Aktualizacja map Columbus

jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: jaca85 »

Pobierz z serwerow vw

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: kacluk »

Moze użyj innego programu do wyparowywania? Lub zapisz w innym miejscu ten plik.
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: colver »

Pobierałem wczoraj, bez problemów.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: Danio »

Danio pisze: 3 sty 2022, o 23:31 Koledzy, czy mógłby ktoś dokładniej przybliżyć, jak działają aktualizacje przez wbudowaną kartę eSIM? Automatycznie pobiera aktualizacje również za granicą? Jak z pakietem danych? Dzisiaj pobrałem najnowsze mapy ze strony Skody i próbowałem wgrać do samochodu, ale coś nie poszło. Auto nie widziało update... Na zdjęciu info z systemu. Baza danych nawigacyjnych 21.11 to ECE 2022? Kilka dni temu byłem w Essen i denerwowały mnie sytuacje, kiedy samochód na prostym odcinku autostrady nagle wykrywał ograniczenia do 60 km/h - zapewne stare, nieaktualne prace remontowe na drogach. Później zacząłem wspomagać się Sygicem przez CarPlay :)

Obrazek
Ktoś pomoże? :)
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: kefirek »

Danio pisze: 6 sty 2022, o 12:47
Danio pisze: 3 sty 2022, o 23:31 Koledzy, czy mógłby ktoś dokładniej przybliżyć, jak działają aktualizacje przez wbudowaną kartę eSIM? Automatycznie pobiera aktualizacje również za granicą? Jak z pakietem danych? Dzisiaj pobrałem najnowsze mapy ze strony Skody i próbowałem wgrać do samochodu, ale coś nie poszło. Auto nie widziało update... Na zdjęciu info z systemu. Baza danych nawigacyjnych 21.11 to ECE 2022? Kilka dni temu byłem w Essen i denerwowały mnie sytuacje, kiedy samochód na prostym odcinku autostrady nagle wykrywał ograniczenia do 60 km/h - zapewne stare, nieaktualne prace remontowe na drogach. Później zacząłem wspomagać się Sygicem przez CarPlay :)

Obrazek
Ktoś pomoże? :)
Z moich obserwacji i doświadczeń transmisja danych poza PL działa, i to także poza UE. Widać to chociaż po informacji o ruchu drogowym. Nie zdążyło mi się co prawda aby gdzieś poza granicami wyskoczył mi monit o konieczności aktualizacji ale w PL już kilkukrotnie. Jeśli nie zapomnę to sprawdzę Ci jaką obecnie ja mam wersję danych nawigacyjnych. Jakkolwiek weź pod uwagę że przeważnie aktualizacje map są wydawane raz na kwartał, więc jeśli masz z listopada to pewnie kolejna aktualizacja luty. A jeśli chodzi o czytanie znaków, to jeśli masz kamerę do rozpoznawania znaków (a pewnie tak) to głównie z niej jest brane info o ograniczeniu - świetnie to widać na przykładzie ograniczeń na znakach elektronicznych. Dane z nawigacji są tylko pomocnicze.
Jakkolwiek sam wbudowany moduł aktualizacji jest do bani, bo po kliknięciu tego przycisku na dole powinien być jakiś status z info ze to aktualne, to nie etc. A obecnie to nic się nie dzieje.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: Danio »

Oka, będę wdzięczny za informację - na autostradach w Niemczech miałem wiele razy abstrakcyjne sytuacje, że samochód wykrywał niestworzone ograniczenia i hamował :)
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: colver »

