ACC a automatyczne dostosowanie się do ograniczeń prędkości

tolkien111
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2018, o 22:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny

ACC a automatyczne dostosowanie się do ograniczeń prędkości

Post autor: tolkien111 »

Witam
Jakiś czas temu oglądałem test Skody wykonany przez Petryna na YT i nurtuje mnie pewna rzecz, której nie znalazłem w instrukcji obsługi auta.
W jaki sposób aktywujemy ACC aby stosował się do znaków oraz zwalniał przed miejscowościami, znakami ograniczeń prędkości albo zakrętami analizując dane z GPS? Posiadam auto z ACC po liftingu ze wszystkimi asystentami i DSG. Skoda Connect też jest aktywowana i SIM mam w slocie.
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: ACC a automatyczne dostosowanie się do ograniczeń prędkości

Post autor: woj_tek »

A masz w nawigacji samochodowej wytyczoną trasę?
krzysn
Posty: 280
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: ACC a automatyczne dostosowanie się do ograniczeń prędkości

Post autor: krzysn »

Dokładnie Ci nie powiem, ale w infotainment - samochód - ustawienia, masz pozycję "asystenci" i tam to powinno gdzieś siedzieć.
IMO dostosowywanie ACC do znaków u nas, w Polsce, to kupa. Chwila-moment trafisz na jakiegoś furiata któremu będzie przeszkadzać taka "wolna" jazda.
tolkien111
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2018, o 22:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: ACC a automatyczne dostosowanie się do ograniczeń prędkości

Post autor: tolkien111 »

woj_tek pisze: 21 lut 2020, o 11:51 A masz w nawigacji samochodowej wytyczoną trasę?
Jaki ma wpływ wyznaczonej trasy do włączonej funkcji stosowania sie do znakow drogowych?

I jeszcze jedna sprawa. Czy mozna np. przy ograniczeniu do 50km/h zaprogramować żeby samochod jechał o 10km/h więcej od ograniczenia?
krzysn
Posty: 280
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: ACC a automatyczne dostosowanie się do ograniczeń prędkości

Post autor: krzysn »

tolkien111 pisze: 21 lut 2020, o 13:00
woj_tek pisze: 21 lut 2020, o 11:51 A masz w nawigacji samochodowej wytyczoną trasę?
Jaki ma wpływ wyznaczonej trasy do włączonej funkcji stosowania sie do znakow drogowych?

I jeszcze jedna sprawa. Czy mozna np. przy ograniczeniu do 50km/h zaprogramować żeby samochod jechał o 10km/h więcej od ograniczenia?
No właśnie niestety nie można.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: ACC a automatyczne dostosowanie się do ograniczeń prędkości

Post autor: timanfaya »

Masz to normalnie w ustawieniach. Tu wrzucałem przy okazji pierwszych zdjęć FL: viewtopic.php?p=390826#p390826
Jest też do wyboru w ustawieniach z poziomu MaxiDot / VC jeśli mnie pamięć nie myli.
Generalnie nie polecam mieć zaznaczonego dostosowywania prędkości do drogi (w PL to nie ma szans działać) natomiast ograniczanie do przebiegu drogi działa super - zapinasz w niezabudowanym stówkę a jak wykryje w navi że jest ostry zakręt to zwolni - i wcale nie musisz mieć wytyczonej trasy :)
tolkien111
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2018, o 22:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: ACC a automatyczne dostosowanie się do ograniczeń prędkości

Post autor: tolkien111 »

Dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