Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: cidik »

Witam, forumowiczów
Mam następujący problem, seryjnie my2020 jest wyposażona w podgrzewane kierownice, jak che ja włączyć to muszę:
- na panelu klimatyzacji wybrać menu-> znaczek kierownicy
- nacisnac na panelu podgrzewaniem siedzenia kierowcy i wybrać intensywność kierownicy przez około 3-5 sekund
- trzecia opcja w ustawieniach klimatyzacji jest taka opcja aby kierownice uruchamiać z podgrzewaniem siedzenia, po zaznaczeniu tego w ustawieniach klimatyzacji, do momentu jak nie zamknę samochodu wszystko poprawnie działa, po tym jak go otworze, to zaznaczenie znika z ustawień klimatyzacji (jakbym tam nigdy tego nie zaznsczył) i kierownica się nie uruchamia z siedzeniem.
Czasami bywa również tak że sama się uruchamia po odpaleniu auta, na wyświetlaczu mi się nie zapala (w miejscu temperatury powinien być taka mała ikonka kierownicy), a mimo to jest podgrzewaną, dopiero jak nacisnac podgrzewanie siedzenie kierowcy to widzę że jest uruchomiona.

Podsumowując, czy ktoś tak ma, bo mam auto 3 tygodnie i dopiero teraz taka głupota wyszła, dodam jeszcze że dopóki nie zamknę auta kluczykiem to wszystko jest jak ustawione w klimatyzacji. :roll:
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: jorgus »

Mam też SIII FL od kilku tygodni ale kierownica grzeje ok - włączam po prostu przyciskiem grzanie fotela i kiera też się grzeje (ustawione jak piszesz). Ale używałem może ze 4 razy bo na feriach miałem miejscówkę 200m od wagonika i auto stało sobie tydzień a jednodniowych wypadów na narty nie miałem poza tym za wiele. Na co dzień garaż dom/praca i wiosna już idzie to się nie przydaje za dużo :)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: timanfaya »

Bo tam jest taka opcja w ustawieniach, że grzanie kierownicy się może automatycznie uruchamiać. Zdaje się opcje typu "nisko", "średnio", "wysoko". I faktycznie - jak się tak odpali (ja tak mam w zimę) to tego nie ma pokazanego na wyświetlaczu i tylko to czujesz - bez sensu. No i żeby to wyłączyć w danej chwili trzeba np. kliknąć w grzanie foteli (włączy się 3/3), wyłączyć grzanie foteli, włączyć grzanie kierownicy żeby zatrybiło, że ustawiamy manualnie i... wyłączyć. Alternatywnie można po prostu dezaktywować to w menu :)
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: cidik »

timanfaya pisze: 10 mar 2020, o 16:37 Bo tam jest taka opcja w ustawieniach, że grzanie kierownicy się może automatycznie uruchamiać. Zdaje się opcje typu "nisko", "średnio", "wysoko". I faktycznie - jak się tak odpali (ja tak mam w zimę) to tego nie ma pokazanego na wyświetlaczu i tylko to czujesz - bez sensu. No i żeby to wyłączyć w danej chwili trzeba np. kliknąć w grzanie foteli (włączy się 3/3), wyłączyć grzanie foteli, włączyć grzanie kierownicy żeby zatrybiło, że ustawiamy manualnie i... wyłączyć. Alternatywnie można po prostu dezaktywować to w menu :)
No właśnie tylko u mnie po wybraniu tej opcji i zamknięciu auta kluczykiem na więcej jak 3-4 min. całkiem odznacza to pole ( podgrzewanie kierownicy z siedzeniem) podobnie jest z Air Care...jak się w to wodzie to podswietla się na pomarańczowo, a tak to klikając menu na klimatyzacji nie jest podświetlone nic... zgłosiłem to do ASO i zobaczymy co powiedzą... bo poza poprawnie nie działająca klika wszystkie ustawienia są zapamiętywanie...
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: timanfaya »

