żadne nowe mapy".
Nigdy tak nie było. Pomimo pobrania, gdy wpisywałem VIN, zawsze wyświetlało rodzaj map do pobrania.
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: colver »

Roland074 pisze: 3 cze 2022, o 10:08 Dziwne, teraz gdy wchodzę na https://updateportal.skoda-auto.com/pl-PL/Updates
i wpisuję swój VIN, to pojawia mi się napis "Dla samochodu o podanym nr VIN nie są dostępne żadne nowe mapy".
Nigdy tak nie było. Pomimo pobrania, gdy wpisywałem VIN, zawsze wyświetlało rodzaj map do pobrania.
No właśnie ja mam tak samo.
ODPOWIEDZ