Danio pisze: 9 sty 2022, o 20:13 Oka, będę wdzięczny za informację - na autostradach w Niemczech miałem wiele razy abstrakcyjne sytuacje, że samochód wykrywał niestworzone ograniczenia i hamował :)
Jak auto samo Ci hamowało widząc ogarniczenie? Gdzie to można ustawić? U siebie widzę tylko powiadomienie optyczne albo optyczne i akustyczne w przypadku przekroczenia prędkości.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: Danio »

colver pisze: 9 sty 2022, o 21:05
Danio pisze: 9 sty 2022, o 20:13 Oka, będę wdzięczny za informację - na autostradach w Niemczech miałem wiele razy abstrakcyjne sytuacje, że samochód wykrywał niestworzone ograniczenia i hamował :)
Jak auto samo Ci hamowało widząc ogarniczenie? Gdzie to można ustawić? U siebie widzę tylko powiadomienie optyczne albo optyczne i akustyczne w przypadku przekroczenia prędkości.
W opcjach asystentów trzeba zaznaczyć przewidywanie drogi i znaków, później uruchamiasz aktywny tempomat lub Travel Assist i działa :)
Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 220
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: ADSL »

A to jest tylko w polifcie? Mam czytanie znaków ale nie widzę nigdzie opcji o której piszesz...

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: kefirek »

Musisz mieć pACC które w wersjach po lifcie występowało tylko z pakietem Travel Assist High. Jak było wcześniej nie wiem.

Co do dziwnych zachowań i hamowania podczas jazdy, też tak miałem i tego raczej nie unikniesz. Często łapało mi ograniczenia z drogi równoległej do autostrady i wtedy można się zdziwić. Ja to wyłączyłem, zostawiłem tylko przewidywanie drogi i to się fajnie sprawdza nawet na drogach lokalnych, choć stety niestety żeby to działało musi być odpalona fabryczna navi z wyznaczona trasa po której jedziesz.
Awatar użytkownika
tomamar
Posty: 46
Rejestracja: 11 maja 2021, o 13:40
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Polska Oleśnica, Niemcy Hamm

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: tomamar »

Dzisiaj pobrałem nowe mapy. Nie był problemów z ich rozpakowaniem.
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: ahaman »

Czy udało się może komuś wykonać aktualizację map w Columbusie MY2021 za pomocą pliku ściągniętego z "Update portalu" - mapy oznaczone jako ECE 2022, link do archiwum pod tym linkiem: https://infotainment-cdn.skoda-auto.com ... Update.zip

Próbowałem tego dokonać według instrukcji z tego PDFa: https://updateportal.skoda-auto.com/Dow ... s-mib3.pdf (rozpakowując archiwum i wrzucając jego zawartość na pendrive'a, a następnie umieszczając go za pomocą przejściówki w gnieździe USB-C koło zapalniczki).
Nie wiem jednak czy mapy się zaktualizowały. Po czym można to poznać?
Pozdrawiam,
Andrzej
jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: jaca85 »

W menu znajdziesz wersję, która masz zainstalowaną. Poza tym po odpaleniu nośnika z mapami nawigacja powinna pokazać komunikat jaka wersja mapy jest na nim i czy chcesz aktualizować...

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: ahaman »

jaca85 pisze: 22 sty 2022, o 07:43 W menu znajdziesz wersję, która masz zainstalowaną. Poza tym po odpaleniu nośnika z mapami nawigacja powinna pokazać komunikat jaka wersja mapy jest na nim i czy chcesz aktualizować...

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Aktualnie mam 21.11 (jeśli o tę wersję chodzi). Wcześniej były tutaj mniejsze numerki, więc zakładam, że mapy aktualizowały się same online?

Obrazek

Natomiast po włożeniu pendrive'a z mapami do gniazda przy zapalniczce (pamiętaj, że w MIB3 mie ma już wejścia na kartę SD w schowku pasażera) nic się nie dzieje, żadnego komunikatu, nic. :-(
Pozdrawiam,
Andrzej
jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Aktualizacja map Columbus

Post autor: jaca85 »

Wersje mapy powinieneś mieć w menu map...
Jak wsiądę do auta za jakiś czas, ta cyknę fotkę i podeślę.
Nośnik masz dobrze sformatowany? Ja tam zawsze używam karty SD. Jak po podpięciu nośnika nie odpala Ci się menu z wyborem aktualizacji to albo coś nie tak z nośnikiem albo z gniazdem (zakładamy, że wszystko pobrane i wypakowane poprawnie).


Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka




ODPOWIEDZ