Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator do zera

Kutalon
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2019, o 23:38
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator do zera

Post autor: Kutalon »

Cześć,
znowu odpalił się wentylator chłodnicy na maksymalne obroty po przyjechaniu pod dom. Już raz się tak zdarzyło, że w nocy odpalił go sobie i chodził aż wyładował akumulator do zera (dobrze, że zostawiłem otwarte). Dzisiaj jest to samo, na razie odłączyłem akumulator bo nie mam lepszego pomysłu a i tak już ledwo odpalił.
Jak szrot był jeszcze na gwarancji to byłem w ASO- powiedzieli, że tak ma być (wtedy jeszcze chodził "tylko" godzinę- półtorej). Błędów nie było więc pewnie coś zmyślam.

Ktoś takie coś naprawiał?

Na początku słychać jeszcze chyba jakąś pompę. Nie zawsze chodzi na maksa, słychać czasem jak obniża obroty do zera tylko po to żeby więcej pohałasować przy rozkręcaniu.
Jakiś doraźny sposób też by był przydatny, kilka razy pomogło otwarcie drzwi z tyłu ale już niestety nie działa.
carter
Posty: 13
Rejestracja: 24 lis 2019, o 15:13
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator do zera

Post autor: carter »

Najpierw sprawdz bledy w sterownikach, albo od razu oddaj go do dobrego elektryka. Moze byc problem z czujnikiem, albo kiepska masa na ktorejs wtyczce, szczegolnie otwieranie tylnych drzwi brzmi magicznie.
Kutalon
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2019, o 23:38
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator do zera

Post autor: Kutalon »

Błędów nie było żadnych, jeszcze na złość u mechanika nie włączył się wentylator ale 5 minut później pod sklepem już tak.

Pomogło wyciąganie na pałę przekaźników, po trafieniu na ten od wentylatora ten wyłączył się i po ponownym włożeniu auto działa normalnie od dwóch miesięcy.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator do zera

Post autor: yaro_1 »

może przekaźnik się zawieszał - nie rozłączał,
grunt że jest ok
Kutalon
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2019, o 23:38
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator do zera

Post autor: Kutalon »

Dzisiaj po podjechaniu do serwisu Skody dowiedziałem się, że jest informacja serwisowa opisująca dokładnie takie zachowanie. Producent zaleca wymianę dokładnie tego przekaźnika który wyciągałem by zresetować wentylator chłodnicy. Niektóre przekaźniki są podobno wadliwe. Dobrze, że nie dałem się naciągnąć ASO na wymianę komputera za 15k zł...
Adek144
Posty: 36
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator do zera

Post autor: Adek144 »

Kolego czy mógłbyś powiedzieć, który to dokładnie przekaźnik? Czy jest w skrzynce z bezpiecznikami pod maską? Albo może masz jakiś opis tych przekaźników? Mam podobny problem. Z góry dzięki za informacje.
Adek144
Posty: 36
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator do zera

Post autor: Adek144 »

Kutalon pisze: 15 paź 2021, o 19:19 Dzisiaj po podjechaniu do serwisu Skody dowiedziałem się, że jest informacja serwisowa opisująca dokładnie takie zachowanie. Producent zaleca wymianę dokładnie tego przekaźnika który wyciągałem by zresetować wentylator chłodnicy. Niektóre przekaźniki są podobno wadliwe. Dobrze, że nie dałem się naciągnąć ASO na wymianę komputera za 15k zł...
Hej, daj znać który to przekaźnik i gdzie go znajdę. Z góry dzięki za pomoc.
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator do zera

Post autor: ktryk »

Przekażnika to tam już na pewno nie ma. To nie ta epoka. :D Tam elektronika steruje samym wentylatorem i prędkością jego pewnie na jakiś mosfetach, lub czymś innym. Już pojazd zwany golf 5 ,lub Oktawia 2 miała elektronikę wbudowaną w sam silnik wiatraka. :shock:
Adek144
Posty: 36
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: Wentylator chłodnicy rozładowuje akumulator do zera

Post autor: Adek144 »

Też mam takie wrażenie, że przekaźnika jako takiego nie znajdę. Patrząc na ilość przewodów wychodzących z modułu na wentylatorze zakładam że to tam jest jakiś problem. Tylko po numerach części znajduje raczej cały wentylator wraz z modułem za jakieś duże pieniądze. Kolega wcześniej pisał o przekaźniku więc myslelaem że może jest coś jeszcze co można sprawdzić w pierwszej kolejności za ułamek ceny wentylatora z modułem. Do tego pojawia się ostatnio błąd p068b
ODPOWIEDZ