Akurat ja nie mam tego razem spiętego (wole sobie ustawiać osobno fotel a osobno kierownice) takze nie wiem jak powinno byc. Ale biorac pod uwage, ze w tym aucie sporo istotnych rzeczy sie resetuje po wyłączeniu silnika (DCC, S/S, itp) to specjalnie mnie to nie dziwi...
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: cidik »

timanfaya pisze: 10 mar 2020, o 22:32 Akurat ja nie mam tego razem spiętego (wole sobie ustawiać osobno fotel a osobno kierownice) takze nie wiem jak powinno byc. Ale biorac pod uwage, ze w tym aucie sporo istotnych rzeczy sie resetuje po wyłączeniu silnika (DCC, S/S, itp) to specjalnie mnie to nie dziwi...
A możesz spróbować to włączyć w sensie zaznaczyć tą opcje w ustawieniach klimatyzacji ?
Zamknąć auto i otworzyć pilotem po około 3-4 min i sprawdzić tylko czy jest to dalej zaznaczone, bo u mnie jak się wyłączy stacjkę dalej jest zanaczone, do momentu jak nie zamknę samochodu aż się "alarm nie uzbroi ( około 3 min)" poza tym auto pamięta wszystkie inne ustawienia, oczywiście poza start-stop i dcc
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: timanfaya »

Jak nie zapomnę to spróbuje. Chcesz rozumiem tylko sprawdzić, czy dalej będzie zaznaczona ta opcja?
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: baarttbaartt »

Ja u siebie sprawdziłem i pamięta w ustawieniach spięcie grzania kierownicy i fotela.
S3 2019 sportline


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: timanfaya »

Przetestowałem. Włączyłem grzanie łączne (checkbox on) i po powrocie ze sklepu było odznaczone (off). Ale... zaczynam się zastanawiać, czy ten samochód jednak pewnych rzeczy nie zapamiętuje tylko później tego nie wyświetla. Czemu? Bo dziwne rzeczy zaczęły się dziać: do tej pory grzanie kierownicy włączało mi się automatycznie po wejściu do samochodu (a może po prostu pamiętał ostatni stan?). Odkąd nacisnąłem ten checkbox to przestało. Po wyjściu ze sklepu kierownica była zimna przez całą trasę.
krzysn
Posty: 280
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: krzysn »

IMO pamięta ostatni stan ustawienia grzania kierownicy gdy jest to sprzężone z grzaniem foteli. Pamięta w sensie: muszę włączyć grzanie foteli i wtedy włącza ostatnio ustawiony poziom grzania kierownicy,
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: timanfaya »

To u mnie na 100% nie pamiętało grzania foteli (czasem korzystam) a pamiętało grzanie kierownicy - tzn zawsze się jakieś odpalalo.
krzysn
Posty: 280
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: krzysn »

Tak, grzanie foteli zawsze zmienia się w cyklu: 3, 2, 1 i zero a grzanie kierownicy pozostaje na poziomie poprzednio ustawionym. Zero (brak podświetlonych kreseczek na guziczku od grzania fotela kierowcy) wyłącza grzanie wszystkiego.
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: cidik »

krzysn pisze: 11 mar 2020, o 20:48 IMO pamięta ostatni stan ustawienia grzania kierownicy gdy jest to sprzężone z grzaniem foteli. Pamięta w sensie: muszę włączyć grzanie foteli i wtedy włącza ostatnio ustawiony poziom grzania kierownicy,
No właśnie u mnie nie pamięta, po tym jak zamknę auto i uruchomić raz jeszcze auto. to mi kiery już nie uruchamia... I czekam na odpowiedź ASO :oops:
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: baarttbaartt »

Dziś po całej nocy wsiadłem włączyłem grzanie fotela z guzika i kierownica tez się nagrzała.
Czyli u mnie pamięta tak jak pisałem wcześniej.
Może w vcds trzeba gdzieś poszukać tego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podgrzewaną kierownica - żyje własnym życiem

Post autor: timanfaya »

No dobra - to co miałem ustawione, że mi kierownica się podgrzewała po wejściu do auta sama, automatycznie, a fotel nie? Bo chciałbym do tego wrócić... :)
ODPOWIEDZ