A może Arteon?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

A może Arteon?

Post autor: karas2002 »

Pewnie tym pytaniem wsadzę kij w mrowisko. Wcześniej zastanawiałem się między Golfem GTD a Superbem. Rozmiar samochodu nie robi mi aż takiej różnicy, jednak stwierdziłem, że za niewiele więcej dostaję dużo więcej samochodu. Passat mi się nie podoba, Arteona nawet nie rozważałem ze względu na ceny.
Teraz z racji wyprzedaży rocznika Arteon R-Line z placu kosztuje podobnie lub tyle samo co skonfigurowany przeze mnie Superb Sportline.
W Arteonie nawet nie siedziałem. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was wybierał między tymi dwoma modelami i co zadecydowało o wyborze Škody? Poza ceną oczywiście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: A może Arteon?

Post autor: Enriquez »

Arteon spoko furka.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
edgeofsanity
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2015, o 21:32
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków

Re: A może Arteon?

Post autor: edgeofsanity »

Akurat temat Arteona jest mi znany bo mam Superba sprzed liftu 1.8TSI z 2016r i myslalem o zmianie. I wlasnie zastanawialem sie nad Arteonem albo Superbem po lifcie.
Pomijając cenę bo nawet z rabatem teraz na Arteona (a szukam prywatnie) trzeba dołożyć trochę by mieć to samo wyposażenie to jadąc 2.0tsi 272KM 4x4 nie przekonał Mnie. A już miałem dobrą ofertę w Krakowie na auto. Po prostu, nie mając dsg i słabszą moc w Superbie teraz, Arteon nie sprawił, że miałem banana na ustach bądź wyjątkową przyjemność z jazdy. Ot, bardzo dobre auto z VW group i tyle. I odrzuciłem go, bałem się też o bezramkowe szyby bo przy średnim wietrze wjechaliśmy na obwodnicę Krakowa i przy 100km/h słyszałem szum w oknach głośniej niż u siebie a auto jest nowe, uszczelki jeszcze się zestarzeją. A wyczulony na to jestem bo w moim świszczy przy 70-80km/h co mnie mega wkurza.
Tak czy siak, jadę przejechać się 2.0tsi 190KM na DSG superbem po lifcie. Rabat mam dobry ale nie wiem, prawdę mówiąc podjechałem zobaczyć Kię Optimę ale sprzedawcy Kia i dostępność aut do jazd w Krakowie to jakiś koszmar.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: A może Arteon?

Post autor: karas2002 »

edgeofsanity pisze:Tak czy siak, jadę przejechać się 2.0tsi 190KM na DSG superbem po lifcie. Rabat mam dobry ale nie wiem, prawdę mówiąc podjechałem zobaczyć Kię Optimę ale sprzedawcy Kia i dostępność aut do jazd w Krakowie to jakiś koszmar.
To czekam na wieści i wrażenia. Chyba umówię się na jazdę testową Arteonem. Ja akurat rozważam te same silniki 2.0 TDI 4x4.
Dobrze widzę, że Arteon nie ma matrixów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
initOne
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 14:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: A może Arteon?

Post autor: initOne »

Hej,
ja akurat jestem świeżo po jeździe testowej zarówno Arteonem 2.0 TSI 272KM jak i superbem 2.0 TSI 190KM. Sam na codzień jeżdże Octavią III z 2016 roku 1.8 TSI 180 KM DSG (przedlift). I... Arteon mnie niestety rozczarował wyciszeniem wnętrza. Było dokładnie tak jak też opisuje @edgeofsanity. Przy około 100-120 km/h mocno szumiało z okolic drzwi, dużo mocniej niż w mojej Octavi, o Superbie którym jechałem godzinę wczesniej nie wspominając. Dla mnie problemem było też miejsce na tylnej kanapie, specjalnie zabrałem ze sobą fotelik dziecięcy i okazało się że tył tak mocno opada, że wkładanie dziecka jest już problematyczne ( no ale to problem który nie każdego dotyczy ;) ). W fotelu też jakoś czułem się wygodniej w Superbie.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

A może Arteon?

Post autor: karas2002 »

To bardzo ciekawe co piszecie. Nikt, w żądanej recenzji się na to nie uskarżał. Jestem ciekaw co zmienia opcja dodatkowego wyciszenia w VW. Czy to tylko klejone szyby czy coś więcej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: A może Arteon?

Post autor: Cienki221 »

Mój ojciec ma arteona 2017r nalatane 60tyś km 2.0tdi, dość często jeżdżę tym autem. Auto zrobiło się głośniejsze od momentu gdy się go kupiło. Zawieszenie zwykłe, (nie Rline). Głośniej jest w kabinie niż w superbie (ja miałewm superba 2016r 2.0 tdi) zarówno zawieszenie głośniej pracuje, dźwięk silnika bardziej słychać w arteonie jak w superbie. Artek fajne auto, fajniejszy jak stoi, ale w jeździe wolałem superba. Ja bym wybrał bardziej wypasionego superba niż arteona.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: A może Arteon?

Post autor: CLO27 »

dla mnie arteon z zewnątrz lepiej, w środku słabo...niestety wnętrze i wyciszenie jest z passata b6 :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: A może Arteon?

Post autor: sane »

Potwierdzam, że niestety przez bezramkowe szyby jest znacznie głośniej w trasie. Mam Superba bez grubszych szyb, a zrobiłem Arteonem z grubszymi szybami ok. 1500 km w trasie jako kierowca i pasażer na przednim fotelu i byłem mocno rozczarowany. Jest wyraźniej głośniej niż w Superbie, aczkolwiek szum dochodzi z innego miejsca - w Superbie od strony słupka A, a w Arteonie od strony słupka B (czyli tuż przy uchu)...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: A może Arteon?

Post autor: noso »

Arteon to nie jest cichy samochód chyba przede wszystkim przez te bezbramkowe drzwi, ale ogólnie spoko mam 1,5 roku i noc się nie dzieje zrobiłem narazie 50 tys


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: A może Arteon?

Post autor: orlik »

z ,,dzianiem" to raczej będzie tak samo, w końcu podnosząc maskę wszystko jest to samo, różnica tylko w opakowaniu.
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: A może Arteon?

Post autor: piotr26 »

Atreon ma trzy zalety: bardzo dużo miejsca z tyłu, porównywalnie z superbem i więcej niż passat ( gdy fotel kierowcy ustawiłem w obu pod siebie ), bagażnik otwierany całą klapą - liftback - zero problemów z załadunkiem typu wózek, oraz stylistyka zewnętrzna dużo bardziej nowoczesna niż dość zachowawczy i stonowany superb.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: A może Arteon?

Post autor: karas2002 »

piotr26 pisze:Atreon ma trzy zalety: bardzo dużo miejsca z tyłu, porównywalnie z superbem i więcej niż passat ( gdy fotel kierowcy ustawiłem w obu pod siebie ), bagażnik otwierany całą klapą - liftback - zero problemów z załadunkiem typu wózek, oraz stylistyka zewnętrzna dużo bardziej nowoczesna niż dość zachowawczy i stonowany superb.
Czyli poza wyglądem nie ma nic więcej. Ok zaoszczędzę i wybiorę Sportline.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: A może Arteon?

Post autor: orlik »

ja tak zrobiłem...zwłaszcza, że dodatkowe opcje z konfiguratora, które są takie same, kosztują odpowiednio więcej...
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: A może Arteon?

Post autor: j4r3k »

Różnicę w kasie wpakować w wyciszenie albo inne bajery ;)
ODPOWIEDZ