Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: Adek89 »

Witam. Mam problem jak w temacie, że po zaryglaowaniu drzwi w trakcie jazdy i późniejszym rozlyglowaniu ich od wewnątrz pojazdu przyciskiem, prawych tylnych drzwi nie da się otworzyc od zewnątrz (od środka normalnie, i po naciśnięciu pilota do otwierania też się otwieraj) nie wiem w czym może być problem. Ktoś może miał podobny przypadek?
zola22
Posty: 5
Rejestracja: 1 lis 2016, o 13:00
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: Kraków

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: zola22 »

Miałem taki przypadek z tą różnicą, że nawet po oryglowaniu pilotem drzwi się nie otwierały. Skończyło się na wymianie zamka. Koszt w ASO ok. 600zł.
Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: Adek89 »

No właśnie o to chodzi że wszystko jest spoko jak się wsiada do auta wszystkie się normalnie otwierają z pilota. Tylko problem występuje przy otwieraniu z przycisku w środku auta... :/ więc wydaje mi się że zamek jest ok
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: cidik »

Adek89 pisze: 6 mar 2020, o 06:30 Witam. Mam problem jak w temacie, że po zaryglaowaniu drzwi w trakcie jazdy i późniejszym rozlyglowaniu ich od wewnątrz pojazdu przyciskiem, prawych tylnych drzwi nie da się otworzyc od zewnątrz (od środka normalnie, i po naciśnięciu pilota do otwierania też się otwieraj) nie wiem w czym może być problem. Ktoś może miał podobny przypadek?
Mnie to wygląda na kodowanie, nie majstrowal przy elektronice ktoś?
Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: Adek89 »

Wcześniej było wszystko ok. Teraz po do głębszym sprawdzeniu tzn naciskaniu parę razy przycisku otwierania i ciągnięciu klamki wszystko wróciło do normy 🙂
RavenMOH
Posty: 2
Rejestracja: 7 maja 2018, o 10:30
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Maciej

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: RavenMOH »

U mnie niestety ten sam problem. Gdy chce otworzyć drzwi od wewnątrz przyciskiem to slychac tylko przytłumiony stuk zamka w drzwiach i tyle. Kilkukrotne wciskanie przycisku nic nie daje, ten sam przytłumiony stuk, tak jakby zamek chcial otworzyc drzwi ale nie miał siły. Zamykanie i owtieranie z pilota działa. Przerabiał ktoś może jeszcze ten temat ?
tuner-3
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2020, o 19:24
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Artur

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: tuner-3 »

U mnie jest problem tylko z drzwiami lewymi tylnymi. Pilot zamyka i automat zamyka wszystkie drzwi ale już tylnych nie można z zewnątrz otworzyc. Przy otwartych drzwiach przednich wciskam kilka razy przycisk wewnątrz auta i słychać przytłumione działania zamków i mogę dopiero z zewnątrz otworzyć. Może zbieg okoliczności, montowałem hak do auta i czy jest możliwe że coś robi problem z zamkiem. Elektronika w skodzie jest wrażliwa?
jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: jaca85 »

RavenMOH pisze:U mnie niestety ten sam problem. Gdy chce otworzyć drzwi od wewnątrz przyciskiem to slychac tylko przytłumiony stuk zamka w drzwiach i tyle. Kilkukrotne wciskanie przycisku nic nie daje, ten sam przytłumiony stuk, tak jakby zamek chcial otworzyc drzwi ale nie miał siły. Zamykanie i owtieranie z pilota działa. Przerabiał ktoś może jeszcze ten temat ?
Rozwiazales ten problem? Mam cos takiego z tylnymi prawymi drzwiami...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: jaca85 »

Witajcie ponownie!

Zamowilem zamek... po nr katalogowym jaki podali mi w inter cars - 5TA839016D (czarny zamek na foto).
Obrazek

Wymienilem go dzisiaj - okazalo sie ze w mojej ss3 z 2016r. Byl inny - 6V0839016A (bialy - foto).
Obrazek

Po wymianie zamek rygluje sie przy zamykaniu i otwieraniu drzwi, ale podczas ruszania centralny dalej automatycznie nie rygluje lub jest nadal blad (na panelu srodkowym kolo recznego klodka nie "zapala sie") i tak co ruszenie centralny probuje zamknac auto.
Podpialem wiec pod vcds. Bledy prawego tylnego zamka byly 3 (patrz foto z notatnika).
Obrazek
Skasowalem bledy i odpalilem auto... ruszylem i dalej to samo... podpialem wiec ponownie pod vcds i blad jest tylko taki jak na foto z vcds.
Obrazek

Pomocy!




Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: Adek89 »

Witam odgrzewam temat. Od ostatniego postu czyli prawie rok temu. Wszystko było w porządku. Od dwóch dni problem powrócił. I tak jak wcześniej pisałem, że niby jest jakaś zasadność to tylko taka, że jak drzwi nie chca się otworzyć, to i również nie chcą się zamknąć tzn zablokować przy zamknięciu całego auta. Wszystkie drzwi są zamknięte a prawy tyl można normalnie otworzyć. No i oczywiście pozostaje to samo w drugą stronę że nie chce się też otworzyć jak już uda się zablokować. Tylko nie wiem czemu klamka od Wewnątrz możne je otworzyć, a z zewnątrz już nie. Czasami pomoga otwieranie, zamykanie z pilota lub z wew auta kilka razy na zmianę. Co może być przyczyną?
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: maureliusz »

Bawiłem się z tym... Pewnie woda się dostała. Standard w VW...
Ja wyciągnąłem... poruszałem...przesmarowalem... uszczelniłem i jest ok.
Możesz wd40 magicznego na początek spróbować bo wypiera wodę.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: Adek89 »

maureliusz pisze: 25 lut 2021, o 19:33 Bawiłem się z tym... Pewnie woda się dostała. Standard w VW...
Ja wyciągnąłem... poruszałem...przesmarowalem... uszczelniłem i jest ok.
Możesz wd40 magicznego na początek spróbować bo wypiera wodę.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Czyli cały boczek rozbierałeś? Coś pomyślę na weekend i zobaczymy czy pomoże? Jakaś rada przy rozbieraniu boczku?
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: maureliusz »

Tak.
Ja mam S2 ale jest podobnie.
Bardzo po prosto. Luknij na YT.

Uważaj tylko pod koniec na odczepienie linki do klamki wewnętrznej... żeby tego nie upier...

Ps. A kable w drzwiach sprawdzałeś? W sensie przejście mierze słupkiem i drzwiami.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: Adek89 »

słychać czasami jak zamek próbuje sio otworzyć, lub zamknąć ale tak jakoś nieczysto, że tak to nazwę. Ale w większości prób nie ma reakcji.
jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Brak możliwości otwarcia dzwi z zewnątrz.

Post autor: jaca85 »

Zamek do wymiany... bylo walkowane wiele razy...

Chocby nawet dzis tu:
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