[S3] Żarniki d3s wymiana superb3 najprostszy sposób?

Tutoriale / Instrukcje / Opisy samodzielnych napraw
Regulamin forum
1) W tytule tematu umieszczamy w zależności od modelu umieszczamy odpowiednio [S1] lub [S2] lub [S3]
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

[S3] Żarniki d3s wymiana superb3 najprostszy sposób?

Post autor: kacluk »

Witam, chciałem spytać doświadczonych kolegów jak zabrać się za wymianę zarnika w bixenonach.. Swiatła są skrętne to chyba ASF się nazywa.. to mój pierwszy i ostatni vag wiec nie mam z tym doświadczenia..
Macie jakieś sprawdzone żarniki?? Ja myślałem nad d3s osram night breaker laser bo fabryczne świecą bardzo słabo.. Nie wiem czy się zużyły czy ten typ tak ma..
Czy do tej operacji trzeba samą lampkę wykręcać? bo po zdjęciu dekielków nie wydaje mi się żeby dało się to zrobić..
Z góry dziekuję za wskazówki
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Żarniki d3s wymiana superb3 najprostrzy sposób?

Post autor: Enriquez »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Żarniki d3s wymiana superb3 najprostrzy sposób?

Post autor: orlik »

Jak już będziesz wymieniał, to sprawdź czy nie masz śladów paluchów na soczewce od środka. Warto sobie to przeczyścić przy okazji.
decepol
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2023, o 20:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: [S3] Żarniki d3s wymiana superb3 najprostszy sposób?

Post autor: decepol »

Hej.
Dorwał mnie przepalony xenon.
Na Yt zobaczyłem, że trzeba do tej czynności zdejmować koło, więc podjechałem na jakiś warsztat i mechanik męczył się z tym z dobre 2h.

Pokazywałem mu screeny z tego wątku.
Gdy wszystko było zdjęte pokazał mi zupełnie inna konstrukcję.

U mnie (Superb 150KM 4x4 manualna skrzynia) nie ma wgl tego ringa który trzeba przełożyć na nową żarówkę d3s.
Jest takie słoneczko z blaszek i ten drucik do rozwarcia wewnątrz tych blaszek. Wszystko jest to zespolone z lampą.
Mechanik mówił, że nowa żarówka wchodzi na wcisk i ten drucik ją złapie.

Po 3h jazdy żarówka się rusza / macha - nie jest tak sztywno zamocowana jak przed wymianą. Lekko ją odchyliłem i wypadła. Reklamacja na warsztat, zamocowali ponownie, ale mam wrażenie, że zaraz znowu wypadnie.
Jak ją prawidłowo zamocować?
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 194
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: [S3] Żarniki d3s wymiana superb3 najprostszy sposób?

Post autor: polowiec »

decepol pisze: 17 sie 2023, o 05:59 Hej.
Dorwał mnie przepalony xenon.
Na Yt zobaczyłem, że trzeba do tej czynności zdejmować koło, więc podjechałem na jakiś warsztat i mechanik męczył się z tym z dobre 2h.

Pokazywałem mu screeny z tego wątku.
Gdy wszystko było zdjęte pokazał mi zupełnie inna konstrukcję.

U mnie (Superb 150KM 4x4 manualna skrzynia) nie ma wgl tego ringa który trzeba przełożyć na nową żarówkę d3s.
Jest takie słoneczko z blaszek i ten drucik do rozwarcia wewnątrz tych blaszek. Wszystko jest to zespolone z lampą.
Mechanik mówił, że nowa żarówka wchodzi na wcisk i ten drucik ją złapie.

Po 3h jazdy żarówka się rusza / macha - nie jest tak sztywno zamocowana jak przed wymianą. Lekko ją odchyliłem i wypadła. Reklamacja na warsztat, zamocowali ponownie, ale mam wrażenie, że zaraz znowu wypadnie.
Jak ją prawidłowo zamocować?
Też mam takie lampy. Lampy z koncowka "A"

W tym wątku zamieściłem zdejcie (ostatnie posty) - https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... 6&start=75
Wymiana 30min na stronę ze sciąganiem kola i nadkola. Przypatrz sie zdjeciu jak dziala zatrzaski. Prosty mechanizm.

Na wcisk to nie zaskoczy. Mechanik troszkę sie pomylił.

W skrócie:
Naciskasz oba druciki w strone przodu samochodu, potem sciskasz druciki ze soba. Powinny wskoczyć lekko w Twoja stronę i rozszerzyć sie.
Na zdejciu dolny drucik w pozycji zamkniecia, gorny otwarcia. Mozna robic pojedynczo (ja tak robilem). Dwa ciezko scisnac.
Załączniki
IMG_0255.JPEG
IMG_0255.JPEG (39.96 KiB) Przejrzano 3943 razy
decepol
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2023, o 20:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: [S3] Żarniki d3s wymiana superb3 najprostszy sposób?

Post autor: decepol »

polowiec pisze: 17 sie 2023, o 19:53
Też mam takie lampy. Lampy z koncowka "A"

W tym wątku zamieściłem zdejcie (ostatnie posty) - https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... 6&start=75
Wymiana 30min na stronę ze sciąganiem kola i nadkola. Przypatrz sie zdjeciu jak dziala zatrzaski. Prosty mechanizm.

Na wcisk to nie zaskoczy. Mechanik troszkę sie pomylił.

W skrócie:
Naciskasz oba druciki w strone przodu samochodu, potem sciskasz druciki ze soba. Powinny wskoczyć lekko w Twoja stronę i rozszerzyć sie.
Na zdejciu dolny drucik w pozycji zamkniecia, gorny otwarcia. Mozna robic pojedynczo (ja tak robilem). Dwa ciezko scisnac.
Dzięki wielkie! Poprawiłem po warsztacie - obie żarówki były zapięte na 1 drucik.
apm16
Posty: 333
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: [S3] Żarniki d3s wymiana superb3 najprostszy sposób?

Post autor: apm16 »

Witam , koledzy mam pytanie czy ktoś z Was wymieniał palnik na LED bez zdejmowania nadkola w reflektorach typ, A z drucikami.
Da się bez czy nie , mam małą dłoń i korci mnie spróbować bez zdejmowania koła i nadkola.
Będę wdzięczny za informacje senior Andrzej
last_chance
Posty: 50
Rejestracja: 23 lip 2022, o 11:18
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 322KM/448Nm

Re: [S3] Żarniki d3s wymiana superb3 najprostszy sposób?

Post autor: last_chance »

Próbowałem ja, próbował kolega z mniejszymi dłońmi niż ja. Skończyło się demontażem nadkoli - całość na spokojnie 30-45 minut
Piecuu
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2023, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek

Re: [S3] Żarniki d3s wymiana superb3 najprostszy sposób?

Post autor: Piecuu »

Mi się udało na prawym bez ściągania ale dobre 1h męczarni zapiąć te druciki, na lewej po 15 min prób ściągałem nadkole. Zawsze można spróbować bez ściągania.
apm16
Posty: 333
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: [S3] Żarniki d3s wymiana superb3 najprostszy sposób?

Post autor: apm16 »

Piecuu pisze: 23 lut 2024, o 10:22 Mi się udało na prawym bez ściągania ale dobre 1h męczarni zapiąć te druciki, na lewej po 15 min prób ściągałem nadkole. Zawsze można spróbować bez ściągania.
z czym był największy problem , z włożeniem palnika czy z zapięciem drucików . odkręcane całe nadkole czy tylko odchylone.
Piecuu
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2023, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek

Re: [S3] Żarniki d3s wymiana superb3 najprostszy sposób?

Post autor: Piecuu »

apm16 pisze: 23 lut 2024, o 14:53
Piecuu pisze: 23 lut 2024, o 10:22 Mi się udało na prawym bez ściągania ale dobre 1h męczarni zapiąć te druciki, na lewej po 15 min prób ściągałem nadkole. Zawsze można spróbować bez ściągania.
z czym był największy problem , z włożeniem palnika czy z zapięciem drucików . odkręcane całe nadkole czy tylko odchylone.
Zapięciem drucików, odkręcałem całe żeby mnie bardziej nie wkurzała wymiana :D
ODPOWIEDZ